cenazysk.pl

kryptowaluty, inwestowanie, zarabianie

Branżowe plotki o Ripple. Czy warto kupić XRP na 2020 i dłużej?

| 2 komentarze

Dawno nie rozglądaliśmy się z ciekawością po krajobrazie rynku kryptowalut z nadzieją na spostrzeżenie jakiegoś ciekawego zjawiska. Mimo tego, że od szczytów cen minęło już ponad 16 miesięcy, a odwrót ludzi od Bitcoina i kryptowalut spowodował mniejsze zainteresowanie i poniekąd ciszę i spokój wokół tematu, wciąż dzieją się ciekawe rzeczy. Dziś znów bierzemy na tapet kryptowalutę Ripple, która wydaje się zapomniana przez szersze grono entuzjastów.

Dlaczego Ripple wydaje się być zapomniana?

Głównym powodem prawdopodobnie jest po prostu porównywanie ceny Ripple do innych, mniej popularnych kryptowalut. Jeśli popatrzymy na rekomendowany przez nas token giełdy Binance, którego stopa zwrotu w 2019 sięga już kilkuset procent, do ceny Ripple, która stoi w miejscu, oczywistym będzie, że rozgrzane głowy spekulantów będą skupiały się na BNB. Nawet mniej znane tokeny, takie jak KCS czy Neo mogą pochwalić się wysokimi stopami zwrotu.

Wdrożono ostatnio Ripple na polskich giełdach kryptowalut! Ripple, przeznaczona dla banków i giełd - sprawdź kurs Ripple i giełdy kryptowalut, gdzie kupisz Ripple. Opisujemy jak kupić Ripple i poznać cenę Ripple.

Co dzieje się z kryptowalutą Ripple w 2019?

Rezygnacja z aplikacji korzystającej z tokenów XRP przez 5 co do wielkości bank w Japonii potrząsnęła nieco kursem krypowaluty Ripple w kwietniu 2019. Wgłębiając się w szczegóły tej informacji warto wspomnieć, że chodzi o bank Resona, który zrezygnował z aplikacji Money Tap, która jako procesor płatności używał blockchainu Ripple. Stało się to już 6 miesięcy od zawarcia umowy o współpracy, a w główach inwestorów pojawiły się wątpliwości.

Patrząc na dzikie wzrosty i spadki cen innych projektów, takich jak Ethereum czy nawet płacący dywidendę KuCoin Shares, dziwią artykuły w serwisach informacyjnyc blockchain o tym, że cena Ripple wzrosła o… 3%. Z drugiej strony frontu mamy potencjalną integrację z komunikatorem Skype oraz rozszerzenie działalności Coinbase o więcej krajów, co zwiększy ekspozycję XRP i zwiększy liczbę kupujących.

Czy warto zainwestować w Ripple na 2020?

To, z czego warto sobie zdawać sprawę w przypadku Ripple jest to, że fakt bycia trzecią co do wielkości kryptowalutą to obosieczna broń. Z jednej strony bycie na podium w rankingu coinmarketcap oznacza z definicji ogromną popularność, rozpoznawalność i obecność na większości największych giełd. Z drugiej jednak strony, duża liczba tokenów to potencjalnie duża podaż, jeśli twórcy projektu zdecydują się na zbycie części XRP, co prawdopodobnie doprowadzi do spadków cen.

Jest jednak jeden powód, dla którego naprawdę warto rozważyć inwestycję w Ripple. Jest to wzorzec, dzięki któremu można było bardzo dużo zarobić w 2017 roku, i chodzi o zjawisko przypływu, który podnosi wszystkie łodzie. W pewnym momencie, na rynek kryptowalut trafiał bardzo duży kapitał, spekulanci zajmowali się zatem wyszukiwaniem tokenów, które dopiero czekają na gwałtowny wzrost wartości. I ku zdumieniu większości inwestorów, te wzrosty następowały, rotacyjnie pomiędzy Bitcoinem i jego pochodnymi oraz resztą kryptowalut, tzw. altcoinami. Może mieć zatem sens zakup Ripple w tym momencie, ponieważ doświadczyliśmy dużych wzrostów na altcoinach oraz odbicia na Bitcoinie. Ripple na duży ruch dopiero czeka.

2 Comments

  1. Ja też czekam na duży ruch ? połowę sprzedam połowę muszę zostawić bo jakby strzelił górę to będę płakał a jak spadnie znowu dokupię i tak w kółko ?

  2. lipa , szkoda inwestować to nie Bitcoin
    Nigdy nie osiagbie nawet 1dolara

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.