Kucoin wyemitował swoją kryptowalutę - Kucoin Shares. Dzięki niej można zdobywać część prowizji płaconej przez użytkowników giełdy. Czy warto? Poznaj opinie

KuCoin Shares (KCS) to akcje giełdy kryptowalut KuCoin. To chińska giełda kryptowalut, która przyjęła autorski sposób prowadzenia biznesu, trochę inny niż np. Binance, które również opiera się na własnej kryptowalucie. Jednym z powodów wyemitowania akcji KuCoin było zmuszenie chińskich giełd przez władze do ograniczenia świadczenia usług Chińczykom – sprawiło to, że musiały one zwrócić się też na klientów z innych krajów, a emisja tzw. “akcji” giełdy jest jedną z bardziej kreatywnych metod.

Działanie giełdy jest ukierunkowane na decentralizację, a co za tym idzie dystrybucję do sieci dużej części zysków z prowizji i opłat. Według deklaracji zarządzających giełdą, aż do 90% zysków ma być redystrybuowane: 50% dla akcjonariuszy i 40% na program polecających (który zakończył się na początku 2018 roku). Ile można zarobić trzymając KuCoin Shares?

Ile się zarabia?

Aktualnie, gdy KCS ma wartość w okolicach $8 (końcówka stycznia 2018), należy spodziewać się 1 centa dziennego przychodu z posiadania 11 KuCoin Shares. Czyli każde około 10 KCS może zapłacić prawie 1 centa USD dziennie i kwota ta zależy od ilości transakcji na giełdzie KuCoin i zebranych za nie prowizji.

Jak i gdzie kupić?

Tokeny KuCoin Shares można kupić na giełdzie KuCoin za większość popularnych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum czy Tether. Jeśli zadowala Cię taka inwestycja, po prostu zarejestruj konto i kup KCS. Jeśli potrzebujesz więcej namysłu, rozważ, w którym kierunku będzie podążała cena udziałów w giełdzie, zwróć uwagę na przyszłą podaż udziałów inwestorów i insiderów. Spróbuj estymować popularność giełdy i punkt, w którym osiągnie ona maksimum. Określenie tych parametrów pomoże w określeniu wartości oczekiwanej inwestycji. Powodzenia.

Szukasz alternatywnej giełdy kryptowalut, która udostępnia wiele niszowych coinów i niskie prowizje? Spróbuj Binance, gdzie rejestracja znów jest na krótko otwarta. Dzięki Binance Coin będziesz płacić niespotykanie niskie prowizje, na poziomie 0.05%

Logo binance

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *