Ta wiadomość krążyła po kryptowalutowych kuluarach już od jakiegoś czasu. Dziś stała się faktem, największa polska giełda kryptowalut BitBay, przenosi się na Maltę. BitBay, która cieszy się dobrymi opiniami wśród Polaków, przenosi się na Maltę, która cieszy się świetnymi opiniami jako siedziba firm blockchainowych. Jakich dalszych kroków się spodziewać? Polska spółka pozostaje bez zmian, natomiast funkcjonalność, serwis i aktywa będą sukcesywnie przenoszone za granicę. Co robić i jakie są konsekwencje dla posiadaczy kont?

Polska giełda kryptowalut Bitbay to najpopularniejsza europejska giełda. Przeniesienie BitBay na Maltę przeraża pewnie wielu użytkowników, prawdopodobnie niesłusznie. Jak przygotować się do przeniesienia? Sprawdź szczegóły przeniesienia giełdy BitBay na Maltę.

Co zrobić, żeby przenieść się z BitBay na Maltę?

Aby przenieść się z BitBay na Maltę, należy wyrazić na to zgodę. Propozycja zostanie przesłana użytkownikom giełdy na adres e-mail zarejestrowanego konta. W przypadku zgody konto zostanie przeniesione automatycznie.

Jakie są konsekwencje przeniesienia się BitBay na Maltę?

Funkcjonalnie niewiele się zmieni. Będą takie same rynki, sposoby wpłat, oprogramowanie platformy i adres strony internetowej. Dalej będzie można odnaleźć giełdę pod hasłem BitBay Net, a ekran logowania do BitBay powinien wyglądać tak samo, jak wcześniej (a przynajmniej podobnie). Login pozostanie bez zmian, hasło oraz zabezpieczenia również.

Zmieni się m.in. prawo, któremu podlega giełda. Wg BitBay, spółka i jej klienci będą podlegać tzw. międzynarodowym regulacjom. Będzie trzeba również przejść procedurę przenoszenia konta, której szczegóły prześle sama giełda. Jeśli nie wyrazisz zgody na przeniesienie konta, konto na Malcie nie zostanie utworzone, a z polskiego konta będzie można wypłacić saldo.

Jedną z ważniejszych zmian będzie zmiana nazwy firmy (nowa firma to: Pinewood Holdings Limited), która nie będzie już nazywała się tak samo, jak giełda BitBay.

BitBay i Malta? Takie plotki chodziły po stronach od jakiegoś czasu, dziś ujawniła się procedura. Musisz wyrazić zgodę na przeniesienie konta, wtedy Twoje konto zostanie automatycznie przeniesione na nową giełdę.

Jak wygląda harmonogram przeniesienia BitBay na Maltę?

Do 31 maja 2018 dotychczasowi użytkownicy będą mogli korzystać z pełnej funkcjonalności kont BitBay.

Po 31 maja 2018 zostanie wyłączona możliwość korzystania z rachunku w PLN.

17 września 2018 zostanie zawieszony obrót na giełdzie BitBay w Polsce.

Po 18 września 2018 będzie można jedynie dokonywać wypłaty całości środków z konta BitBay.

Czy na giełdzie kryptowalut BitBay na Malcie trzeba będzie się ponownie weryfikować?

Wg BitBay, po przeniesieniu konta na Bitbay na Malcie nie będzie potrzeby ponownej weryfikacji. Weryfikacja na BitBay pozostanie w mocy.

Czy zmienią się prowizje na BitBay?

Nie mamy informacji na temat zmian w prowizjach przy przenoszeniu giełdy na Maltę. Dotychczasowe prowizje na BitBay mają opinię wysokich, szczególnie porównując do chińskich giełd.

Czy na BitBay na Malcie będą dostępne wpłaty, wypłaty i trading w PLN?

Wg BitBay, po przeniesieniu konta na BitBay na Malcie będzie możliwość wpłat, wypłat i handlu w polskich złotówkach. Bez zmian pozostanie również możliwość wpłat na Poczcie Polskiej.

Przenosiny BitBay na Maltę wiążą się z przeniesieniem konta. Nie zmienią się wpłaty w złotówkach, polska obsługa i rynki pln. Skontaktuj się z supportem w celu uzyskania odpowiedzi na pytania.

Czy trzeba się bać przenosin giełdy kryptowalut BitBay z Polski na Maltę?

Z zapewnień obsługi giełdy, wydaje się, że procedura jest pod kontrolą spółki i nie ma się czego obawiać. Najbliższe miesiące pokażą, jaka jest prawda i jak firma poradzi sobie z przenosinami tak dużej bazy klientów. Pamiętaj, żeby w razie wątpliwości skontaktować się z obsługą giełdy BitBay i uzyskać odpowiedzi na najważniejsze pytania lub wątpliwości.

Paradoksalnie, zamiast obawiać się przenosin, warto skorzystać z okazji, że giełda z polską obsługą (!) przenosi się do przyjaznej jurysdykcji… i założyć konto na BitBay! Giełda znana jest z tego, że zapewnia dobrej jakości wsparcie po polsku, co może być ważne dla osób niemówiących po angielsku.

Chcę nowe konto na BitBay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *