Kryptowaluta Litecoin to jedna z najstarszych monet i jest dostępna na wielu giełdach kryptowalut. Czy warto zainwestować w LTC w 2018?

Kryptowaluta Litecoin to bliźniaczy projekt Bitcoina, który jest traktowany przez bardziej zaawansowanych użytkowników kryptowalut jako “testowa” kryptowaluta BTC. Wdrażane są tu nowe funkcjonalności i sprawdzane są pod kątem reakcji społeczności i technicznym. Oprócz tego, Litecoin różni się od Bitcoina liczbą jednostek (4 razy więcej), technologią matematycznego dowodu (scrypt) oraz czasem wydobycia bloku. Litecoin jest często używany jako zamiennik głównych kryptowalut, ze względu na szybkie potwierdzenia transakcji i popularność, wynikająca z faktu, że ta kryptowaluta jest na rynku bardzo długo.

Czy warto kupić kryptowalutę Litecoin?

W 2019 roku Litecoin pozwolił inwestorom zainkasować spore zyski. Po osiągnięciu dołka w okolicach 23-25 dolarów, LTC poszybował w górę, osiągając ponad $50 dolarów. Ci, którzy trafnie przewidzieli dołek notowań mogą cieszyć się zyskami ponad 100%, a długoterminowi holderzy dostali chwilę oddechu. Co się stało z projektem, że doświadczył tak dużych wzrostów? Bitcoin w tym czasie wzrósł jedynie 30-40%.

Odpowiedzią może być przygotowanie do halvingu, czyli zmniejszenia nagrody za wykopanie bloku Litecoin z 25 LTC do 12.5 LTC, które ma nastąpić w sierpniu 2019. Zwykle takie wydarzenie sprawiało, że na rynek trafia mniej LTC od minerów, którzy natychmiastową sprzedażą finansują sobie koszty wydobycia (prąd, urządzenia). Zgodnie z prawem popytu i podaży, mniejsza podaż wpływa pozytywnie na cenę. Czy już w lutym rozpoczęły się przygotowania pod zmianę block reward? Być może!

Gdzie kupić Litecoin?

Dzięki długiej historii większość giełd, zarówno polskich, jak i zagranicznych pozwala na zakup Litecoina. Jeśli nie masz jeszcze kryptowalut, możesz skorzystać z jednego z bankomatów Bitcoin, który jest prosty w obsłudze i jest w bliskiej odległości. Wybrane giełdy kryptowalut, na których można kupić Litecoin:

Na Binance można kupić Litecoin. Czy zainwestować w LTC na tej giełdzie kryptowalut?

Binance – niezwykle popularna, chińska giełda z najniższymi prowizjami (0.075% ze zniżką!). Giełda przyjmuje nowe rejestracje.

Giełda kryptowalut Bitbay to miejsce, gdzie można kupić Litecoin.

BitBay – najpopularniejsza polska europejska giełda z Malty Estonii, z dość wysokimi prowizjami ( powyżej 0.4%) i głębokim rynkiem.

Na giełdzie kryptowalut Poloniex można kupić litecoin.

Poloniex – popularna giełda z USA, na której jest wiele altcoinów, prowizje na poziomie 0.5%

Na giełdzie kryptowalut Kraken można kupić kryptowalutę Litecoin. Czy warto zainwestować w LTC w 2018?

Kraken – popularna giełda z USA, która jednak czasem nie wytrzymuje przeciążeń.

cex.io to giełda kryptowalut pozwalająca na zakup litecoin

CEX.IO – brytyjska giełda z trochę niższymi prowizjami, na poziomie >0.4%

Giełda kryptowalut bittrex sprzedaje Litecoin w 2018.

Bittrex – bardzo popularna giełda z USA. Sprawdź, czy przyjmuje już nowe rejestracje.

HitBTC to anonimowa giełda kryptowalut bez weryfikacji, gdzie można kupić Litecoin. Czy opłaca się kupić Litecoin na chińskiej giełdzie i zyskać?

HitBTC – popularna giełda azjatycka z bardzo niskimi prowizjami (0.1%). Zarejestruj się zanim możliwość rejestracji zostanie zawieszona.

Kucoin giełda kryptowalut bez weryfikacji, gdzie można kupić kryptowalutę Litecoin. Czy taka inwestycja się opłaci po 2018?

KuCoin – popularna giełda azjatycka z bardzo niskimi prowizjami i programem dochodu pasywnego z kryptowalut.

Giełda kryptowalut Bitfinex

Bitfinex – bardzo popularna giełda z USA. Przyjmuje znów nowe rejestracje, więc warto się pospieszyć.

Inne giełdy, na których można kupić Litecoin to: GDAX, Huobi, OKex, Coinone i wiele innych, mniejszych. Jeśli widzisz potencjał w Litecoinie, podziel się w komentarzu jakie czynniki wzrostu kryptowaluty widzisz. My widzimy rolę Litecoin jako waluty, którą przesyła się szybko i pewnie w wiele miejsc, dzięki sporej adaptacji. Dopóki Bitcoin nie rozwiąże w długim terminie swoich problemów z liczbą transakcji przewyższającą możliwości sieci, będą na tym korzystać inne waluty.

W 2018 roku wartość Litecoina utrzymuje się ponad poziomem $100 za 1 LTC. Czy uda się uzyskać stabilność, potrzebną do rozwoju? Giełdy kryptowalut wspierają Litecoina, o czym świadczy dołożenie LTC to grona kryptowalut wspieranych przez Coinbase.


Jeśli jesteś zaawansowanym traderem, spróbuj zakupu Litecoin z dźwignią!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *