Kryptowaluta Status logo

Kryptowaluta Status (SNT) to mobilny system, działający w łańcuchu Ethereum. Umożliwia dostęp do całej sieci Ethereum z telefonu komórkowego za pomocą prostego interface, zawierającego chat, moduł płatności i dostęp do smart kontraktów. Zaletą kryptowaluty Status jest wykorzystanie zdecentralizowanej sieci (klient mobilny Status jest jednocześnie light nodem w sieci ETH) do zapewniania anonimowości za pomocą szyfrowania i połączeń peer-to-peer. Status jest projektem open source, a jego rozwojem zajmuje się społeczność zgromadzona wokół idei decentralizacji. Kryptowaluta jest dość popularna i na początku 2018 roku znajduje się w okolicach 30 miejsca w rankingu kryptowalut według kapitalizacji.

Logo binance

Status można kupić na kilku giełdach, z których najpopularniejsza jest  giełda kryptowalut Binance. Jak kupić kryptowalutę Status?

  1. Utwórz darmowe konto na Binance
  2. Wpłać kryptowalutę, np. Bitcoin, Ethereum, Litecoin
  3. Wybierz parę SNT/BTC i kup kryptowalutę Status (giełda pobiera bardzo niską prowizję 0.1% lub 0.05% w promocji)

Waluta Status jest również notowana na giełdach KuCoin oraz BitFinex, które również mają niskie prowizje. Ze względu na czasowe wyłączanie rejestracji z powodu wielkiej popularności, warto utworzyć konto na Binance już teraz.

###

Szukasz godnych zauafania lub tanich giełd kryptowalut? Sprawdź ranking z oceną ryzyka najlepszych giełd kryptowalut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *