Złe wieści trafiły dziś na główne polskie portale finansowe. Giełda kryptowalut Coinroom trafiła na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. Wpis można znaleźć na stronie KNF. Co to oznacza dla rynku kryptowalut w Polsce? Czy będzie miało to negatywny wydźwięk dla innych przedsięwzięć związanych z kryptowalutami? Przypominamy, że opisywana przez nas giełda Abucoins skończyła działalność wkrótce po takim wpisie.

Giełda kryptowalut Coinroom na liście ostrzeżeń KNF. Co to może oznaczać dla zwykłego inwestora w kryptowaluty?
Czy wpis na listę ostrzeżeń KNF oznacza duże kłopoty dla giełdy Coinroom?

Giełda kryptowalut Coinroom na liście ostrzeżeń KNF

Giełda coinroom cieszyła się do tej pory pozytywną opinią użytkowników. Do mocnych stron giełdy należą interfejs, chat oraz wsparcie po polsku. Z drugiej strony, lista kryptowalut, którymi handel oferuje Coinroom jest krótka w porównaniu z dalekowschodnimi giełdami kryptowalut: BTC, XMR, DASH, LTC, ETH, BCC, XZC, PIVX, ZEC, LSK, VIA, BURST, ETC, VTC, ZOI, HUSH, XMV. Wg serwisu coinmarketcap, ponad 90% obrotu zachodzi na parach kryptowaluty Bitcoin. Użytkownicy narzekają na mały ruch na większości par walutowych oraz na niewystarczające standardy bezpieczeństwa (brak 2FA). Giełda Coinroom nie trafiła nigdy na nasze rekomendacyjne listy z powodu gorszych parametrów od większej i lepiej działającej konkurencji z innych krajów.

Mam konto na Coinroom, co robić?

Rekomendujemy skorzystanie z giełd kryptowalut, które zapewniają więcej dyskrecji. Polecamy giełdy, które zapewniają najniższe prowizje, takie jak Binance lub giełdy przeznaczone do tradingu z dźwignią dla zaawansowanych, takie jak BitMEX. Wybór giełdy kryptowalut powinien być podyktowany czynnikami, które najszybciej doprowadzą do spełnienia potrzeb inwestora w cyfrowe aktywa.


Jeśli szukasz najniższych prowizji, najlepszym wyborem jest Binance lub oferująca atrakcyjny program z pasywnym dochodem Kucoin. Na tych giełdach możesz zapłacić nawet do 0.075% prowizji za całą transakcję!

Anonimowa giełda kryptowalut Binance, na której kupisz kryptowaluty z najniższą prowizją. Sprawdź tę giełdę, jeśli zależy Ci na tradingu i potrzebujesz przenieść się z Abucoins.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *