cenazysk.pl

kryptowaluty, inwestowanie, zarabianie

Co można kupić za Bitcoiny w 2019? Na świecie jest już bardzo dużo miejsc!
Co można kupić za Bitcoiny w 2019? Na świecie jest już bardzo dużo miejsc!

Co można kupić za Bitcoiny?

| 0 comments

Dzięki szybkiej adaptacji coraz więcej sprzedawców i usługodawców umożliwia zapłatę w Bitcoinach. Liczba firm, które akceptują BTC co dzień się rozszerza, szczególnie, że znajduje się coraz więcej sposobów, żeby zmniejszyć wahania wartości portfolio kryptowalut. Jednym z najprostszych sposobów na zachowanie wartości portfela kryptowalut jest szybka zamiana dużej części na stablecoiny. Przedsiębiorcy unikają dzięki temu wahań kursu, dzięki czemu ich przepływy finansowe są stabilniejsze.

Co można kupić za Bitcoin?

Klient dzięki temu zyskuje możliwość zapłaty Bitcoinem za towar lub usługę. Sprawdźmy zatem co można kupić za Bitcoin?

  • produkty elektroniczne (komputery, laptopy, sprzęt elektroniczny), np. na Overstock czy Newegg
  • karty podarunkowe, np. poprzez serwis Gyft lub eGifter
  • bilety lotnicze i noclegi, np. na Expedia lub Cheapair
  • produkty i usługi firmy Microsoft
  • lokalne sklepy i usługi, których listy prowadzi m.in. Spendbitcoins czy Coinmap
  • serwisy VPN, WordPress, Reddit i wiele innych

Jak widać, lista nie jest ograniczona do usług elektronicznych czy zamknięta do produktów internetowych. Dla ceniących aktywność i możliwość przemieszczania się, bardzo dobrym pomysłem jest korzystanie z płatności kryptowalutowych za bilety lotnicze i hotele.

Co nowego w płatnościach Bitcoinem?

Jeden z największych operatorów mobilnej telefonii w Stanach Zjednoczonych, AT&T, wprowadził ostatnio płatności Bitcoinem. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w kontekście adaptacji Bitcoina na świecie, ponieważ jeśli jego konkurencji stwierdzą, że AT&T uzyskał dzięki temu przewagę, błyskawicznie umożliwią płatności BTC również u siebie.

Dystrybutor telewizji satelitarnej Dish dołączył do dużych przedsiębiorstw dla szerokiej gamy klientów, które umożliwiają płatności kryptowalutami. W Kanadzie Bitcoinami można płacić w KFC i w Subway, popularnych sieciach restauracyjnych. W Indiach użytkownicy sklepu z kartami podarunkowymi Nafa mogą płacić za pomocą Bitcoinów. Kolejny serwis oferujący tanie noclegi, wynajem samochodów oraz loty, More Stamps Global, również umożliwił klientom płatności w kryptowalutach.

Co można kupić za Bitcoiny w 2019? Na świecie jest już bardzo dużo miejsc!

Europa i Ameryka Północna przewyższają resztę świata w liczbie miejsc, gdzie można kupić coś za Bitcoiny. Choć brak danych z Chin może być mylący.

Co można kupić za Bitcoin w 2019?

Wg serwisu CoinMap zbierającego dane na temat miejsc, gdzie można zapłacić Bitcoinami, w maju 2019 jest ich około 15000. Zgromadzone są głównie na miejskich obszarach Ameryki Północnej i Europy. Jak widać, adaptacja postępuje i liczba miejsc wzrasta z każdym miesiącem. Czy znacie jakieś ciekawe i warte opublikowania miejsca w Polsce, gdzie można zapłacić za pomocą BTC? Napiszcie w komentarzu!


Nie masz jeszcze Bitcoinów? Zacznij od giełdy kryptowalut z najniższymi prowizjami.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.