Kryptowaluta Ethereum to druga co do wielkości platforma blockchain. Imponujący wzrost wartości opiera się na zaufaniu i dobrych opiniach użytkowników. Które giełdy kryptowalut wspierają ETH?

Kryptowaluta Ethereum (ETH) to druga po Bitcoinie kryptowaluta pod względem kapitalizacji (rywalizuje o to miejsce z Ripple i czasem zamieniają się miejscami, jak to miało miejsce w 2017 i 2019). Jest to jednocześnie platforma smart kontraktów, będąca bazą rozwoju wielu tokenów i projektów opartych o blockchain. Posiada wsparcie wielu programistów i inwestorów oraz dysponuje złożoną infrastrukturą, zapewniającą bezpieczeństwo działania i implementacji nawet najbardziej wymagających systemów. Projekt cieszy się wsparciem setek developerów, tysięcy inwestorów i milionów użytkowników.

Co stało się z Ethereum w 2019?

Najważniejszym wydarzeniem początku 2019 dla Ethereum był planowany upgrade Constantinople, który wydarzył się w połowie stycznia (14-18 stycznia, po wykopaniu bloku numer 7080000). Jest to przygotowanie do gruntownych zmian w algorytmie i działaniu Ethereum. Docelowo coin ma działać szybciej i efektywniej, również dzięki zmianie algorytmu z PoW na Proof of Stake (tzw. Casper update). Warto zauważyć, że ten hard fork nie utworzy żadnych nowych monet i jest zmianą technologiczną. Co prawda zewnętrzne grupy planują wykorzystać ten czas do wdrożenia hardforków, które maja doprowadzić do rozdzielenia łańcucha, ale przyszłość tych planów jest niepewna, podobnie jak potencjalna wartość nowo utworzonych monet. Warto przenieść swoje ETH na prywatny portfel lub na giełdy, które wspierają fork: Binance lub KuCoin.

Gdzie kupić Ethereum?

Gdzie najtaniej kupić kryptowalutę Ethereum? Jeśli szukasz niskich prowizji, sprawdź dokładnie ile zapłacisz używając giełdy z Polski lub USA. W większości są to miejsca mające wysokie opłaty (np. BitBay pobiera ponad 0.7%). Giełdy z najniższymi prowizjami (0.2% za całą transakcję) są zlokalizowane w Chinach:

Giełda kryptowalut binance to miejsce, gdzie można kupić Ethereum. Dobre opinie i wysoki obrót przemawiają za Binance.

Giełda kryptowalut Binance – zaletami są z pewnością brak weryfikacji, prosty interface, najniższe prowizje (0.1%) i dostępność rzadkich kryptowalut: m.in. popularna ostatnio IOTA czy Cardano, nie wspominając o mało popularnych tokenach z potencjałem. Szybka i darmowa rejestracja w Binance. Nie zapominaj, żeby po zakupie kryptowaluty przenieść ją na bezpieczny portfel.

Opinie o kucoin, dużej, anonimowej giełdzie kryptowalut bez weryfikacji

Giełda kryptowalut: KuCoin, która nie tylko ma najniższe prowizje: 0.2% za całą transakcję, ale oferuje dodatkowo bonus! Za utrzymywanie na koncie kryptowaluty Kucoin Shares otrzymuje się udziały analogiczne do dywidendy z akcji. Wypłaty pochodzą z prowizji, które inwestorzy płacą za dokonywanie transakcji na giełdzie. Zarejestruj się już dziś, żeby skorzystać z możliwości uzyskania pasywnego przychodu: rejestracja na KuCoin.

Giełda kryptowalut Bitfinex

Giełda kryptowalut BitFinex jest popularna szczególnie wśród zachodnich inwestorów w kryptowaluty.. Jej zaletami są: anonimowość, brak weryfikacji, łatwe korzystanie z serwisu i wsparcie tradingu.

Gdzie jest najlepszy kurs Ethereum?

Oprócz giełd, które oferują najniższe prowizje i najbardziej zbliżoną do rzeczywistości cenę Ethereum, warto skorzystać z giełdy, która ma duży wolumen Ethereum i dzięki temu najkorzystniejszy kurs. Aktualnie najwięcej transakcji zawiera się na mało popularnych giełdach z tokenami. Największym rynkiem, gdzie można równocześnie skorzystać z niższych prowizji jest rynek ETH/USDT na Binance.

Jak kupić Ethereum na giełdzie kryptowalu bez weryfikacji?

Aby stać się właścicielem tokenów Ethereum na giełdach bez weryfikacji, należy wcześniej zdobyć Bitcoin przy czym warto zwrócić uwagę na anonimowość przelewów… Najszybszy zakup BTC oferuje LocalBitcoins. Warunki kupna ustala się z kontrahentem. Jeśli zależy Ci na anonimowości, ustal taką formę z partnerem, która ją zapewni. Sprawdzony i godny zaufania kupujący lub sprzedający ma konto o wysokiej reputacji.

Jeśli szukasz mniej ryzykownej opcji i jesteś w stanie zrezygnować z przywileju anonimowości (przynajmniej częściowej), spróbuj giełd zachodnich lub kup Bitcoiny na najpopularniejszej europejskiej giełdzie kryptowalut BitBay. Jeśli szukasz zagranicznej giełdy, spróbuj dużych serwisów: Poloniex lub Kraken. Na tych wszystkich giełdach możesz zasilać konto zarówno kryptowalutami, jak i przelewem bankowym. Jeśli chcesz kupić kryptowaluty w nietypowy sposób, sprawdź niecodzienne metody płatności za bitcoin, takie jak SMS, Paypal czy funty.

Czy cena Ethereum ma potencjał wzrostów w 2020?

ETH przywitała rok 2019 z niską ceną poniżej $100 dolarów. Na fali optymizmu i pozytywnych oczekiwań związanych z realizacją projektu Metropolis, Ethereum zyskiwał prawie 100%! Przyszłość pokaże, czy te zyski zostaną utrzymane. Giełdy bez weryfikacji: Binance lub KuCoin do tej pory sprawdzały się do szybkiego wejścia w posiadanie Ethereum. Rejestracja jest wciąż dostępna i darmowa. Pytanie, jakie zadaje sobie każdy inwestor w Ethereum jest następujące: czy kurs Ethereum, porównując do ceny ETH sprzed kilku miesięcy jest wystarczająco korzystny? Czy nie bierze się jeszcze na siebie zbyt dużego ryzyka? Do odpowiedzi może przydać się stopień wyprzedania rynku: dla porównania, jest wiele mniejszych kryptowalut, których ceny spadły nawet o 98%!

###

Twoja własna koparka ETH lub ETC? Sprawdź poradnik kopania Ethereum krok po kroku!

Przyłącz się do konwersacji

2 komentarze

  1. Pytanie, czy warto kupować taką krypto walutę, skoro ceny stoją w miejscu?

  2. Na początku tego roku mój kolega wykopywał 2$ w postaci Ethereum na dobę, dzięki temu artykułowi obudziła się we mnie ciekawość, aby zapytać go, ile teraz zyskuje w ciągu 24 godzin.

    Maciej, jeśli chodzi o Twoje pytanie, to wiedz, że zarabianie na kryptowalutach jest bardzo spekulacyjne – rzadko jest pewność, że kryptowaluta nagle nie podskoczy do góry.
    Polecam też Ci rzucić okiem na intensywność ofert sprzedaży koparek, o tu np. https://www.facebook.com/groups/142484379660304/?fb_dtsg_ag=AdwynSAqxx8Ao8FdNrJU2-BtIxWW7xWqmdHhJiidqrVhYg%3AAdw18-CtnATk9k7uy2x_nR8nC4pG8cZAJnLMLMXnwaZQGA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *