Dawno nie rozglądaliśmy się z ciekawością po krajobrazie rynku kryptowalut z nadzieją na spostrzeżenie jakiegoś ciekawego zjawiska. Mimo tego, że od szczytów cen minęło już ponad 16 miesięcy, a odwrót ludzi od Bitcoina i kryptowalut spowodował mniejsze zainteresowanie i poniekąd ciszę i spokój wokół tematu, wciąż dzieją się ciekawe rzeczy. Dziś znów bierzemy na tapet kryptowalutę Ripple, która wydaje się zapomniana przez szersze grono entuzjastów.

Zanim przejdziesz do prognoz Ripple, pomóż sobie szybciej zbierać kryptowaluty. Załóż promocyjne konto na najpopularniejszej giełdzie Binance i ciesz się zwrotami prowizji! Nie ma problemu, jeśli już masz konto na tej giełdzie, po prostu załóż nowe (będziesz potrzebować innego adresu e-mail).

Załóż nowe konto na binance i otrzymaj zwrot prowizji na stałe!
Załóż konto na Binance ze zwrotem prowizji.

Dlaczego Ripple wydaje się być zapomniana?

Głównym powodem prawdopodobnie jest po prostu porównywanie ceny Ripple do innych, mniej popularnych kryptowalut. Jeśli popatrzymy na rekomendowany przez nas token giełdy Binance, którego stopa zwrotu w 2019 sięgał już kilkuset procent, do ceny Ripple, która stoi w miejscu, oczywistym będzie, że rozgrzane głowy spekulantów będą skupiały się na BNB. Nawet mniej znane tokeny, takie jak KCS czy Neo mogą pochwalić się wysokimi stopami zwrotu.

Co działo się z kryptowalutą Ripple w 2019?

Rezygnacja z aplikacji korzystającej z tokenów XRP przez 5 co do wielkości bank w Japonii potrząsnęła nieco kursem krypowaluty Ripple w kwietniu 2019. Wgłębiając się w szczegóły tej informacji warto wspomnieć, że chodzi o bank Resona, który zrezygnował z aplikacji Money Tap, która jako procesor płatności używał blockchainu Ripple. Stało się to już 6 miesięcy od zawarcia umowy o współpracy, a w główach inwestorów pojawiły się wątpliwości.

Patrząc na dzikie wzrosty i spadki cen innych projektów, takich jak Ethereum czy nawet płacący dywidendę KuCoin Shares, dziwią artykuły w serwisach informacyjnyc blockchain o tym, że cena Ripple wzrosła o… 3%. Z drugiej strony frontu mamy potencjalną integrację z komunikatorem Skype oraz rozszerzenie działalności Coinbase o więcej krajów, co zwiększy ekspozycję XRP i zwiększy liczbę kupujących.

Wdrożono ostatnio Ripple na polskich giełdach kryptowalut! Ripple, przeznaczona dla banków i giełd - sprawdź kurs Ripple i giełdy kryptowalut, gdzie kupisz Ripple. Opisujemy jak kupić Ripple i poznać cenę Ripple.

Jak Ripple rozwija technologię w 2020?

Ripple z lotu ptaka działa według modelu biznesowego enterprise software, czyli tak, jak największe korporacje IT. Ripple ma 3 osobne produkty, które reprezentują RippleNet:

XCurrent to bankowy produkt, który jest poza światem kryptowalut. Korzysta on co prawda z tymczasowego ledgera, ale on nie jest permanentny i nie trafia do blockchain. Banki używają zasilone wcześniej liquidity pools (czyli wcześniej zapewnione źródła płynności) i używają Swift aby dokonywać transakcji. XCurrent to usługa, która usprawnia ten proces.

XRapid to tzw. On Demand Liquidity, czyli płynność finansowa na żądanie. Adresuje możliwość funkcjonowania bez konieczności posiadania wcześniej zasilanych walutą kont lub innych finansowych zabezpieczeń, żeby uzyskać płynność. Regulacje mówią, że banki są zobligowane do trzymania rezerwy wg prawa określonego w regulacji Basel 3. Dzięki usłudze XRapid, banki mogą uwolnić kapitał, który musiałby być zabezpieczony w celu utrzymania płynności. XRP umożliwia dokonanie takich samych operacji finansowych za pomocą szybszego transferu pomiędzy walutami i rynkami, przy użyciu mniejszej ilości kapitału. To jest jedyny produkt sprzedawany klientom, który bezpośrednio używa XRP.

XVia to korporacyjne API, do którego systemy bankowe mogą podłączyć swoje endpointy i dokonywać globalnych transakcji. 

XRP z kolei to ledger na licencji open source. Token XRP to cyfrowe aktywo, które działa na blockchainie XRP. Ledger XRP wystartował w 2012 (zanim Ripple jako organizacja została utworzona). Został założony m.in. przez inżynierów, którzy zajmowali się rozwojem wczesnych wersji Bitcoina, w celu zbudowania lepiej skalującej się kryptowaluty i umożliwić rozwój Internet of Value.

Rozwój Ripple jest stabilny, skuteczność sprzedaży usługi bankom wynosi ponad 200 klientów. Co tydzień podpisywane są 2 kontrakty na poziomie enterprise, a obrót wynosi setki milionów dolarów.

Kapitalizacja XRP jest bardzo wysoka, a Ripple potwierdza, że istnieje wiele XRP. Jednocześnie zapewnia, że w ich interesie jest to, żeby za duża ich liczba nie pojawiła się na rynku. XRP ledger ma funkcjonalność Escrow, wykorzystując tę funkcjonalność utworzyli 55 transz po 1 miliard XR . Jedna transza będzie uwalniana co miesiąc, aż do ich wyczerpania. 80% XRP z uwalnianych pakietów wraca do kolejnych transz, a te z kolei będą otwierane przez kolejne lata (56, 57 transza, itd). Podaż jest również kontrolowana poprzez  sprzedawanie XRP instytucjom, które chcą mieć ekspozycję spekulacyjną na XRP, w trybie OTC, (do tej pory zgłosiło się ich ok. 20-30). Jeszcze jedną metodą kontroli dystrybucji jest programatic sales. Wolumen transakcji na rynku jest badany co dzień i XRP o wartości 10 punktów bazowych tego wolumenu jest uwalniany przez Ripple do obiegu (oznacza to, że 99.9% tradingu nie pochodzi od Ripple). Raz na kwartał jest publikowany raport z liczbą sprzedanych i uwolnionych XRP. Pomimo tak otwartej jawności operacji zawieranych przez Ripple inwestorzy wciąż mają problem z określeniem dokładnej podaży XRP, przez co trudno jest zamodelować inflację. Dotyczy to szczególnie wczesnych inwestorów i objętych przez nich XRP. Ripple zapewnia, że te środki są również objęte ograniczeniami czasowymi wpływającymi na możliwość upłynnienia środków. 

Ripple jest największym inwestorem w inne kryptowalutowe projekty, o wartości inwestycji rzędu 500 milionów dolarów.

Czy warto zainwestować w Ripple w 2020 z celami na 2021 i później?

To, z czego warto sobie zdawać sprawę w przypadku Ripple jest to, że fakt bycia trzecią co do wielkości kryptowalutą to obosieczna broń. Z jednej strony bycie na podium w rankingu coinmarketcap oznacza z definicji ogromną popularność, rozpoznawalność i obecność na większości największych giełd. Z drugiej jednak strony, duża liczba tokenów to potencjalnie duża podaż, jeśli twórcy projektu zdecydują się na zbycie części XRP, co prawdopodobnie doprowadzi do spadków cen.

Jest jednak jeden powód, dla którego naprawdę warto rozważyć inwestycję w Ripple. Jest to wzorzec, dzięki któremu można było bardzo dużo zarobić w 2017 roku, i chodzi o zjawisko przypływu, który podnosi wszystkie łodzie. W pewnym momencie, na rynek kryptowalut trafiał bardzo duży kapitał, spekulanci zajmowali się zatem wyszukiwaniem tokenów, które dopiero czekają na gwałtowny wzrost wartości. I ku zdumieniu większości inwestorów, te wzrosty następowały, rotacyjnie pomiędzy Bitcoinem i jego pochodnymi oraz resztą kryptowalut, tzw. altcoinami. Może mieć zatem sens zakup Ripple w tym momencie, ponieważ doświadczyliśmy dużych wzrostów na altcoinach oraz odbicia na Bitcoinie. Ripple na duży ruch dopiero czeka.

Ripple można kupić na Binance. Załóż NOWE konto ze zwrotem prowizji!

Przyłącz się do konwersacji

4 komentarze

  1. Ja też czekam na duży ruch ? połowę sprzedam połowę muszę zostawić bo jakby strzelił górę to będę płakał a jak spadnie znowu dokupię i tak w kółko ?

  2. lipa , szkoda inwestować to nie Bitcoin
    Nigdy nie osiagbie nawet 1dolara

  3. Ja również liczę na to, że jak BTC osiągnie swój pułap to i ETH i XRP pójdą za nim, ale także wieże że jak np. w przyszłości skończy się zainteresowanie na BTC, bo tak może być jak się wydarzy, że cena BTC będzie już tak wysoka, że ludzie przestaną ją kupować bo nie będzie się opłacało. To zaczną się interesować poniższymi kryptowalutami… a miedzy innymi ETH i XRP. Myślę że warto poczekać :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *