Chainlink to projekt, który rozpalił głowy inwestorów w kryptowaluty w czerwcu 2019. LINK doświadczył ogromnych wzrostów w bardzo krótkim czasie: token, który był wart mniej niż $1, w parę tygodni poszybował do prawie $4. Po dwóch miesiącach od tego wystrzału cena za 1 LINK wynosi około $2. Co stoi za tak gwałtownymi wzrostami ceny Chainlink?

Chainlink współpracuje z gigantami

Współpraca z wielkimi firmami i korporacjami to pewny sposób na pompowanie kursu. W przypadku Chainlink nie było inaczej. Co prawda ogłoszenie współpracy z Microsoft nie nastąpiło oficjalną drogą, ale inwestorzy szybko dopatrzyli się, że Chainlink był zaangażowany w projekty razem z Google i SWIFT. To wystarczyło, żeby napędzić machinę wzrostów.

Mimo tego, że LINK jest aktualnie na etapie tokena ERC-20 i działa na blockchainie Ethereum, nie przeszkadza to inwestorom w ciągłym kupowaniu tej kryptowaluty. Twórcy deklarują, że Chainlink stanie się łącznikiem nie tylko pomiędzy kryptowalutami mającymi API opartymi o blockchain, ale też całym ekosystemem finansowym, gdzie aktualnie królują Paypal, banki oraz Visa i Mastercard.

Dostępność Chainlink na największych giełdach

Ważnym czynnikiem, dzięki któremu tempo wzrostów było tak duże, była dostępność Chainlink. Można go dostać już od dłuższego czasu na Binance, a informacja o dodaniu LINK do Coinbase dołożyła paliwa pod wzrostowy trend. Największy wolumen transakcji jest oczywiście na Binance, ale gonią ją chińskie rynki aktywów cyfrowych. Czy warto zatem kupić Chainlink? Wykres wygląda, niestety, zniechęcająco.

Czy tempo wzrostu kursu Chainlink jest zbyt szybkie?

Wydaje się, że tempo wzrostu kryptowaluty Chainlink było zbyt szybkie. Niestety, zamiast etapu zmierzającego do adaptacji, widzimy spadki po osiągnięciu krótkoterminowego szczytu. Analiza techniczna podpowiada, że możemy znów zobaczyć poziom $1 za LINK, po czym może rozpocząć się nowy cykl wzrostów.  Z drugiej strony, tokeny, które doświadczyły spadków ponad 50% od szczytów mogą stanowić pewną atrakcyjną wartość dla długoterminowego inwestora, który może pozwolić sobie na uśrednienie cen lub potrzebuje token do bieżących transakcji lub prac nad projektem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *