cenazysk.pl

kryptowaluty, inwestowanie, zarabianie

Wzrosty Bitcoina w 2019 odbywają się bez udziału tłumu. Czy przyjdzie czas, że większość dołączy?
Wzrosty Bitcoina w 2019 odbywają się bez udziału tłumu. Czy przyjdzie czas, że większość dołączy?

Bitcoin znów ponad $10000, a w mediach wciąż… cisza?!

| 0 comments

Stało się… Już w czerwcu 2019 Bitcoin wrócił do ceny, która składa się z pięciu cyfr. Inwestorzy, którzy kupowali w 2019 liczą szybkie zyski i wydają się być osamotnieni. Cały inwestorski światek patrzy raczej na słabnące wskaźniki globalnej gospodarki oraz śledzi to, co powiedzą szefowie światowych pieniędzy, z szefem amerykańskiego FED na czele. Jak to się stało, że wzrost Bitcoina o ponad 200% przeszedł w sumie nie zauważony?

Czy Facebook Coin jest przyczyną wystrzału cen kryptowalut?

W ostatnim artykule opisaliśmy, czym jest kryptowaluta Libra i portfel Calibra, zaprezentowane niedawno przez Facebooka. Chociaż zarówno sam projekt, jak i jego szefowie dostali dużą ilość medialnego czasu w mediach głównego nurtu (David Marcus w CNBC, największe gazety ekonomiczne), to w temacie “prawdziwych” kryptowalut nie wydarzyło się praktycznie nic, co uzasadniałoby takie wzrosty. Tak jak zwracaliśmy już wcześniej uwagę w opracowaniu, dzięki temu, że w gronie organizacji fundujących Librę znajduje się Coinbase, zapewnia to bezpośrednie połączenie ekosystemu facebookowej waluty z całym gronem największych tradycyjnych kryptowalut. Inwestorzy na całym świecie zdają się to rozumieć.

Niektórzy inwestorzy idą krok dalej i twierdzą, że od teraz, fundusz marketingowy Facebooka i reszty organizacji, który zostanie przeznaczony na promocję Libry, będzie wspierał rozwój Bitcoina, Ethereum i innych kryptowalut. Wydarzy się to poprzez adaptację płatności opartych o blockchain i wzrost świadomości użytkowników. Czego będzie dotyczyła zmiana? Głównie będzie to oznaczało możliwość płatności za produkty i usługi bez użycia banków. Jeśli telefon komórkowy jest jedynym potrzebnym urządzeniem do zapłaty drobnych kwot w internecie, otwiera to drogę do uczestnictwa w globalnej gospodarce wykluczonym osobom z regionów, gdzie usługi bankowe nie są jeszcze tak dobrze rozwinięte.

Wzrosty kursu BTC bez tłumów na rynku

Szeroka publika zdaje się całkowicie ignorować wzrosty na rynku kryptowalut i, przyznamy bez zaskoczenia, jest to całkowicie normalna sytuacja. Ludzie, którzy weszli na rynek półtora roku temu wciąż pamiętają o tym, jak bolesne są straty. Druga, bardzo duża część inwestorów wciąż pamięta i czuje się zawiedziona, że miała kryptowaluty z wielkimi wirtualnymi profitami na szczytach cen pod koniec 2017 i… nie zrealizowała zysków. Ani jedna, ani druga grupa nie dokłada się aktualnie do podaży. To zjawisko jest charakterystyczne dla błyskawicznych wzrostów, ponieważ arkusze zleceń są wypełnione drobnymi zleceniami po stronie sprzedaży ze strony market makerów i niewielkimi sprzedażami konserwatywnych inwestorów.

Google Trends pokazuje, że Bitcoin nie jest często wyszukiwaną frazą w 2019.

Narysowane przez nas strzałki wskazują, że linia trendu wyszukiwań porusza się w poziomo w wąskim zakresie.

To właśnie brak podaży ze strony dużych pieniędzy, twardych inwestorów i minerów, którzy odzyskali wigor po wojnie, która przetoczyła się po branży przez ostatnie 12 miesięcy wspierał dotychczasowe wzrosty. Bardzo pomaga fakt okrzepnięcia projektów i zorganizowanie większości głównych graczy na rynku wokół ściśle biznesowej koncepcji. Na ile działa tutaj aspekt spekulacyjny? Zdaje się, że rynek gra już pod halving na BTC, do którego pozostało już mniej, niż rok. Co więcej, sztucznie przedłużana końcówka cyklu gospodarczego sprawia, że po rynku wciąż krąży bardzo dużo spekulacyjnego kapitału, który szuka swoich szans. W 2019 tych ścieżek na rynek kryptowalut jest dużo więcej, niż jeszcze 2-3 lata temu.

Co dzieje się na innych kryptowalutach?

Wszystkie kryptowaluty z listy największych projektów zwiększyły kursy o znaczące wartości. Ethereum wzrastał razem z Bitcoinem i przekroczył newralgiczny poziom $300. Wzrosty na ETH odbywają się w cieniu prac nad zmianą algorytmu PoW na PoS, do czego niestety jeszcze daleka droga. Tymczasem Ethereum jest stabilnie na drugim miejscu pod względem kapitalizacji.

Ripple prawie wrócił do kursu na poziomie pół dolara. Mimo obaw związanych z centralizacją tego projektu, inwestorzy wciąż chętnie kupują XRP, a kapitalizacja projektu prawie dwukrotnie przekracza wartość kolejnego projektu, Litecoin. LTC z kolei był beneficjentem rajdu, który miał swoje podłoże w halvingu, który wypada w 2019. Cena za 1 LTC wzrosła do prawie $140. Piąty na liście kapitalizacji Bitcoin Cash, po splicie z Bitcoin Cash SV zyskał na wartości tak dużo, że zbliżył się ceną do dawno niewidzianego poziomu $500 za i BCHABC.


Zarejestruj już teraz konto na Binance: najpopularniejszej giełdzie kryptowalut bez weryfikacji z wieloma tokenami z potencjałem.

Anonimowa giełda kryptowalut bez weryfikacji

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.