Jak po roku od momentu, w którym opisaliśmy Bitcoin Gold radzi sobie ten projekt? Czy kryptowaluta, która powstała na fali forkowania Bitcoina w celu szybkiego zduplikowania sprawdzonego projektu i zarobienia na kopaniu odrębnego coina odniosła sukces? Otóż tak, ponieważ projekt… przetrwał!

Jak to się stało, że Bitcoin Gold przetrwał, a setki innych nie?

2017 i 2018 to był czas, w którym setki, jeśli nie tysiące przedsiębiorców zadawało sobie pytanie “Jak najłatwiej wejść do branży kryptowalut?”. Najprostszą odpowiedzią wydawało się skopiowanie dobrego, istniejącego projektu. Tym projektem był oczywiście Bitcoin, stąd wielka liczba forków, która nawiasem mówiąc po setnym razie przestała dziwić nawet początkujących inwestorów. Co interesujące, po wielu miesiącach, w 2019, Bitcoin Gold miał się świetnie. BTG zajmował bardzo wysokie, 28 miejsce pod względem kapitalizacji coinmarketcap. Kurs Bitcoin Gold oberwał bardzo mocno podczas kryptowalutowej bessy, jednakże wciąż za 1 BTG trzeba zapłacić $10, nie jest to zatem groszowy token.

W 2020 Bitcoin Gold trochę spadł w klasyfikacji kryptowalut, wciąż jednak nie rozstał się z poziomem bliskim $10. Nawet po marcowych spadkach, można zobaczyć go w cenie od 5 do 8 dolarów za 1 BTG. Świadczy to o odporności projektu.

Jak kopać Bitcoin Gold?

Dzięki temu, że twórcy BTG nie odeszli daleko od projektu oryginalnego Bitcoina, korzysta on z Proof of Work. Bitcoin Gold wykorzystuje algorytm Equihash, który wykorzystuje również Zcash, procedury wydobycia pasują zatem do tych, którymi kopie się ZEC. Szczęśliwie dla użytkowników zwykłych komputerów, zwykły PC z kartą graficzną jest w stanie kopać Bitcoin Gold. Aby poznać konfigurację, skorzystaj z naszego przewodnika kopania kryptowalut na komputerze za pomocą karty graficznej.

Co pozytywnie zaskakuje w projekcie Bitcoin Gold?

Po pierwsze, liczba wspierających użytkowników w 2019. Ponad 500 programistów kontrybutorów (wg github) to jeden z najlepszych wyników, choć z drugiej strony martwi mała liczba commitów. Ponad 72 tysiące followerów na Twitterze to również spora liczba jak na niszowy projekt. Aktywne są również kanały na reddicie. Czy znaczy to, że projekt Bitcoin Gold przetrwał najgorsze? Będziemy się przyglądać tej kryptowalucie.

Kryptowaluta Bitcoin Gold jest dostępna na wielu giełdach kryptowalut. Czy ta kopia Bitcoina ma szanse na rozwój i prześcignięcie bitcoina? Sprawdzamy czy dobrym pomysłem jest zainwestowanie w BTG

Kryptowaluta Bitcoin Gold nadeszła w gorącym momencie dla świata kryptowalut. Świeżo po konflikcie zakończonym pojawieniem się Bitcoin Cash, nowy hard fork i nowa waluta wprowadziły jeszcze więcej zamieszania. Pierwszym problemem oryginalnego łańcucha, którym zajął się zespół developerów Bitcoin Gold była centralizacja – poprzez zmianę sposobu wydobycia na taki, który eliminuje układy ASIC. Co za tym idzie, dystrybucja nowo wydobytych monet trafia do innych grup interesu. Przed zamieszaniem chroni zaimplementowana Replay Protection, a szybkość transmisji jest zapewniona przez Segwit. Co prawda wersja Gold nie zyskała jeszcze powszechnego użycia, to wartość jednej jednostki utrzymuje się na wysokim poziomie od samego startu projektu, z lekkim wzrostowym trendem.

Gdzie kupić Bitcoin Gold? Na początek sprawdź, czy nie jesteś już posiadaczem BTG – jeśli posiadałeś Bitcoin przed wydobyciem bloku 491406, być może masz już Bitcoin Gold z wspólnej części blockchain obu kryptowalut. Jeśli nie, możesz kupić kryptowalutę Bitcoin Gold na wielu giełdach, najszybciej na giełdach bez weryfikacji: Binance i KuCoin:

Kucoin giełda kryptowalut z Chin, gdzie dostaniesz Bitcoin Gold

Giełda kryptowalut: KuCoin- zarejestruj się bez weryfikacji i korzystaj z bardzo niskich prowizji. Para BTG/BTC jest dostępna, a założenie konta jest darmowe: rejestracja na KuCoin.

Binance - wybierz parę walutową Bitcoin Gold Ethereum lub Bitcoin i zainwestuj w Btg

Giełda kryptowalut Binance – zarejestruj się i wybierz parę walutową BTG/BTC. Oprócz forków Bitcoina są tutaj rzadsze kryptowaluty z dużym potencjałem, m.in. IOTA, Cardano oraz popularne, jak Ethereum czy Monero (i forki BTC). Rejestracja jest szybka i darmowa.

Giełda bez weryfikacji musi zostać zasilona kryptowalutami (nie ma możliwości wpłat złotówek lub dolarów), więc najlepszym sposobem na zakup będzie wykorzystanie LocalBitcoins. Jeśli jesteś w stanie ograniczyć swoją anonimowość i zweryfikować konto, możesz wybrać również wśród polskich i zachodnich giełdBitBay oraz amerykańskie BitFinex, Kraken i Poloniex. Dostępnością na giełdach Bitcoin Gold cieszymy się również dzięki kompatybilności z oryginalnym Bitcoinem, a chęć giełd do wdrożenia jest wynikiem sukcesu Bitcoin Cash. Czy wierzysz w to, że BTG rozwiązuje strukturalne problemy Bitcoin, czy po prostu liczysz na wzrost wartości, już dziś załóż konto na giełdzie bez weryfikacji: Binance lub KuCoin (i kup BTG), zanim założenie konta będzie wiązało się z koniecznością weryfikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *