Kryptowaluta DigixDao logo

Kryptowaluta DigixDAO (DGD) jest spełnieniem marzeń goldbugów o połączeniu technologii blockchain oraz stabilności i bezpieczeństwa fizycznego złota. Czy token DGD będzie długo świecił jak jego złoty odpowiednik?

Złoto i kryptowaluty to naturalne połączenie

DigixDAO funkcjonuje w postaci dwóch tokenów, DigixDAO (DGD) oraz Digix Gold (DGX). DGD to kwartalnie wypłacane dywidendy, których suma jest oparta o przychody z transakcji w sieci DGX. Digix Gold z kolei to tokeny, które są z założenia cyfrowym zwrotem: 1 token DGX odpowiada 1 gramowi złota w standardzie giełd surowcowych. Tokeny funkcjonują w sieci Ethereum i mają stać się cyfrową reprezentacją złota. Cała pula tokenów ma zostać alokowana w fizycznym kruszcu, przechowywanego w bezpiecznych sejfach giełd lub dostawców.

Jak zdobyć zaufanie inwestorów w złoto?

Bycie goldbugiem to niełatwa sprawa – trzeba być ciągle czujnym i być przygotowanym na wszystkie ewentualności. Kryzysy, hiperinflacja, złodzieje to tylko początek listy. Jak zaufać komuś, kto sprzedaje złoto i uwierzyć w jego autentyczność? Cyfryzacja złota dodaje kolejny stopień swobody w strukturze zaufania i nie pomaga to w prowadzeniu biznesu. Pierwszym argumentem jest fakt, że liczba tokenów jest ograniczona: jest jedynie 2 000 000 tokenów DigixDAO (DGD). Kolejny to fakt, że crowdfundingowa kampania zakończyła się sukcesem, zbierając 5,5 miliona dolarów – inwestorzy uwierzyli firmie z Singapuru i zespołowi developerów, pracującemu nad projektem.

Jakie są korzyści z cyfrowego złota w blockchain?

Na pewno jest je łatwiej przesyłać, jeśli jest w cyfrowej formie. Co więcej, wykorzystanie blockchain pozwala na osiągnięcie niespotykanych dotąd możliwości kontroli transparentności. Z jednej strony wymusi to dodatkowe mechanizmy zapewniania dyskrecji, ale z drugiej strony dołoży cegiełkę do budowania zaufania. O korzyściach z funkcjonowania systemu opartego o protokół Proof of Asset przekonamy się w połowie 2018 roku, kiedy system ma zostać ostatecznie wdrożony.

Jak kupić cyfrowe złoto DigixDAO?

Jak kupić DGD, gdy ominęło się crowdsale? Jeśli wierzysz, że za wzrostami kryptowaluty DGD stała realna usługa, która ma wielkie szanse na zysk oparte o przyszły wzrost cen złota – kup udziały już dziś. Ważnym argumentem jest spodziewany początek cyklu surowców, w którym złoto drożeje. Najszybciej i najtaniej DigixDAO można kupić na giełdzie kryptowalut Binance.

Giełda kryptowalut bez weryfikacji Binance
  1. Załóż konto na Binance
  2. Zasil konto kryptowalutą, na przykład LTC, BTC lub Ethereum
  3. Odszukaj parę walutową DGD/BTC lub DGD/ETH i kup udziały w cyfrowym złocie (giełda ma najniższą prowizję 0.1% lub 0.05% w promocji płacąc Binance Coin)

Kryptowaluty warto trzymać w bezpiecznym portfelu offline pod własną kontrolą. Tak, jakby było to fizyczne złoto… Czy uważasz, że złota kryptowaluta oparta o blockchain ma szanse zdetronizować fizyczny kruszec? Napisz swoją opinię o DigixDAO w komentarzu.

###

Pośpiesz się i załóż konto na anonimowych giełdach bez weryfikacji!

Szukasz godnych zaufania giełd kryptowalut? Sprawdź ryzyko poszczególnych giełd kryptowalut w podsumowaniu: najlepsze giełdy kryptowalut.

Przyłącz się do konwersacji

1 komentarz

  1. To bardzo obiecujący projekt, łączący stabilność złota i kryptowaluty. Gdy pisze ten komentarz w projekcie niewiele nowego się dzieje, cena (podobnie jak większości altów) też jest daleka od ATH. Mam nadzieję, że to cisza przed burzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *