Kryptowaluta Cardano jest jedną z największych kryptowalut według kapitalizacji coinmarketcap. Sprawdź kurs Cardano na giełdach kryptowalut.

Kryptowaluta Cardano (ADA) to projekt zdecentralizowanej kryptowaluty opartej o blockchain. To platforma smart kontraktów, całkowicie open source, dostarczająca zaawansowane rozwiązania – jej filozofia opiera się na naukowym podejściu i metodologiach. Wyróżnia ją fakt wdrożenia Proof of Stake oraz portfel umożliwiający lokalne uruchamianie aplikacji opartych o blockchain kryptowaluty Cardano.

Co dzieje się z kursem Cardano?

Cardano jest często porównywany do Ripple i kryptowaluty Litecoin w kontekście inwestycyjnym. Nie jest to pozbawione sensu, ponieważ kryptowaluty te sąsiadują zarówno w kapitalizacji, jak i obszarze biznesowym. Wszystkie trzy znajdują się w cieniu Bitcoina i Ethereum, które toczą walkę o dominację w świecie blockchainu wartości.

Kurs Cardano nie zadowolił inwestorów w 2018, z drugiej strony jest jeszcze sporo wyżej, porównując do startu notowań. Inwestorzy zachowali pozytywną opinię o Cardano!

Warto na początku zauważyć, że w 2017 Cardano dał sporo zarobić inwestorom, którzy odpowiednio wcześnie zaufali twórcom projektu. Niestety, w 2018 nie mają powodów do zadowolenia, ponieważ już na początku roku cena spadała ze szczytów jak kamień, a letnie miesiące to powolny trend spadkowy w kierunku kilkunastu centów za Cardano coin.

Jaka przyszłość czeka kryptowalutę Cardano?

W kuluarach dotyczących przyszłości i przyszłej ceny Cardano sporo się dzieje. Insiderzy i inwestorzy wymieniają się informacjami na temat przyszłych partnerstw, nowych pomysłów biznesowych i technicznych, a nawet nowych twarzy celebrytów, zaangażowanych w promocję projektu. Jednym z częściej przewijających się motywów jest wsparcie ADA przez największy serwis kryptowalutowy na zachodzie, Coinbase. Dzięki temu token zyskałbym ogromny rynek, a wiadomość o udostępnieniu transakcji Cardano wyniosłaby ADA na nowe szczyty, podobnie jak to było z Ethereum Classic. Niestety, na razie są to jedynie plotki i oczekiwania. Przewagę nad resztą kryptowalut daje Cardano fakt bycia w pierwszej dziesiątce kryptowalut pod względem kapitalizacji CoinMarketCap.

W 2018, na korzyść Cardano przemawiają elastyczność technologii, niskie opłaty za transakcje, łatwość korzystania zarówno dla użytkowników, jak i łatwość pracy nad projektem dla developerów i wspierających ekosystem (Cardano wallet Daedalus). Na koniec najważniejszy argument, czyli wdrożony Proof-of-Stake.

W 2020 Cardano wciąż trzyma się mocno w pierwszej dwudziestce kryptowalut pod względem kapitalizacji. Piętnaste miejsce pośród dużej konkurencji świadczy o wytrzymałości projektu.

Gdzie i jak kupić Cardano? Najtaniej na Binance.

Jak i gdzie można kupić tokeny ADA? Polskie i amerykańskie giełdy są raczej “pewne”, ale przygotuj się na wysokie prowizje (np. na BitBay zapłacisz ponad 0.7%), gdy giełdy z najniższymi prowizjami pobierają 0.2% za całą transakcję. Najkorzystniejsza jest: Binance

Binance to giełda kryptowalut z najniższymi prowizjami, na której można znaleźć kryptowalutę Cardano. Znajdź parę walutową ADA BTC i dokonaj transakcji. Warto wcześniej sprawdzić kurs Cardano.

Giełda kryptowalut Binance (Chiny). Największe plusy: brak weryfikacji, łatwość poruszania się na stronie, najniższe prowizje (0.1%) i dostępność rzadkich kryptowalut (m.in. LiskIOTA). Pamiętaj, żeby po kupnie Cardano przenieść ją na bezpieczny portfel pod swoją kontrolą.

Aby nabyć kryptowalutę Cardano, wcześniej trzeba kupić Bitcoin, który na giełdach z niską prowizją potrzebny jest do zakupu altcoinów. W tym celu najprościej wykorzystać najdłużej działający na rynku serwis wymiany LocalBitcoins. Lokalizację i formę zakupu ustala się z kontrahentem. Warto wybrać sprawdzonego i elastycznego kupującego/sprzedającego – zaświadczy o tym reputacji konta. Jeśli zależy Ci na szybkości transakcji, wybierz bezpieczne giełdy kryptowalut umożliwiające przelew, np. BitBay.

Giełda bez weryfikacji Binance jest optymalnym wyborem szybkiego zakupu kryptowaluty Cardano. Pamiętaj o tym, że ze rynek kryptowalut charakteryzuje się sporą zmiennością i nawet w ciągu minut może się okazać, że kryptowaluta nie jest już w tej samej cenie. Rejestracja na giełdach bez weryfikacji jest wciąż dostępna i darmowa. Kurs Cardano będzie się zmieniał wraz z rozwojem projektu i coraz większej liczby wchodzących na rynek graczy, chętnych do wykorzystania trendu na rynku kryptowalut. Wpływ będzie miało również zastosowanie blockchaina Cardano do tworzenia kontraktów i dedykowanych platform.

Jeśli giełda, którą wybrałeś nie spełnia Twoich oczekiwań, sprawdź giełdy kryptowalut, które akceptują nowych użytkowników i załóż tam konta w ramach zabezpieczenia. Binance KuCoin to najczęstszy wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *