Giełda kryptowalut FTX. Jak ułatwić sobie zarabianie?

FTX to platforma kryptowalutowa dedykowana dla aktywnych inwestorów i spekulantów. Jej hasło przewodnie to “zbudowana przez traderów, dla traderów”.

Najważniejsze fakty o giełdzie FTX

W branży spekulantów kryptowalutowych jest uważana za godnego konkurenta dla Binance i Coinbase. Świadczy też o tym zwiększający się wolumen transakcji. Co oferuje giełda FTX i dlaczego warto założyć na niej konto, dzięki któremu otrzymuje się zwrot prowizji? Sprawdźmy, czy warto się nią zainteresować.

Giełda kryptowalut FTX to nowy gracz na rynku. Oferuje wymianę tokenów, kontrakty terminowe, opcje i wiele innych usług.

Jakie są najważniejsze korzyści z konta na FTX?

  • Brak opłat za wypłaty kryptowalut (również znanego z wysokich opłat Ethereum, jeśli jesteś posiadaczem tokenów FTT)!
  • Dostęp do derywatów i opcji.
  • Niskie opłaty: 0,02% (maker) lub 0,07% (taker) za transakcję. Obniżenie opłat jest możliwe dzięki posiadaniu tokenów FTT.
  • Oprócz obniżenia opłat, FTT może również służyć jako zastaw, umożliwia zarabianie odsetek oraz wygrywanie NFT.
  • Zwrot 5% opłat za samo założenie konta

Instrumenty pochodne do podstawowe narzędzie spekulanta. Derywaty są również dostępne na Binance, ale opcje to nowość, która jeszcze czeka na swój boom. FTX jest tutaj innowatorem i liderem.

Czy konieczna jest weryfikacja KYC?

Tak. Należy podać w formularzu imię, nazwisko, datę urodzenia i kraj rezydencji.

“Zerowy” poziom weryfikacji nie wymaga jeszcze podzielenia się dokumentami z giełdą. Dopiero weryfikacja Level 1 wymaga wysłania do giełdy paszportu lub dowodu osobistego i potwierdzenia adresu. Trzeba to jednak zrobić, by dokonywać transakcji. Dokumenty weryfikuje zewnętrzna firma, a trwa to jedynie parę minut. Więcej szczegółów dotyczących KYC na FTX.

Weryfikacja jest konieczna, jeśli będziemy chcieli zrobić depozyt, handlować lub wypłacić środki.

Jak wpłacić pieniądze na FTX?

FTX przyjmuje przelewy, wpłaty kryptowalut, Paypal, karty debetowe i kredytowe.

Jak ułatwić sobie zarabianie pieniędzy?

Jest kilka startegii zarabiania na tradingu. Większość sprawdzonych strategii spekulacyjnych opisaliśmy w instrukcji jak używać boty tradingowe. Co ma szanse zadziałać w przypadku FTX?

Token FTT jest długoterminowym zakładem na sukces platformy. Jeśli wierzymy w jej rozwój i ciągłe zwiększanie liczby użytkowników i co za tym idzie również prowizji, warto go po prostu tanio kupić i trzymać.

Zarabianie na spekulacji. Jeśli czujesz się na siłach, aby wygrać z rynkiem, FTX jest dobrym miejscem. Niskie opłaty i dobre rozwiązania dla traderów pomogą w przeprowadzaniu zyskownych transakcji.

Niskie opłaty przydadzą się nie tylko spekulantom, ale również zwykłym użytkownikom, którzy chcą wymienić kryptowaluty.

Wgłębiamy się w to, co oferuje FTX

Przejdźmy się przez najważniejsze aspekty giełdy FTX. Czy trzymając tam środki narażamy je na niepotrzebne ryzyko? Co daje posiadanie tokenu FTT i jak zmaksymalizować zyski?

Co warto wiedzieć o giełdzie FTX?

W sieci jest wiele informacji na temat inkorporacji spółki, m.in. Hong Kong, Bahamy, etc. Sama spółka FTX Trading Ltd jest inkorporowana w państewku Antigua i Barbuda, natomiast siedziba znajduje się na Bahamach. Na stronie giełdy można znaleźć więcej informacji na temat tej dość skomplikowanej struktury właścicielskiej.

Sam Bankman-Fried i Gary Wang to wywodzący się z Alameda Research założyciele giełdy. Skupiają się oni na dostarczeniu traderom najlepszego narzędzia do zarabiania pieniędzy. W skład usług dla spekulantów wchodzą zarządzanie zastawem, ułatwianie zarządzania pozycją spekulacyjną, zabezpieczanie procesu likwidacji pozycji oraz nowe listinigi. Wśród wspierających ją celebrytów znajdują się m.in. znany amerykański sportowiec Tom Brady i jego żona, modelka Giselle Bundchen.

Token FTT

Token FTT to natywna kryptowaluta giełdy FTX. Jest on również notowany na giełdzie Binance. Kryptowaluta znajduje się wysoko w pierwszej setce tokenów pod względem kapitalizacji. W obiegu jest około 256 milionów FTT, natomiast maksymalna liczba tokenów FTT to 333 miliony (warto pamiętać, że wartości te mogą ulegać zmianie).

Długoterminowy wykres ceny tokenów FTT, natywnego tokenu FTX świadczy o zrównoważonym rozwoju.
Długoterminowy wykres ceny tokenów FTT pokazuje trend wzrostowy (skala logarytmiczna)

Cena tokenów FTT od momentu, w którym rozwój giełdy przyspieszył wzrosła z $4 aż do $80. Następnie nastąpiło cofnięcie do $40, wraz ze spadkami na szerokim rynku kryptowalut.

Jakie korzyści przynosi token FTT?

Opłaty na FTX są generalnie niskie: 0,02% (maker) lub 0,07% (taker) za transakcję. Jeśli decydujesz się regularne zwiększanie swojego portfela tokenów FTT, możesz je jeszcze obniżyć. Szczegóły dotyczące opłat na giełdzie FTX.

W odróżnieniu od innych giełd kryptowalut, użytkownik nie ponosi opłat za wysyłkę kryptowalut do swojego portfela. Jest to totalnie odmienne podejście, ponieważ inne giełdy zarabiają na różnicy pomiędzy ich opłatą a realnymi kosztami wypłaty. Warto jednak zauważyć, że jeśli token FTT jest drogi, to zgromadzenie nawet 25 FTT może być kosztowne (np. parę tysięcy złotych).

Posiadanie FTT może również być źródłem pasywnego przychodu z odsetek. Jednym z programów to dystrybucja posiadaczom FTT 5% tokenów Serum. Użytkownicy mogą też czasem wygrać NFT.

Co można zrobić dzięki giełdzie FTX?

Wymiana kryptowalut

FTX wspiera setki tokenów, które są denominowane w najważniejszych kryptowalutach: BTC, USDT i innych. Są również dostępne narodowe waluty, takie jak USD, GBP, EUR, itd.

Kryptowalutowe instrumenty pochodne i akcje

Derywaty są dostępne dla bardziej doświadczonych spekulantów. Dziesiątki dostępnych, płynnych rynków stanowią sporą zaletę i przyciągają wielu traderów. Dostępny jest wysoki lewar oraz elastyczne warunki zastawu i likwidacji. Są trzy typy kontraktów: index, perpetual i maturity.

FTX jest jednym z niewielu miejsc, gdzie można kupić stokenizowane akcje. Alibaba, Tesla czy indeksy największych giełd są tutaj dostępne do natychmiastowych zakupów. Warto jednak pamiętać, że są to syntetyki, czyli nie kupujemy samych akcji, tylko instrument imitujący ich kurs.

Na giełdzie można kupić również lewarowane tokeny na największe kryptowaluty (Binance niedawno ograniczyło ich dystrybucję). Warto również wspomnieć o tym, że drobna część opłat tradingowych jest kierowana na fundusz ubezpieczeniowy dla nieszczęśliwców, którym pozycja mocno rozjechała się ze stanem konta.

FTX oferuje handlującym tokenami opcje i instrumenty pochodne o wysokiej dźwigni. Wiąże się to z dużym ryzykiem.

Kryptowalutowe opcje

Opcje, które oferuje FTX dostępne są na życzenie. Jest to spora różnica w porównaniu do innych rynków, w których utrzymuje się księgi ofert. W FTX wystarczy skonfigurować opcję (typ opcji, liczbę, cena strike price, data wygaśnięcia expiry date), a serwis po chwili zaoferuje nam opcję wraz z jej kosztem. Więcej o opcjach tłumaczy pomoc serwisu.

Istnieje też rynek opcji. Można wystawić “ofertę” limit price (może być ukryta!) w nadziei, że znajdzie się druga strona transakcji spośród innych użytkowników giełdy.

NFT na FTX

Jednym z większych newsów w kryptowalutowym światku było ogłoszenie przez FTX wsparcia dla NFT na platformie Solana. Przypominamy, że to Ethereum jest wciąż największą platformą dla Non-Fungible Tokens. Aktualnie widać, że to na amerykańskiej wersji serwisu FTX można tworzyć i sprzedawać NFT. Ta część serwisu pozostaje zatem w tyle za konkurencją.

Predykcje, czyli zakłady bukmacherskie

Ci, którzy grali kiedykolwiek u bukmachera, natychmiast zrozumieją o co chodzi. Można zakładać się o wynik wydarzeń sportowych lub politycznych. Jeśli sytuacja rozwinie się po myśli zakładającego się, otrzyma on nagrodę finansową zgodnie z oferowanym prawdopodobieństwem. Warto wspomnieć, że w serwisie oferującym darmowe Bitcoiny również można bawić się w predykcje.

Zabezpieczenia giełdy FTX

Giełda FTX podchodzi poważnie do zabezpieczeń. Oferuje standardowe opcje, takie jak podwójne uwierzytelnianie czy wymuszanie bezpiecznego hasła. Oprócz tego istnieją mechanizmy detekcji oszustw, przy współpracy z Chainanalysis.

Po zmianach hasła i 2FA możliwość wypłacania środków jest czasowo blokowana. Dostępna jest opcja dopuszczania do operacji na koncie dla dedykowanych adresów IP. O większości wrażliwych operacji powiadamiają posiadacza konta wiadomości e-mail.

Dlaczego giełda FTX to nowa jakość?

To, co na pierwszy rzut oka wiadomo o FTX, to jej wielki marketingowy budżet. Logo giełdy można spotkać w wielu miejscach “realnego” świata, często w postaci sponsoringu sportu lub wydarzeń. Najwięksi światowi inwestorzy, tacy jak Softbank, Paul Tudor Jones, Coinbase Ventures, VanEck, Paradigm, Sequoia capital czy Thoma Bravo zainwestowali w FTX.

Gdy założymy konto ze zwrotem prowizji, możemy od razu skorzystać z niskich opłat, zwrotu prowizji czy dostępu do szeregu instrumentów finansowych i rynków. Token FTT może w długim terminie zostać bramą do zysków kapitałowych, służąc jednocześnie do oszczędności na opłatach.

Najnowsze artykuły

spot_img

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sprawdź nas na facebooku!