Kryptowaluta Walton Chain logo

Kryptowaluta WaltonChain (WTC) to chińsko-koreański projekt “value internet of things”, który w założeniu ma dostarczyć kompleksowe rozwiązanie łączące blockchain ze znakowaniem RFID (radio frequency identification). Zastosowanie blockchain do delegacji zaufania sieci, czyli zdecentralizowania, ma znakomicie poprawić wydajność i bezpieczeństwo systemów opartych na chipach RFID.

Czy stoi za tym… wielka sieć supermarketów Walmart?

Bynajmniej. Nazwa kryptowaluty pochodzi od posiadacza patentu na chip RFID, Charlesa Waltona. Od wczesnych lat 80. technologia bardzo rozwinęła się, znajdując zastosowanie w transporcie, znakowaniu zwierząt (i ludzi), w handlu i wielu innych dziedzinach. Przyczyniła się do tego prostota korzystania, chip jest niewielki i łatwo można go przykleić do towaru lub zmieścić w ładunku, czy przesyłce. Podejrzewam, że większość ludzi będzie miało pierwsze skojarzenie z największą siecią supermarketów.

Technikalia

Do transferu wartości w blockchain służy kryptowaluta WTC. Całkowita podaż (stan w 2018) wyniesie sto milionów sztuk WTC, w “wydobywanym” co minutę bloku zmieści się 255 transakcji. Protokół zapewniający działanie sieci to Proof of Stake and Trust – wygląda to na specyficzny pomysł, dostosowany do wymagań rynku IoT. Powyższe liczby dotyczą głównego ledgera, a większość ruchu w sieci będzie raczej odbywała się w podłańcucach, prywatnych lub zaakceptowanych jako oficjalne.

Czy łatwo kupić kryptowalutę Walton?

Aktualnie, niełatwo. Chyba że posiadasz już Bitcoin lub inne kryptowaluty, wtedy możesz skorzystać z dostępności WaltonChain na giełdzie kryptowalut Binance. Jak kupić kryptowalutę WTC?

Logo binance
  1. Zarejestruj się na giełdzie – załóż konto na Binance
  2. Zasil konto kryptowalutą, np. Bitcoin, Ethereum, Litecoin
  3. Znajdź rynek wymiany WTC/BTC i kup kryptowalutę WaltonChain (najniższa prowizja przy rejestracji to 0.1% lub 0.05% w promocji płacąc BNB)

Jeśli nie masz jeszcze kryptowalut, spróbuj anonimowo kupić Bitcoin w bitomacie. Nawet na początku 2018 zdarzało się, że popularne giełdy kryptowalut wyłączały możliwość rejestracji, warto więc założyć darmowe konto na Binance już teraz.

###

Anonimowe giełdy kryptowalut dla tych, którzy cenią sobie bezpieczeństwo danych osobowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *