Analiza kryptowaluty NEO i jej potencjału inwestycyjnego

Kryptowaluta Neo jest w Chinach uważana za najbardziej zdeterminowanego konkurenta Ethereum. To przekonanie ma sens, patrząc chociażby na ceny obu tych kryptowalut. Neo osiągnęło średnioterminowy dołek na poziomie kilkunastu dolarów, a Ethereum przekroczyło z impetem granicę $200.

Następnie Ethereum wzrosło ponad 10 razy! Neo musiało dłużej czekać na wzrosty, osiągnęło jednak wartość ponad stu dolarów. Czy warto wierzyć w reklamowany przez Chińczyków potencjał Neo?

Kryptowaluta Neo to dobra okazja do inwestycji dla ludzi, którzy wierzą w smart economy i projekty programistyczne kryptowalut. Gdzie sprawdzić cenę Neo? Kurs neo sprawdzisz na giełdach kryptowalut i w portfelu.

Kryptowaluta NEO to platforma non-profit, oparta na technologii blockchain i skoncentrowana wokół społeczności chcącej pracować nad digitalizacją obiegu ekonomicznego. Zasoby i aktywa cyfrowe w ekosystemie NEO mogą być tworzone i zarządzane za pomocą smart kontraktów osadzonych w rozproszonej sieci. Platforma jest popularna wśród inwestorów na całym świecie, o czym świadczy bardzo wysoka kapitalizacja kryptowaluty. Kapitalizacja projektu zdążyła się zmniejszyć od czasu szczytu cen kryptowalut, jednak potencjał projektu zostaje na wysokim poziomie.

Ekosystem Neo jest zaprojektowany, aby rozwiązać popularne problemy i wyzwania stawiane projektom cyfrowych aktywów. Zarówno zagrożenie ze strony komputerów kwantowych, jak i skalowalność znajdują odniesienia w Whitepaper i pracy teamu. Liczba aplikacji działających na blockchain Neo wzrasta, tak samo jak adaptacja i rozpoznawalność.

Jak Neo radziła sobie do tej pory na rynku?

Wykres kursu Neo w skali logarytmicznej potwierdza szybkie przełamanie bariery dolara, dziesięciu dolarów i stu dolarów podczas zeszłorocznych wzrostów. Po szczycie nastąpiło powolne oddawanie pola i spadki ceny Neo aż do poziomu z połowy zeszłego roku. Trend spadkowy wydaje się powoli wyczerpywać, choć z technicznego punktu widzenia, warto poczekać na konkretny sygnał, np. podwójne dno lub ogłoszenie większego wdrożenia lub przełomu.

Kurs NEO

Wykres ceny kryptowaluty Neo z grubsza odzwierciedla zachowanie szerokiego rynku kryptowalut. Jest jednak parę dużych różnic. Niektóre projekty doświadczają dużych wahań cen. W przypadku NEO mieliśmy… paroletnią już stagnację. Poziom w okolicach $10-$12 był bardzo stabilnym obszarem, gdzie kurs NEO spędzał większość czasu.

2021 był rokiem zmian, gdy NEO wybiła się aż do poziomu $100, momentami nawet więcej! Czy oznacza to przełom dla projektu?

Na co warto zwrócić uwagę? Zaznaczony przez nas szarymi strzałkami wzrastający wolumen transakcji. Czy można wnioskować z tych wzrostów, że projekt jest wykorzystywany przez coraz więcej użytkowników i systemów?

Zagłębiamy się w szczegóły kryptowaluty Neo

Historia rozpoczęła się od rebrandingu w czerwcu 2017, gdy chińska kryptowaluta Antshares zmieniła nazwę na Neo. Idea pozostała ta sama: rozwinąć ekosystem dokoła kryptowaluty i utrzymać rozwój, realizując wizję smart economy. Neo nie można wydobywać, podaż jest stała i wynosi 100 milionów, z czego 50 milionów jest przetrzymywane przez fundację Neo. Zaraz po starcie token Neo kosztował 60 centów, więc ci, którzy kupowali na samym początku wciąż cieszą się dużymi zyskami.

Jak działa Neo? Bez wydobycia, jak w przypadku Ethereum czy Bitcoina, do potwierdzania transakcji i obsługi smart contractów służy NeoGas. Użytkownicy ekosystemu Neo płacą Gas za obsługę i działanie smart kontraktów, a opłaty są proporcjonalne do zasobów, które zużywane są przez kontrakt. Gas jest roboczą walutą zmieniającą ręce w rytm użytkowania sieci i trafia do posiadaczy Neo w postaci dywidendy. Neo nie dzieli się na mniejsze jednostki, minimalna ilość Neo, jaką można przesyłać, to 1.

O Neo dla zainteresowanych technologią blockchain

Jak wygląda ekosystem Neo w szczegółach? Po pierwsze, implementacja kryptowaluty bez wydobycia, czyli Proof of Stake zdaje się sprawdzać. Z drugiej jednak strony, cena NeoGas spada wraz ze spadkiem kursu Neo, przez co posiadacze tokenów otrzymują coraz mniejsze dywidendy.

Zaletą ekosystemu Neo jest fakt, że programiści smart kontraktów mogą używać mainstreamowych języków programowania do kodowania smart kontraktów. NeoContract jest osobnym konceptem, który stanowi jedną z istotniejszych przewag nad Ethereum. NeoQS z kolei to technologia, która pozwala na spokojne patrzenie w przyszłość w kontekście zagrożenia ze strony komputerów kwantowych.

Ekosystem NEO

Jak wygląda kwestia użytkowania sieci Neo przez inne tokeny i projekty? Aktualnie, jest kilka projektów z top kapitalizacji kryptowalut, które działają w sieci Neo. To między innymi Red Pulse, Ontology, DeepBrain Chain, Trinity i Qlink. Można je kupić na dalekowschodnich giełdach kryptowalut. Dodatkowe implementacje, które świadczą o bardzo szerokim spojrzeniu na rozwój Neo to natywny system plików NeoFS oraz NeoX, mechanizm pozwalający na komunikację między blockchainami.

Kontrowersje może wzbudzać fakt, że Neo nie do końca wydaje się być zdecentralizowany. Jest to o tyle ważne, że decentralizacja jest historycznie warunkiem koniecznym powodzenia kryptowaluty. Wiąże się to z dystrybucją odpowiedzialności i oceny sytuacji w przypadku zmianach w kierunku rozwoju i ważnych dla ekosystemu decyzjach.

Jakie są technologiczne przesłanki kryptowaluty Neo? Oparty o blockchain system smart economy, razem z NeoGas pomaga inwestorom odzyskać zainwestowane pieniądze.

Dodatkowa wartość, czyli dywidenda NeoGas

Trzymając Neo, otrzymujesz kryptowalutę NeoGas, którą można traktować jak dywidendę, wypłacaną właścicielom akcji firm. Jeśli przechowujesz Neo na giełdzie, NeoGas okresowo powinien spływać na Twoje konto. Jeśli trzymasz Neo we własnym portfelu, możesz zdecydować, kiedy przypisać zgromadzony Gas do swojego rachunku. Ta ostatnia opcja jest ważna np. z punktu widzenia podatkowego. Rzeczywista stopa zwrotu z trzymania Neo, wypłacana w NeoGas wynosi około 2-3%. Teoretyczna stopa zwrotu, oparta na zakładanych z góry parametrach sieci, takich jak czas generowania bloku wynosi ponad 4,5%.

Postępy w rozwoju projektu NEO

Twórcy NEO szykują się do kolejnej rewolucji internetu, po której każdy będzie brał udział w tworzeniu sieci na równych zasadach. Fundamentami nowego systemu będzie interoperacyjność, skalowalność i decentralizacja. W tak zwanym międzyczasie giełda Binance doceniła NEO, włączając lewarowane kontrakty terminowe BTC/NEO

Fundacja NEO zdecydowała o wykorzystaniu ponad 1,5 miliona NEO (ponad 10 milionów dolarów) w celu pokrycia kosztów działalności w bieżącym roku. W portfelu fundacji pozostaje jeszcze do dyspozycji prawie 200 milionów dolarów w NEO.

Czy warto kupić kryptowalutę NEO? Sprawdzamy giełdy kryptowalut, gdzie można kupić NEO i ich opinie

Gdzie kupić Neo?

Najlepszym miejscem do zakupu Neo jest giełda kryptowalut Binance. Na tej giełdzie jest automatyczne dopisywanie do konta zgromadzonych NeoGas. Dodatkowo, możesz liczyć na regularne dodawanie tokenów i nowych kryptowalut z potencjałem.

Kryptowaluta NEO jest też dostępna na Binance (największy obrót względem popularności) oraz na “zachodnim” Bitfinex.

NEO jest szczególnie popularny wśród azjatyckich inwestorów, ale chętni z Europy i Ameryki również mogą zakładać konta na giełdzie, która prowadzi handel kryptowalutą NEO. Jeśli jeszcze nie masz Bitcoina lub kryptowalut, możesz bezpiecznie i anonimowo kupić w bitomacie.

Czy warto kupić Neo po cenie sprzed lat?

Porównując do kursu ze szczytu rynku kryptowalut, cena Neo wydaje się okazyjna. Z drugiej strony, skoro kurs jest wciąż tysiące procent wyższy niż cena startowa, warto mieć to w pamięci. Jakie może być uzasadnienie dla zakupu Neo jako części kryptowalutowego, inwestycyjnego portfolio? Patrząc na Neo, którego celem nie jest zastąpienie tradycyjnych walut, ale implementacja nowoczesnych rozwiązań blockchain w Chinach, warto go kupić jako ekspozycja na chiński sektor technologiczny blockchain.

Najnowsze artykuły

spot_img

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sprawdź nas na facebooku!