cenazysk.pl

kryptowaluty, inwestowanie, zarabianie

Bitcoin pozwolił zarobić 20% w tydzień, czyli powtórka z szaleństwa

| 0 comments

Nasz ostatni news o tym, że Bitcoin przełamał barierę $6000 dolarów przeczytało jedynie kilkadziesiąt osób. Traktujemy to jako statystyczne potwierdzenie faktu, że kryptowalutami interesuje się już niewiele osób. A szkoda, bo to jest właśnie czas, kiedy warto zwrócić uwagę na ten trochę już zapomniany sektor cyfrowej gospodarki. Doszło kilka ciekawych projektów, a ceny wydają się wahać, co sprzyja spekulantom i traderom.

Bitcoin przekroczył $7000 w kilka dni

Czasy, w których mieliśmy błyskawiczne wzrosty widzieliśmy ostatnio w 2017. Ze zdziwieniem zatem oglądamy kilka ostatnich dni, które przyniosły spore wzrosty na głównej kryptowalucie. BTC osiągnął cenę $7300 i dzięki temu zaliczył 20% wzrost w… tydzień. Takim wynikiem mogą pochwalić się jedynie bardzo małe i spekulacyjne projekty, których wzrostu nie sposób przewidzieć. Taka kolej rzeczy jest potwierdzeniem dobrej decyzji tych, którzy kupowali lub dokładali do swojego portfolio Bitcoina po cenie w okolicach 3-4 tysięcy dolarów.

Czy inne kryptowaluty poszły w ślad BTC?

Spore wzrosty dosięgnęły też inne projekty, jednak nastąpiły one dużo gwałtowniej i w krótszym czasie. Bitcoin Cash (w wersji ABC) zyskał 20$ w… jeden dzień. Ethereum, Litecoin, Cardano i EOS mogą pochwalić się wzrostami w granicach 10%. Inwestorzy, którzy podjęli słuszną decyzję zakupu w ostatnich dołkach z pewnością nie popełnią błędu, gdy zrealizują część zysków i dokupią obiecujące projekty po niższych cenach. Można też spróbować znaleźć projekty, które jeszcze nie zdążyły cenowo dogonić największych graczy w nadziei, że na nie również przyjdzie kolej. Tak bywało wielokrotnie na tym rynku i jest to sprawdzony wzorzec. Warto jednak ustawić stop lossy na wypadek, gdyby rynek się odwrócił.

Jak zachowywać się w czasie gwałtownych zmian na rynku?

Czy warto dać się zwieść mocnym wzrostom?

Przy wykresach rosnących wykładniczo warto zachować szczególną ostrożność.

Warto zachować zdrowy rozsądek i nie dokupować panicznie mocno rosnących walorów. Zmienność na rynku charakteryzuje się tym, że odwroty mogą sprowadzić ceny niżej, niż określaliśmy poziom startowy. To wtedy należy zachować dyscyplinę i kupować w sytuacji, gdy rynek jest w gorszym nastroju. Rynki prawdopodobnie czeka w najbliższym czasie przerwa we wzrostach, spowodowana dramatycznym wyprzedaniem. W tej sytuacji warto pamiętać o optymalizacji kosztów, korzystając z giełdy kryptowalut o niskich prowizjach. Traderzy, szczególnie korzystający z botów lub automatów najczęściej korzystają ze sprawdzonej giełdy umożliwiającej grę z dźwignią. Nie słuchanie się emocji i inwestowanie ściśle według planu to klucze do skutecznego tradingu.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.