1inch. Giełda znajduje najlepsze rynkowe kursy kryptowalut

1inch.exchange to zdecentralizowana giełda cyfrowych aktywów, która pozwala inwestorom zaoszczędzić na niekorzystnych kursach wymian tokenow. Inwestor nie przekazuje nikomu praw własności, a więc posiadacz klucza prywatnego może czuć się bezpiecznie. Decentralizacja oznacza, że środki zdeponowane w smart kontraktach nie znajdują się w jednym depozycie, tylko są rozproszone.

Giełda rozwija się szybko, o czym świadczy chociażby rebranding z 1inch Exchange na 1inch Network. W zamierzeniu zarządzających ma zmienić to percepcję uczestników. Zamiast “tylko” giełdy mamy cały ekosystem oparty o protokół DeFi.

1inch rozwija się i dokłada nowe funkcjonalności dla użytkowników zdecentralizowanych finansów.

Jaki jest główny powód funkcjonowania zdecentralizowanych agregatów, takich jak 1inch? Duża liczba giełd oznacza wiele możliwości ulokowania kapitału w poszukiwaniu zysków. Dzięki temu, że w świecie DeFi można dużo zaprogramować, powstały miejsca ułatwiające inwestorom znalezienie efektywniejszej drogi, niż ręczne przeszukiwanie serwisów.

Jak działa 1inch?

Giełda 1inch zajmuje się aktywnym wyszukiwaniem najbardziej opłacalnych możliwości wymiany cyfrowych aktywów. Dzięki rozwojowi protokołów użytkownicy mają możliwość uczestnictwa w kilku szybko rosnących ekosystemach. Wcześniej dominował Ethereum, aktualnie 1inch obsługuje jeszcze Binance Smart Chain i Polygon.

1inch zbiera oferty z wielu miejsc, takich jak Uniswap, Balancer, Sushiswap, Bancor, Mooniswap, Kyber, 0x, ShibaSwap, Swapr, DeFiswap. Następnie agreguje (zbiera) je i porównuje, aby zaproponować inwestorom najkorzystniejszy kurs wymiany.

Najbardziej wartościowym wkładem w model inwestycyjny jest poziom szczegółów, które otrzymują inwestorzy. Z porównania można dowiedzieć się:

  • cen kryptowalut lub tokenów,
  • ilości dostępnej do zakupu lub sprzedaży na danej giełdzie,
  • opłat gas fee,
  • która oferta jest najlepsza z całego porównania.
Jak działa zdecentralizowany protokół DEX 1inch? Sprawdzamy czy opłaca się z niego korzystać.

Na czym zarabia 1inch?

1inch nie pobiera opłat za wypłatę środków. Płaci się za to “opłatę sieciową” network fee, która zależy od aktualnych stawek za gas. Na tym aktualnie zarabia ten DEX, natomiast w przyszłości nie wyklucza się zmian w strukturze opłat lub innych metod finansowania działania serwisu.

Czy token 1inch DAO to po prostu DeFi?

Token 1inch działa podobnie do innych tokenów, służących głównie do zarządzania protokołami DeFi. jest zorganizowany w DAO, czyli zdecentralizowaną organizację autonomiczną. Projekt zebrał na start kilkanaście milionów dolarów od funduszy inwestujących w innowacyjne projekty. Najczęściej układem było objęcie emisji tokenów w przyszłości. Profesjonaliści wyglądają na pełnych nadziei co do przyszłości projektu.

Twórcy projektu jak zwykle zabezpieczają się mówiąc, że 1inch token nie powinien być postrzegany jako inwestycja lub aktywa w rozumieniu inwestycyjnym. Nie da się jednak ukryć, że posiadając 1inch ma się wpływ na decyzje podejmowane z myślą o przyszłości DAO. Oprócz tego, posiadacze tokena będą mieli wpływ na płynność w ekosystemie. Na koniec przewidziano również zachętę w postaci programu marketingowego.

Dlaczego warto korzystać z 1inch?

Szybki dostęp do najlepszej na rynku ceny w danym momencie to spora przewaga. Wszystkie oferty w jednym miejscu przydadzą się tym, którzy z jakiegoś powodu preferują jedną z platform. Inwestor wybierze oczywiście najtańszą ofertę wymiany, jeśli od technicznej strony wymiana tokenów wygląda tak samo.

Lista ofert wymiany WBTC i ETH z najkorzystniejszym kursem.

Oszczędności wynikających z korzystania z najlepszych rynkowych ofert nikomu nie trzeba udowadniać. Wiąże się to jednak z wysiłkiem. Należy pozakładać nowe adresy ETH, poznać nowe interfejsy i protokoły. I co najważniejsze, opracować model, który pozwoli kontrolować rozrastające się portfolio.

Opcją wartą rozważenia jest skorzystanie z Chi GasToken, który pozwala na oszczędności opłat sieciowych. Chi ma kurs zblokowany z aktualną wysokością opłaty sieciowej. Kupując go użytkownik oszczędza 1%, a używając go i sprzedając otrzymuje bonus w wysokości 10%.

1inch oddaje opłaty za transakcje

Promocja przegłosowana przez społeczność w DAO polega na oddawaniu społeczności tokenów 1inch. Do dystrubucji trafiło 10 milionów 1INCH. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby je otrzymać?

Po pierwsze, należy dokonać stakingu tokenów 1inch. Refund, jaki otrzymamy, zależy od liczby 1inch, które przeznaczymy do stakingu. Dystrybucja będzie wyglądać następująco:

  • staking 100 1INCH pozwoli na 25% gas refund,
  • staking 1,000 1INCH pozwoli na 50% gas refund,
  • staking 10,000 1INCH pozwoli na 75% gas refund,
  • staking 100,000 1INCH pozwoli na 100% gas refund.

Dodatkowo trzeba koniecznie pamiętać, że trzeba ustawić odpowiednie parametry transakcji. Parametry, które muszą być ustawione to ‘fast gas price’ i ‘slippage tolerance >= 1%’.

Środki z fundacji 1inch trafiają z powrotem do tych użytkowników, którzy wspierają projekt poprzez staking tokenów 1INCH.
Sprawdź, czy jesteś zaliczany do osób mogących skorzystać z promocji refund 1inch.

Use case, czyli wyobraźmy sobie, że chcemy zarobić…

Jak wykorzystać 1inch do ułatwienia sobie życia i zwiększenia zysków? Taki scenariusz sam w sobie jest reklamą automatyzacji i programowania modeli.

Wyobraźmy sobie, że dokonujemy tradingu na parze walutowej USDT i DAI. Będzie to zatem arbitrażowa strategia. Wykorzystujemy drobne rynkowe nierównowagi w celu osiągnięcia dużej liczby małych zysków. Jak 1inch może nam się przydać?

Po pierwsze, osiągamy odpowiednią ilość kapitału, aby zyskowne transakcje zwracały nam koszty transferu. Następnie możemy wykorzystać 1inch do szybkiego odkrywania, na których rynkach różnica kursowa jest największa. Na końcu automatyzujemy transakcje, najlepiej wykorzystując opłaty w Chi, aby jeszcze więcej zaoszczędzić.

Kolejny use case, czyli oszczędzamy kupę forsy…

Oszczędzamy na opłatach transakcyjnych. Jeśli już zainwestowaliśmy środki w DeFi, wiemy jak mocno opłaty potrafią uszczuplić zyski. Jeśli zainwestowaliśmy poniżej tysiąca dolarów w jednym smart kontrakcie, możemy stracić nawet część bazowego kapitału. Wynika to z wysokich opłat, które mogą wynosić nawet kilkaset dolarów. Jak 1inch może pomóc?

Jeśli zainwestowaliśmy w skomplikowane instrumenty, często czeka nas kilka transakcji. Kupując yCRV, deponujemy token najpierw w serwisie curve.fi, a następnie w yearn.finance. Każda transakcja może kosztować kilkaset dolarów, szczególnie jeśli rozważamy wyjście z rynku.

Z pomocą przychodzi 1inch. Jeśli już wybraliśmy token yCRV z yearn, nie musimy konwertować go do DAI lub USDT na curve, płacąc setki dolarów przy najniższych limitach. Przypominamy, że w takich transakcjach musimy ustawić limit opłaty transakcyjnej na prawie 2 miliony jednostek!

Możemy jednak wziąć nasze tokeny yCRV i po prostu zrobić swap na 1inch. Kosztuje on ułamek tego, co zapłacilibyśmy za egzekucję smart kontraktu. Oszczędzamy setki złotych, tylko na jednej transakcji.

Czy warto kupić token 1inch?

Giełda adresuje jeden z ważniejszych aspektów działalności DeFi. Pozwala jeszcze efektywniej i taniej alokować kapitał w poszukiwaniu lepszych stóp zwrotu. Jeszcze tylko nie jesteśmy do końca pewni jaka przyszłość czeka token 1inch.

Najnowsze artykuły

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sprawdź nas na facebooku!