Czy opłaca się kupić kryptowalutę Veritaseum? Jest firmowana twarzą znanego analityka finansowego

Kryptowaluta Veritaseum (VERI) to projekt stworzenia kapitałowego rynku opartego o technologię blockchain. W wizji twórcy, analityka finansowego i celebryty Reggie Middletona, za pomocą smart kontraktów i platformy finansowej ma powstać niezależny od instytucji rynek derywatów. Z definicji, za pomocą blockchain i przyjaznego interface ludzie będą w stanie wykorzystać zarówno moc nowej technologii transferu cyfrowej wartości jak i wartość aktywów zgromadzonych w bardziej tradycyjnych formach.

Co to jest Veritaseum?

Na początek lepiej nie pomylić nazwy kryptowaluty Veritaseum z Veritaserum, jedna litera dodatkowo zaprowadzi nas do świata Harry’ego Pottera. Popatrzmy na prosty przykład: załóżmy, że wierzmy w autorytet giełdy Veritaseum i chcemy użyć jej do digitalizacji aktywa. Mamy samochód wzięty w leasing i przypisujemy ten fakt (umowę) do spersonalizowanych tokenów VERI. Dzięki temu przypisaniu możemy zacząć handlować tymi tokenami lub zawierać umowy ze stroną, która widzi w tym wartość. Trading odbywa się na cyfrowej giełdzie, dostępnej docelowo dla każdego użytkownika internetu.

Zdobywanie zaufania inwestorów w kryptowaluty

Pomimo tego, że projektowana platforma w planach będzie zdecentralizowana, tak jak większość kryptowalut, jej aktualne oprogramowanie wcale takie nie jest. To po prostu serwer, który będzie rozszerzany o dodatkowe węzły, gdy zostanie nawiązana współpraca z klientem z branży finansowej. Twórcy tłumaczą to niechęcią banków i instytucji finansowych do stosowania zdecentralizowanych rozwiązań. Na korzyść Veritaseum przemawia to, że dzięki temu istnieje arbiter zarządzający wykonywaniem smart kontraktów oraz centralny zarząd pilnuje i decyduje o kompatybilności.

Czy warto kupić Veritseum?

Veritaseum szturmem zdobyła rynki kryptowalut i od początku istnienia utrzymuje się na wysokim poziomie. Pomysł ma ogromny potencjał i inwestorzy zdają się nie przejmować faktem, że zespół pracujący nad projektem jest bardzo mały. Co więcej, ze względu na to, że projekt częściowo zależy od reputacji scentralizowanego oprogramowania, zapewnienie mu sukcesu jest dodatkowym wyzwaniem z dziedziny bezpieczeństwa i marketingu. Jeśli Twoja opinia o Veritaseum skłania do zakupu, możesz go dostać na jedynie paru azjatyckich, w tym Mercatox.

Giełda kryptowalut mercatox logo

Zarejestruj darmowe konto na Mercatox i znajdź parę walutową VERI/BTC lub VERI/ETH.

Pamiętaj, żeby po zakupie przelać kryptowalutę na bezpieczny portfel offline. Jeśli nie masz jeszcze wcale kryptowalut, możesz kupić Bitcoin na stronie indywidualnej wymiany LocalBitcoins. Znajdź kogoś, kto sprzedaje kryptowaluty w Twojej okolicy i kieruj się reputacją konta. Jeśli nie zależy Ci na anonimowości, możesz wybrać polskie giełdy kryptowalut i kupić Bitcoin lub Ethereum za pomocą elektronicznego przelewu na giełdzie z polską obsługą Bitbay.

Szukasz giełdy kryptowalut z najniższymi prowizjami? Sprawdź Binance.

Logo binance

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *