Czy kryptowaluta Ontology oparta o Neo pozwoli na wdrożenie cyfrowych dowodów osobistych na całym świecie?

Kryptowaluta Ontology (ONT) to chiński projekt, który jak dowiadujemy się z ich strony internetowej, jest ogromny i stanowi pomost między technologią blockchain i biznesem. Mocne słowa: sprawdzamy, jak jest naprawdę. Ontology to kryptowaluta, która została rozdana posiadaczom kryptowaluty NEO w 2018 roku. Rzeczywiście jest to platforma dedykowana projektom blockchainowym, szczycąca się prostym rozwiązaniem dla firm i korporacji, dzięki któremu firmy nie muszą rozwijać swojego blockchainowego R&D.

Co to w ogóle jest ontologia?

Jak mówi definicja, to dział filozofii zajmujący się badaniem struktury rzeczywistości w kontekście bytu, istoty, istnienia i jego sposobów oraz przedmiotów i jego własności, przyczynowości, czasu, konieczności i możliwości. Wow, sięgamy głęboko. Czy kryptowaluta rzeczywiście znajdzie tak samo głębokie zastosowanie i rozwiąże naprawdę podstawowe problemy?

Zalety Ontology

Wracając do kryptowaluty, chodzi głównie o mechanizmy potwierdzania, czyli jak to mówią w branży, oddelegowane zaufanie. Rozwiązanie Ontology może zostać zaimplementowane w systemie identyfikacji osób lub obiektów, giełdzie, wymianie i przechowywaniu danych, wewnętrznych protokołach i procesach korporacyjnych, komunikacji, etc. Według deklaracji twórców platforma będzie działać ze wieloma interfejsami i operować na dowolnych typach danych i informacji. Z takimi planami i deklaracjami można ukroić spory kawałek z ciasta przenoszenia danych z realnego świata do cyfrowej postaci.

Dlaczego NEO?

Jak potwierdza założyciel Ontology, projekt jest finansowany przez grupę finansową z państwa środka, Fosun. Dzięki tej zależności łatwiej będzie zdobyć klientów i użytkowników ONT. Aktualnie kryptowaluta korzysta z ekosystemu i osiągnięć technologicznych NEO, jednak jak można przeczytać między liniami, ambitne plany developerów sięgają poza współpracę i zwiastują niezależność Ontology, a nawet dalekie plany dominacji. Świadczy o tym niezależne projektowanie i realizacja platformy, nazwanej DNA. W deklaracjach dotyczących przyszłości wszystko ma oczywiście działać crossplatformowo.

Ryzyko Ontology

20 milionów ONT zostało rozdystrybuowane w marcu 2018 wśród posiadaczy NEO. Co ciekawe, podobna funkcjonalność do NEO, czyli NEO Gas, jest również zaimplementowana tutaj jako Ontology Gas (ONG). Pierwszy znak zapytania to maksymalna liczba tokenów, czyli… cały miliard. To sporo, nawet mimo faktu, że do tej liczby dojdziemy dopiero po 22 latach. Żółtym światłem są również wielkie obietnice, zahaczające o megalomanię deklaracje. Mamy nadzieję, że dokonacie swojej analizy, która podpowie Wam, czy warto kupić ONT. Warto pamiętać, że projekt całkowicie rozwijany w Chinach nie podlega regulacjom zachodniego świata.

Gdzie kupić kryptowalutę Ontology?

Największy obrót jest oczywiście w Chinach, a ONT dostępna  jest na giełdzie kryptowalut Binance. Jak kupić kryptowalutę ONT?

Giełda kryptowalut bez weryfikacji i z niskimi prowizjami
  1. Załóż konto na Binance
  2. Wpłać kryptowalutę, na przykład Litecoin lub Ethereum
  3. Odszukaj parę walutową ONT/BTC i kup Ontology (giełda ma najniższą prowizję 0.1% lub 0.05% w promocji płacąc BNB)

Jeśli nie masz jeszcze kryptowalut, możesz przykładowo kupić Bitcoin w bitomacie. Rozważając zakup, weź pod uwagę ewentualny dochód z trzymania ONT i dystrybucji Ontology Gas (ONG). Ontology zyskała na początku 2018 roku względem reszty kryptowalut i plasuje się w okolicach 45 miejsca na liście kapitalizacji kryptowalut.

###

Szukasz najniższych prowizji na giełdzie kryptowalut? Anonimowe giełdy kryptowalut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *