Kryptowaluty, jak każdy nowy rynek w początkowym stadium jest bardzo zmienny – kurs bitcoin może wahać się nawet o kilkadziesiąt procent w krótkim okresie. Jeśli celem inwestora kryptowalutowego jest spekulacja, musi pilnować kursu nawet kilka razy dziennie, żeby nie spotkała go przykra niespodzianka. Miejsce, gdzie sprawdzimy notowania kryptowalut zależy od tego, jakiej dokładności oczekujemy i jaka postać danych jest dla nas najwygodniejsza.

Szybki rzut oka na przelicznik Bitcoin

Jeśli potrzebujesz jedynie sprawdzić aktualny kurs, najlepiej użyć do tego agregatów zbierających ceny z giełd lub samych giełd.

  1. coinmarketcap.com – najpopularniejsza strona pozwalająca na sprawdzenie ceny najważniejszych kryptowalut. Pokazuje kurs, wielkość rynku, zmianę w ciągu ostatnich 24h i ranking kryptowalut.
  2. coin360.com – pozwala na sprawdzenie cen kryptowalut, graficznej reprezentacji wielkości rynku (ciekawe porównanie) i dziennej zmiany.
  3. Cenę na giełdzie, której używamy. Czy to będzie Bitbay czy inna giełda, zawsze można tam szybko sprawdzić cenę, po której została dokonana ostatnia transakcja.

Wykresy dla traderów kryptowalut

  1. bitcoinwisdom.com – wykres dla tych, którzy do podejmowania decyzji korzystają z analizy technicznej, można wybrać wiele interwałów i giełd.
  2. tradingview.com – dokładny przebieg cen, dostępny bezpośrednio na portalu TradingView lub poprzez giełdy, np. Kraken. Przydaje się możliwość rysowania formacji, oznaczania wykresów.
  3. tradeblock.com – aktualne wykresy, pozwalające na rysowanie formacji technicznych.
  4. bitcoincharts.com – nie tylko aktualne wykresy, ale też narzędzia analizy techicznej i śledzenie giełd w różnych walutach.

Sprawdzanie jaki jest aktualnie kurs bitcoin i kryptowalut jest niezwykle popularne wśród inwestorów, niektórzy potrafią odświeżać strony z ceną wiele razy w ciągu dnia. Wiąże się to głównie z oczekiwaniami dotyczącymi postępów w zyskiwaniu tokenów na wartości, jak to miało miejsce w przeszłości. Czy zostaną spełnione i bitcoin osiągnie wartość $100000 to jedna sprawa, a druga to stopień, w jakim inwestowanie w kryptowaluty wpływa na życie codzienne… Może sprawdzanie raz na godzinę to jednak trochę zbyt często?

Zarejestruj już teraz konto na Binance – najpopularniejszej giełdzie kryptowalut bez weryfikacji.

Giełda kryptowalut dostarcza aktualny kurs bitcoin, można na niej sprawdzić przelicznik bitcoin i ceny wszystkich kryptowalut.

###

Masz już kryptowaluty i nie czujesz się pewny w 100%? Pamiętaj, żeby trzymać je w bezpiecznym portfelu bitcoin / ethereum.

Kopanie bitcoinów na dowolnym urządzeniu przez przeglądarkę internetową – sprawdź czy się opłaca w 2020?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *