Kryptowaluta Bitcoin Cash jest chińską alternatywą dla Bitcoina. Czy stanie się konkurencją, która zagrozi najstarszej kryptowalucie?

Bitcoin Cash wywołuje wiele emocji wśród posiadaczy kryptowalut. Hard fork, którego wynikiem był Bitcoin Cash wydarzył się z uwagi na problem skalowalności Bitcoina. Wraz ze wzrostem popularności kryptowaluty, sieć coraz bardziej zapychała się, a recepty w postaci implementacji Segregated Witness, według niektórych, odwlekały jedynie konfrontację z problemem. Bitcoin Cash to implementacja radykalnego rozwiązania problemu skalowalności za pomocą zwiększenia wielkości bloku z 1 MB do 8 MB.

Największe kontrowersje wzbudziło jednak zachowanie minerów, którzy przełączali się nie tylko w momencie największej zyskowności kopania BCH vs BTC, ale też w sztucznie wykreowanych momentach zakorkowania mempoola BTC. Opisywaliśmy ten mechanizm w artykule o manipulacji Bitcoin Cash. Ostatecznie oba łańcuchy koegzystują w miarę harmonijnie i coraz częściej Bitcoin Cash jest wykorzystywany w kryzysowych momentach do szybkiego przesyłania kryptowalut. Jeżeli uważasz, że rozwiązanie problemu skalowalności przez zwiększenie wielkości bloku spowoduje dalszy sukces BCH, możesz kupić go na wielu giełdach kryptowalut: BinanceKuCoinMercatox. Również te, które wymagają weryfikacji prowadzą handel BCH: Kraken, Poloniex, BitFinex i giełda BitBay. Jak kupić BCH na poszczególnych giełdach?

Binance - anonimowa giełda kryptowalut, gdzie można kupić bitcoin cash
  1. Załóż darmowe konto na giełdzie kryptowalut Binance
  2. Przelej kryptowalutę na Binance (LTC, ETH lub inna zapewniająca błyskawiczną transakcję)
  3. Znajdź parę walutową BCH/BTC i kup BCH za inną kryptowalutę
Kucoin Bitcoin cash kryptowaluta, która jest alternatywą dla btc
  1. Zarejestruj konto na KuCoin
  2. Przelej kryptowalutę na giełdę (najlepiej LTC, ETH…)
  3. Znajdź parę walutową BCH/BTC i kup BCH

Mimo, że kryptowaluta Bitcoin Cash cały czas wzbudza kontrowersje, warto wykorzystać ją do tego, do czego została wymyślona – szybkiego przesyłu kryptowaluty na bazie Bitcoin. Duży rozmiar bloku i stosunkowo mała popularność sprawiają, że jeszcze długo będzie służyła do szybkich i prawie darmowych transakcji bez ryzyka, że zablokują się w sieci. Jeśli uważasz, że dzięki temu ta waluta ma przewagę nad innymi i warto w nią zainwestować, załóż konta na giełdach bez weryfikacji:  KuCoin lub Binance . W komentarzu podziel się tym, co sądzisz o Bitcoin Cash.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *