cenazysk.pl

kryptowaluty, inwestowanie, zarabianie

Jak pisać Bitcoin czy Bit Coin?
Jak pisać Bitcoin czy Bit Coin?

Bit Coin czy Bitcoin? A może bitcoin? Trudno uwierzyć, że to się jeszcze zdarza…

| 0 comments

Nie chce się aż wierzyć, że po tak długim i dokładnie relacjonowanym w mediach trendzie wzrostowym (a potem szybkich spadkach) ktoś jeszcze może mieć problem z nazwą kryptowaluty. A jednak dość często spotyka się – szczególnie w rozmowach – różne formy nazw kryptowalut.

Co napotkamy?

Na pierwszy ogień idzie oczywiście Bit Coin, pisany rozdzielnie i pisany wielkimi literami zlepek. Spotkaliśmy się też z formą “bitkon”… Z jednej strony, Bitcoin jako brand name jest już bardzo szeroko rozpoznawalny. Marka jest warta już pewnie ponad miliard dolarów, przekraczając w rozpoznawalności wszystkie inne projekty kryptowalutowe razem wzięte.

Ale… dlaczego?

Dlaczego ludzie używają nieprawidłowej formy Bit Coin? Wpływ ma na to kilka czynników. Jednym z nich jest wymowa słowa bitcoin, w którym dobrze zaakcentowana, króciutka przerwa między składowymi może zasugerować, że wyrazy powinny być pisane osobno. Inna, to fakt, że słowo coin oznacza monetę i wiele form płacideł z wyrazem “coin” pisze się osobno. Znaczenie może też mieć nieobeznanie z technologią lub wręcz przeciwnie, świadomość, że istnieje “bit” jako definicja informatyczna i powinna być pisana osobno.

Jaka forma jest poprawna? Oczywiście pisana razem: Bitcoin (wielką literą) oznacza protokół, czyli technologiczną platformę, natomiast bitcoin to ogólna nazwa kryptowaluty, używana w bardzo szerokim wachlarzu znaczeń.

###

Szukasz giełdy bez weryfikacji z jeszcze niższymi prowizjami, aż do 0.05%? Załóż darmowe konto na Binance.

Logo binance

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.