Kryptowaluta Ripple jest niezwykle poplarnym wyborem wśród azjatyckich inwestorów. Kurs Ripple i najświeższą cenę sprawdzisz na giełdach kryptowalut i stronach agregujących ceny kryptowalut.

Kryptowaluta Ripple (XRP) to kryptowaluta nowej generacji przeznaczona dla banków i instytucji finansowych. Sieć Ripple łączy banki, dostawców usług finansowych, giełdy i brokerów i pozwala na szybkie i globalne przesyłanie pieniędzy. Dzięki używaniu kryptowaluty Ripple (która jest oparta o technologię blockchain), dostawcy usług finansowych mogą znacznie skrócić czas księgowania przelewów i przekazów pieniężnych oraz zmniejszyć koszty zagranicznych transferów kapitału. Kryptowaluta Ripple niedawno została upodobana przez azjatyckich inwestorów kryptowalutowych jako substytut Western Union i jej kurs poszedł ostro w górę.

Gdzie sprawdzać kurs Ripple?

Ripple kurs oferuje wiele stron z kryptowalutami, na czele z giełdami. Dla niezaangażowanych inwestorów wystarczy strona agregująca typu CoinMarketCap. Traderzy muszą jednak zwracać baczną uwagę na cenę Ripple w miejscu, w którym dokonują transakcji. Najlepiej do tego nadają się giełdy, które mają największy obrót Ripple, czyli Binance, a z braku chęci ryzyka na azjatyckich giełdach może również być to na przykład BitFinex. Do szybkiego sprawdzenia można też użyć aplikacji na smartfona lub po prostu wejść na stronę giełdy na komórce. Nie polecamy sprawdzać kursu Ripple za często ze względu na możliwość uzależnienia, sprawdźcie te przypadki w internecie.

Gdzie i jak można kupić kryptowalutę Ripple?

Jeśli szukasz niskich prowizji, sprawdź dokładnie ile zapłacisz używając giełdy z Polski lub USA. W większości są to miejsca mające wysokie opłaty (np. BitBay pobiera ponad 0.7%). Giełdy z najniższymi prowizjami (0.2% za całą transakcję) są zlokalizowane w Chinach, z których najpopularniejsza to Binance

Giełda kryptowalut bez weryfikacji Binance, na której można kupić kryptowalutę Ripple oraz sprawdzić kurs Ripple.

Giełda kryptowalut Binance – zaletami są brak weryfikacji, prosty interface, najniższe prowizje (0.1%) i dostępność rzadkich kryptowalut (m.in. IOTA). Szybka i darmowa rejestracja w Binance (zarejestruj konto już dziś ze względu na częste zawieszanie rejestracji, spowodowane popularnością giełdy!). Nie zapominaj, żeby po zakupie kryptowaluty przenieść ją na bezpieczny portfel.

Aby wejść w posiadanie kryptowaluty Ripple, należy wcześniej zdobyć Bitcoin (zwróć uwagę na anonimowość przelewów…). Najszybszy zakup BTC można przeprowadzić w lokalnym bitomacie  Warunki kupna zależą od aktualnej ceny wyświetlanej na ekranie. Podążaj za instrukcją i dokonaj zakupu kryptowalut krok po kroku.

Giełda bez konieczności weryfikacji Binance została przetestowana pod kątem szybkiego zakupu kryptowaluty Ripple, a rejestracja jest wciąż dostępna i darmowa. Kurs Ripple zmienia się z uwagi na sentyment inwestorów, zwłaszcza tych z Azji, co pokazały ostatnie, błyskawiczne wzrosty(i spadki) z $0.20 do $1.20 $1.80 $2.50 $1.30 $1 $0.70 $0.25 za Ripple.

###

Sprawdź najmniej ryzykowne giełdy kryptowalut.

Jak kupić inne kryptowaluty z potencjałem: IOTA, Cardano, Ethereum, Ardor, SiaCoin, Lisk, Monero i lubiany przez wszystkich Dogecoin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *