Przyglądamy się najpopularniejszym kryptowalutom w czasie aktualnej hossy. Na start Bitcoin, Ethereum i Tron, gdzie wydarzyło się sporo interesujących rzeczy.

Sytuacja na rynku kryptowalut w czerwcu 2019

Wzrosty na rynku kryptowalut były udziałem wszystkich kryptowalut. Bitcoin kosztuje aktualnie ponad 11000 $, Ethereum ponad 300 $, Ripple prawie 50 centów. Pozostałe projekty również zanotowały ogromne wzrosty. Łatwo mają ci, którzy liczą profity, my jednak staramy się odpowiedzieć na pytanie: czy warto zainwestować w kryptowaluty w czerwcu 2019? Chociaż odpowiedź na to pytanie może nie być prosta, używamy wielu parametrów, wskaźników i metod oceny inwestycji żeby uzyskać jak najlepszą odpowiedź. Co mówi nam analiza techniczna? Analiza techniczna na rynku kryptowalut wskazuje na bardzo wysokie momentum i bardzo silny trend wzrostowy. Rynek konsolidował się od listopada 2018, a zbieranie sił do ruchu w górę trwało około pół roku. Wystrzał cen rozpoczął się w kwietniu 2019 roku i ma bardzo dużą dynamikę. Cena BTC krążyła pomiędzy 3 a 4 tysiące dolarów przez całe pół roku, a następnie błyskawicznie wystrzeliła do poziomu 11000 $. Jakie były przyczyny wzrostu? 

Przejdźmy się po ostatnich wydarzeniach ze świata kryptowalut. Najważniejszym aspektem czerwca 2019 był oczywiście była oczywiście zapowiedź kryptowaluty Facebooka o nazwie Libra i towarzyszącego jej portfela Calibra. Z drugiej strony wciąż nie udało się wystartować funduszu inwestycyjnego skupiającego się na kryptowalutach, który pozwoliłby milionom inwestorów na łatwy dostęp do tego rynku bezpośrednio od najpopularniejszych brokerów i giełd.

Nawet wielokrotne sprawdzanie kursu Ethereum w ciągu dnia jest konieczne od wyrobienia przewagi w tradingu. Cena ETH może zmienić się o duże wartości. Traderzy mają jedną opinię - trzeba trzymać rękę na pulsie

Co słychać w Ethereum?

W projekcie Ethereum z kolei, pomimo opóźnień i zmian planów oraz harmonogramu, cena wydaje się rosnąć podobnie do reszty projektów opartych o Blockchain. Największym wyzwaniem Buterina i jego developerów jest oczywiście zaprojektowanie i wdrożenie zmian w rdzeniu działania kryptowaluty ETH. Chodzi nie tylko o zmianę sposobu potwierdzenia transakcji PoW na PoS. Główne zmiany w projekcie Ethereum obracają się dokoła trzech głównych aspektów: skalowalności, decentralizacji i bezpieczeństwa. Najważniejsze kroki w przód, które dokonały się w 2019 roku, dotyczą planowanych funkcjonalności w powyższych obszarach. Fundamentalna zmiana koncepcji polega na połączeniu projektu Casper z rozszerzeniem skalowalności za pomocą shardingu oraz zmniejszenie wymaganego depozytu do stakingu 1500 ETH na 32 ETH. Ta ostatnia redukcja pozwoli szerokiemu gronu inwestorów w ETH na dostęp do uczestnictwa w utrzymywaniu ekosystemu Ethereum.

Justin Sun kupił kolację z Warrenem Buffettem za 4,5 miliona dolarów, tylko po to, żeby popularyzować kryptowaluty.

Wieści z Trona

Po bardzo udanym airdropie BTT, kryptowaluta Tron usunęła się z pierwszych stron gazet. Jej twórca Justin Sun zbierał zasłużone pochwały po nabyciu największego na świecie systemu wymiany plików BitTorrent i emisji jego tokena. Jak się okazuje, nie spoczął jednak na laurach i organizuje coraz to nowe wydarzenia mające na celu promocję kryptowalut. Mogłoby się na początku wydawać że jego pomysł wykupienia corocznej kolacji charytatywnej z najsłynniejszym inwestorem na świecie Warrenem buffettem za 4,5 miliona dolarów nie wypalił. Z drugiej jednak strony negatywne komentarze w social media szybko się skończyły, a zespół który Sun zaprosił ze sobą na kolację ma szansę dostarczyć znaczącą wiadomość o wirtualnych walutach opartych o blockchain. Warto wspomnieć że na kolacji oprócz twórcy trona pojawi się również najważniejsza postać Litecoina, Charlie Lee. Zaproszenia otrzymali również założyciel giełdy Binance Changpeng Zhao oraz szef Ethereum Buterin. Czerwcu 2019 kryptowaluta tron utrzymuje się stabilnie na dziesiątym miejscu w rankingu kryptowalut według kapitalizacji.

Gdzie najtaniej kupić kryptowaluty?

Wspomniane przez nas kryptowaluty Bitcoin, Ethereum i Tron są dostępne na wielu giełdach kryptowalut. Najniższe prowizje oferuje Binance, gdzie również działa promocja -25% na opłaty transakcyjne, gdy używa się do nich Binance Coin.

Anonimowa giełda kryptowalut bez weryfikacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *