cenazysk.pl

kryptowaluty, inwestowanie, zarabianie

Facebook i kryptowaluty
Facebook i kryptowaluty

Bitcoin ponad $6000, a Facebook znów pozwala na reklamy kryptowalut

| 0 comments

Kilka dni temu zastanawialiśmy się nad trwałością trendu wzrostowego na kryptowalutach. Już dziś przyszło potwierdzenie ze strony Bitcoina, który przełamał od dołu barierę $6000. Cena waha się aktualnie w okolicach $6100, co jest najwyższym poziomem od kilku miesięcy. Trendu nie potwierdzają altcoiny, ale prawdopodobnie jest to częścią przeważania Bitcoina kosztem mniejszych projektów, które odpoczywają po ogromnych wzrostach z poprzednich miesięcy.

Dlaczego Bitcoin rośnie?

Powiedzmy sobie wprost, $6000 za BTC to nie jest wygórowana cena. Dziesiątki tysięcy inwestorów było w stanie płacić ponad trzy razy więcej za jednostki BTC jeszcze półtora roku temu. Na ile będzie wyceniane uczestnictwo w technologii blockchain w najbliższych latach określi rynek. Tym razem jednak inwestorzy mają szanse zdecydować o zakupie wcześniej. Nawet informacja o kłopotach giełdy Binance (strata 7000 BTC z hot walleta) nie spowodowała trwałego spadku cen Bitcoina, co więcej, krótka przerwa we wzrostach trwała jedynie moment. Być może zadecydowało tutaj mocne wsparcie środowiska skupionego wokół kryptowalut i influencerów z branży?

Facebook po cichu wycofuje się ze swojego planu

Plan Facebooka, aby wprowadzić do obiegu własną kryptowalutę opartą o blockchain nie jest tajemnicą. Zamysłem twórców było wycięcie z przestrzeni publikacji o innych kryptowalutach i zmonopolizowanie przekazu własnym projektem. Czy ten plan się powiódł? Przekonamy się już niedługo, ponieważ Facebook zdecydował się… znieść swoje przepisy dotyczące kryptowalut. Przypominamy, że chodzi o zakaz rekamowania kryptowalut. Zmiana w regulaminie oznacza prawdopodobnie szybki start projektu Libra.

Wykres ceny akcji Facebooka pnie się w górę. Czy dzięki projektowi blockchain stablecoin będzie jeszcze wyżej?

Pomimo niezbyt dobrej famy, jaką ma Facebook wśród technicznie świadomych ludzi, nie można mu odmówić biznesowej skuteczności. Facebookowy stable coin będzie z pewnością jedną z najczęściej używanych kryptowalut na świecie już na samym starcie. Planowany start w Indiach oznacza potencjał kilkuset milionów użytkowników WhatsApp, Facebook i Instagram, w zależności od integracji z daną platformą.

Sporo się dzieje w 2019 w dziedzinie kryptowalut

Jeśli news o wdrożeniu kryptowaluty Facebooka nie jest aż tak istotny dla samej branży krypto (z czym się nie zgadzamy, uważamy, że to “big deal”), to z pewnością jest ważny dla całej, światowej branży fintech. Brak współpracy z bankami czy procesorami płatności to wielki cios w tradycyjne finanse. I to pomimo tego, że Facebook wyrośnie na wielkiego gracza, rywalizującego z największymi projektami z branży blockchain. Kolejny wielki projekt będzie miał w ostatecznym rozrachunku pozytywny wpływ na adaptację technologii i popularyzację kryptowalut.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.