Czy warto zainwestować w kryptowalutę Litecoin?

Kryptowaluta Litecoin to jedna z najstarszych monet i jest dostępna na wielu giełdach kryptowalut. Czy warto zainwestować w LTC w 2018?

Kryptowaluta Litecoin to bliźniaczy projekt Bitcoina, który jest traktowany przez bardziej zaawansowanych użytkowników kryptowalut jako “testowa” kryptowaluta BTC. Wdrażane są tu nowe funkcjonalności i sprawdzane są pod kątem reakcji społeczności i technicznym. Oprócz tego, Litecoin różni się od Bitcoina liczbą jednostek (4 razy więcej), technologią kryptograficznego dowodu (scrypt) oraz czasem wydobycia bloku. Litecoin jest często używany jako zamiennik głównych kryptowalut, ze względu na szybkie potwierdzenia transakcji i popularność, wynikająca z faktu, że ta kryptowaluta jest na rynku bardzo długo.

Za i przeciw kupowaniu LTC

Litecoin pozwolił inwestorom zainkasować spore zyski. Ci, którzy trafnie przewidzieli dołek notowań mogą cieszyć się zyskami ponad 100%, a długoterminowi holderzy dostali chwilę oddechu. Co się stało z projektem, że doświadczył tak dużych wzrostów?

Odpowiedzią może być halving, czyli zmniejszenia nagrody za wykopanie bloku Litecoin z 25 LTC do 12.5 LTC, co nastąpiło w sierpniu 2019. Zwykle takie wydarzenie sprawiało, że na rynek trafia mniej LTC od minerów, którzy natychmiastową sprzedażą finansują sobie koszty wydobycia (prąd, urządzenia). Zgodnie z prawem popytu i podaży, mniejsza podaż wpływa pozytywnie na cenę. Już w lutym rozpoczęły się przygotowania pod zmianę block reward i w kursie Litecoin wystąpiła większa zmienność.

Różnice pomiędzy Bitcoinem i Litecoinem

Litecoin jest przez wielu uważany za brata bliźniaka Bitcoina, choć nie jest to do końca prawdą. Wiele ich różni, ale za tymi czynnikami stoją poważne technologiczne wyzwania, z których często przeciętny inwestor w kryptowaluty nie zdaje sobie sprawy. Jednym z tych faktów, niesłusznie niedocenianych, jest bycie poligonem doświadczalnym, jakim jest dla środowiska kryptowalut Litecoin. Było to szczególnie widoczne podczas wdrażania optymalizacji wielkości bloków i algorytmów przetwarzania transakcji. Kurs Litecoina poruszał się w rytmie newsów o nowych wdrożeniach i funkcjonalnościach.

Kurs Litecoin sprawdzisz na giełdach kryptowalut i na stronach typu coinmarketcap lub cryptomaps. Traderzy powinni śledzić kurs ltc w miejscu, gdzie dokonują transakcji, żeby otrzymać najlepsze ceny.

Jaka jest różnica pomiędzy BTC i LTC? Metoda wydobywania jest pierwszym technicznym aspektem, który przychodzi do głowy. Bardziej użyteczne jest stwierdzenie, że transakcje LTC są dużo szybsze niż u starszego brata. Stąd bierze się popularność Litecoina, który jest często używany jako waluta transferowa między giełdami. Kurs Litecoin wzrósł wielokrotnie, szczególnie w okresach, gdy Bitcoin przeżywał apogeum problemów ze skalowalnością.

Gdzie sprawdzać kurs Litecoin?

Gdzie zatem sprawdzać kurs Litecoina? Pierwszym miejscem są agregaty, takie jak CoinMarketCap oraz Coin360. Na tych stronach znajduje się uśredniony kurs z wielu giełd, co sprawdza się do ogólnego przekonania się jaki trend panuje aktualnie na kryptowalucie. Można też sprawdzić kapitalizację, co da nam porównanie wielkości projektu do innych z dziedziny blokckchain. Popularnym skrótem jest wpisanie w wyszukiwarkę frazy ltc to pln, która powinna pokazać nam aktualny przelicznik.

Kurs Litecoin dla traderów

Inwestorzy potrzebują mieć więcej kontroli nad ceną Litecoina. Jeśli chce się osiągnąć dobry wynik inwestycyjny, po pierwsze warto śledzić cenę w miejscu, gdzie dokonujemy transakcji. W przypadku polskich inwestorów najczęściej będzie to giełda kryptowalut BitBay. Jeśli mamy do czynienia z daytraderami, najczęściej korzystają oni z giełd o najniższych prowizjach, takich jak Binance czy BitFinex. Litecoin, jako waluta z błyskawicznym czasem potwierdzenia transakcji i relatywną stabilnością, ma wysoki wolumen transakcji i cena na różnych giełdach jest zbliżona. Nie wyklucza to jednak szans na arbitraż.

Wśród spekulantów i daytraderów ważna jest ocena trendów, stąd konieczne jest narzędzie do analizy technicznej. Najpopularniejszym wyborem jest TradingView, gdzie można znaleźć wiele narzędzi, wskaźników i gotowych analiz. Dzięki wizualizacji łatwiej określić poziomy oporów i wsparć oraz poznać opinie o Litecoinie autorstwa traderów i analityków.

Gdzie kupić Litecoin?

Dzięki długiej historii większość giełd, zarówno polskich, jak i zagranicznych pozwala na zakup Litecoina. Jeśli nie masz jeszcze kryptowalut, możesz skorzystać z jednego z bankomatów Bitcoin, który jest prosty w obsłudze i jest w bliskiej odległości. Sprawdziliśmy wybrane giełdy kryptowalut, na których można kupić Litecoin.

Na Binance można kupić Litecoin. Czy zainwestować w LTC na tej giełdzie kryptowalut?

Binance – niezwykle popularna, chińska giełda z najniższymi prowizjami (0.075% ze zniżką!). Giełda przyjmuje nowe rejestracje, nie ma obowiązkowego KYC i ma bardzo wysoki dzienny limit wypłat.

Na giełdzie kryptowalut Poloniex można kupić litecoin.

Poloniex – popularna giełda z USA, na której jest wiele altcoinów, prowizje na poziomie 0.5%

Na giełdzie kryptowalut Kraken można kupić kryptowalutę Litecoin. Czy warto zainwestować w LTC w 2018?

Kraken – popularna giełda z USA, która jednak czasem nie wytrzymuje przeciążeń.

cex.io to giełda kryptowalut pozwalająca na zakup litecoin

CEX.IO – brytyjska giełda z trochę niższymi prowizjami, na poziomie >0.4%

Giełda kryptowalut bittrex sprzedaje Litecoin w 2018.

Bittrex – bardzo popularna giełda z USA. Sprawdź, czy przyjmuje już nowe rejestracje.

HitBTC to anonimowa giełda kryptowalut bez weryfikacji, gdzie można kupić Litecoin. Czy opłaca się kupić Litecoin na chińskiej giełdzie i zyskać?

HitBTC – popularna giełda azjatycka z bardzo niskimi prowizjami (0.1%). Zarejestruj się zanim możliwość rejestracji zostanie zawieszona.

Kucoin giełda kryptowalut bez weryfikacji, gdzie można kupić kryptowalutę Litecoin. Czy taka inwestycja się opłaci po 2018?

KuCoin – popularna giełda azjatycka z bardzo niskimi prowizjami i programem dochodu pasywnego z kryptowalut.

Giełda kryptowalut Bitfinex

Bitfinex – bardzo popularna giełda z USA. Przyjmuje znów nowe rejestracje, więc warto się pospieszyć.

Inne giełdy, na których można kupić Litecoin to: GDAX, Huobi, OKex, Coinone i wiele innych, mniejszych. Jeśli widzisz potencjał w Litecoinie, podziel się w komentarzu jakie czynniki wzrostu kryptowaluty widzisz. My widzimy rolę Litecoin jako waluty, którą przesyła się szybko i pewnie w wiele miejsc, dzięki sporej adaptacji. Dopóki Bitcoin nie rozwiąże w długim terminie swoich problemów z liczbą transakcji przewyższającą możliwości sieci, będą na tym korzystać inne waluty, altcoiny.

Czy kurs Litecoin uda się uzyskać stabilność, potrzebną do rozwoju? Giełdy kryptowalut wspierają Litecoina, o czym świadczy dołączenie LTC to grona kryptowalut wspieranych przez Coinbase.

Czy warto zatem zainwestować w kryptowalutę Litecoin? Nawet, jeśli nie trzymamy LTC w celu zainkasowania zysków ze wzrostu wartości, LTC będzie używane do przesyłania wartości. Używajmy zatem LTC gdy przesyłanie BTC jest drogie i korzystajmy z czasowo zwiększonego popytu.

Najnowsze artykuły

spot_img

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sprawdź nas na facebooku!