Giełda kryptowalut Changelly chwali się niskimi prowizjami i dostępem do najlepszych zleceń na wielu rynkach.

Sprawdzamy kolejne miejsce, w którym można dokonać wymiany kryptowalut lub kupić kryptowalutę za pomocą różnych form płatności. Tym razem kierujemy uwagę na Changelly, miejsce, które wg swoich zapowiedzi zapewnia błyskawiczną i tanią konwersję pomiędzy kryptowalutami. Na dodatek dokłada parę benefitów. Co sprawia, że tej giełdzie kryptowalut z siedzibą w czeskiej Pradze, zaufało prawie 2 miliony użytkowników?

Łatwa wymiana między altcoinami za niskie prowizje

Dokonuje się to za pomocą zleceń na różnych giełdach, a za powodzenie akcji jest odpowiedzialny automatyczny bot tradingowy. Automat ma dostęp do największych platform tradingowych, między innymi Poloniex czy Bittrex. A tych platformach wyszukuje okazji do arbitrażu (co podejrzewamy) lub po prostu porównuje i zleca po najlepszych, znalezionych cenach. Prowizja za wymianę wynosi stałe 0.5%, co za znalezienie najlepszej aktualnie ceny wydaje się okazyjną ceną.

Uwaga na bitcoin za kartę kredytową

Na Changelly jest też możliwość zakupu kryptowalut za kartę kredytową lub kartę debetową. Nieszczęśliwi użytkownicy zwrócili jednak uwagę, że można trafić na czas, kiedy kosztuje to wielkie prowizje. Nie jest to jednak nieuniknione, na szczęście ostateczne kwoty są wyszczególnione w czasie rzeczywistym na ekranie z potwierdzeniem transakcji. Czytamy zatem dokładnie wszystko, co wyświetla nam ta giełda. Wyjaśnialiśmy już, dlaczego zakup kryptowalut za kartę kredytową wiąże się z trudnościami dla giełdy lub dealera.

Giełda kryptowalut nowej generacji pozwala na zbieranie zleceń kupna i sprzedaży z wielu platform blockchain.

Anonimowa giełda kryptowalut?

Najwyraźniej tak. Giełda jest teoretycznie anonimowa, jedyne, czego potrzeba do zawarcia transakcji wymiany krypotowalut to adres e-mail. Jest to bardzo miła odmiana od zachodnich rozwiązań, które wymagają często gimnastyki i żonglowania dokumentami i zdjęciami, żeby w ogóle móc zacząć trading.

Warto spróbować Changelly

Na pewno warto założyć darmowe konto i przetestować wymianę kryptowalut po najlepszej ofercie na wielu platformach. Szczególnie jeśli jesteś power userem i dokładnie czytasz to, co jest prezentowane na ekranie oraz sprawdzasz po parę razy adresy i poprawność wypełnienia formularzy. Warto tym bardziej że Changelly ma świetny i nowoczesny interface, który skraca drogę do zawarcia transakcji. Podziel się w komentarzu swoją opinią na temat wymiany kryptowalut za pomocą tej usługi, nasza społeczność bardzo to doceni.

###

Handlujesz bardzo dużo i szukasz giełdy z jeszcze niższymi prowizjami, aż do 0.05%? Załóż konto bez weryfikacji na Binance.

Logo binance

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *