Jak błyskawicznie awansować do TOP20 kryptowalut pod względem kapitalizacji coinmarketcap? Stworzyć projekt, który rzeczywiście ma szanse na zrewolucjonizowanie światowych rynków finansowych. Na czy polega fenomen Maker DAI, który kosztuje… kilkaset dolarów?

Kryptowaluta Maker – o co chodzi?

Idea projektu Maker (MKR) i jego waluty, stable coina DAI może na początku wydawać się skomplikowana. I taka w sumie jest, choć po wgłębieniu się w szczegóły sytuacja nieco się rozjaśnia. Pomysł na Dai jest prosty: jednostka tej waluty ma odzwierciedlać wartość jednego dolara USD. W odróżnieniu od innych stable coinów, nie dzieje się to za pomocą manipulacji podażą przez zcentralizowany system, który najczęściej korzysta z banku jako bazy fizycznych dolarów, będących podstawą wyemitowanych stablecoinów. W przypadku Makera zabezpieczeniem kursu jest Ether, który jest zamykany w smart kontraktach, a w ekosystemie Maker jest widziany jako coś w rodzaju zabezpieczonego długu (collateralized debt).

Czy jest to kryptowalutowy mechanizm tworzenia pieniędzy?

W skrócie, tak. Wygenerowane dzięki zabezpieczonemu długowi Dai mogą zostać użyte jako collateral i puszczone kolejny raz “w obieg” zabezpieczeń, dokładnie tak samo, jak w teorii działa rezerwa cząstkowa banków. Na tym właśnie polega, między innymi, rewolucyjność tego rozwiązania. Zdecentralizowany banking, gdzie następuje realna akcja kredytowa, to jedna z przyczyn, dla których ten projekt tak szybko zyskał kapitalizację pozwalającą na awans do top20 kryptowalut.

Gdzie kupić Maker Dai?

Maker Dai można kupić na giełdzie kryptowalut KuCoin, gdzie znajdziemy pary z BTC, ETH i DAI.

Kryptowaluta KuCoin, oprócz pasywnego dochodu i dywidendy oferuje też program partnerski. Zapraszanie znajomych pozawala na zarobienie dodatkowych kryptowalut. Warto rozważyć taką opcję, szczególnie, jeśli ma się stronę internetową lub bloga.

Kopanie bitcoinów na dowolnym urządzeniu przez przeglądarkę internetową – sprawdź czy się opłaca w 2020!

Zarejestruj już teraz konto na Binance – najpopularniejszej giełdzie kryptowalut bez weryfikacji.

Anonimowa giełda kryptowalut bez weryfikacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *