Są pytania, na które odpowiedzi muszą być łatwo i szybko dostępne, bo dzięki temu postępuje adaptacja nowej technologii. Nie inaczej jest z Bitcoinami, a dokładniej z dopuszczaniem coraz większej liczby ludzi do technologii cyfrowych aktywów. Aby więcej osób korzystało z transakcji BTC, należy umożliwić im jak najprostszy dostęp do kupowania kryptowalut. Konieczna jest też podstawowa wiedza z zakresu przechowywania i dokonywania transakcji.

Najpopularniejsze pytania o Bitcoin. Jak zacząć z Bitcoinami?

Gdzie kupić Bitcoin?

Decyzja o zakupie Bitcoina nie jest łatwa, choć w 2019 nie ma już żadnych przeszkód technologicznych ani prawnych na drodze do posiadania kryptowalut. Gdzie zatem dokonać zakupu BTC? Odpowiedź na pytanie gdzie kupić bitcoin sprowadza się często do kilku wariantów, w których zawiera się na start możliwość zakupienia niewielkich ilości BTC od znajomych lub krewnych. Jeśli taka możliwość nie wchodzi w grę, warto skorzystać z usług popularnych firm technologicznych.

Jest wiele miejsc, w których można kupić Bitcoin. Najpopularniejsze to:

  • giełda kryptowalut, z których najpopularniejszym wyborem jest Binance. Inne giełdy również mają zalety, takie jak posiadające polska obsługę BitBay, czy mająca obiecujący token KuCoin.
  • bitomat, czyli urządzenie, który pozwala na zakup lub sprzedaż kryptowalut. Najczęściej są umiejscowione w popularnych miejscach dużych miast, takich jak galerie handlowe czy dworce kolejowe
  • serwisy pośredniczące w sprzedaży kryptowalut, takie jak LocalBitcoins lub projekty działające na istniejących ekosystemach blockchain
  • w Żabce, za pomocą giełdy kryptowalut BitBay
  • zakup Bitcoina od znajomych lub przyjaciół

Bitcoin na start można przechowywać na giełdzie kryptowalut lub na komputerze służącym do codziennej pracy. Docelowym rozwiązaniem musi być jednak portfel, który jest bezpieczny, odłączony od internetu i niedostępny dla niepowołanych ludzi. Dobrym pomysłem na start jest instalacja mobilnego portfela kryptowalut na smartfonie, dzięki czemu będzie możliwość korzystania z nich i dokonywania transakcji.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie Bitcoinów?

Po pierwsze, istotne jest czym zamierzamy zapłacić za Bitcoiny. Jeśli jest to gotówka, jesteśmy zmuszeni do dokonania transakcji osobiście (z korzyścią dla zachowania anonimowości, jeśli o to wcześniej zadbamy). W przypadku elektronicznego przelewu, w archiwum banku zapisana zostanie transakcja, a użytkownik zostanie poproszony o weryfikację tożsamości przez giełdę kryptowalut. Drugą istotną kwestią jest konieczność posiadania adresu Bitcoin, na który otrzyma się zakupione jednostki BTC. Jeśli szukasz innych sposobów na zdobycie Bitcoinów, sprawdź nasz największy poradnik zdobywania BTC. Koniec końców, kwestia gdzie kupić Bitcoiny nie jest już praktycznie żadnym problemem, nawet dla początkującego użytkownika. Wybór miejsca zakupu i formy płatności pozwala na dostosowanie procesu do potrzeb użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *