100 sposobów na to jak zdobyć Bitcoin (aktualizacja!)

Większość ludzi słyszała już o kryptowalutach. Skąd się o nich dowiedzieli? Mogli usłyszeć od znajomych. Przeczytać w komunikatach w internecie i telewizji o zmiennych cenach tokenów, czy też przeczytała artykuły na głównych portalach informacyjnych. Brakuje jednak ciągle prostych sposobów jak zdobyć Bitcoin.

W jaki sposób przechodzi się od osoby, która słyszała o Bitcoinach, do kogoś, kto już posiada kryptowaluty? Można o tym różnorako myśleć. Często jako o inwestycji, spekulacji. Najbezpieczniej jednak tłumaczyć zakup kryptowalut jako nabycie udziałów w systemie płatności opartym na kryptografii, a dokładniej na technologii blockchain.

Jak zdobyć Bitcoin i wziąć udział w rewolucji cyfrowych walut?

Jak znaleźć pieniądze na zakup kryptowalut, gdy ma się napięty budżet? Jak sprawić, że spekulacja na kryptowalutach nie będzie obciążająca psychicznie, ponieważ przeznaczyliśmy na nią ważne dla nas fundusze? Odpowiedź jest prosta, wystarczy podejść do tematu od kreatywnej strony!

Najprościej byłoby zdobyć dodatkowe pieniądze i kupić za to kryptowaluty lub zarobić bezpośrednio w Bitcoinach. Można na przykład poszukać darmowych kryptowalut, zarobić na odsetkach i operować na zdobytym kapitale. Można nauczyć się nowej umiejętności i świadczyć ją jako usługę za kryptowaluty.

100 sposobów jak zdobyć Bitcoin

Polecam zrobienie sobie kubka gorącej herbaty przed przeczytaniem wpisu. Warto zapoznać się z każdym punktem i zapytać siebie, czy jest to dobry sposób dla mnie na znalezienie środków do zakupy BTC? Dzielcie się też proszę linkiem do artykułu ze znajomymi, którzy są niezdecydowani.

 1. Wymień gotówkę na Bitcoin. Możesz to zrobić w najbliższym bitomacie. Możesz również znaleźć wśród znajomych lub ich otoczenia kogoś, kto chciałby odstąpić kryptowaluty po bieżącym kursie za gotówkę. Obie strony powinny być zadowolone z transakcji, przy okazji można poznać ciekawe osoby lub dowiedzieć się aktualności ze świata krypto.
 2. Wykop Bitcoiny lub inne kryptowaluty. Przyczynisz się tym samym do stabilności sieci. Nagrodą są wykopane Bitcoiny (stworzone w puli 21 milionów BTC) i opłaty transakcyjne. Opłacalność wykopywania zależy od ceny, jaką płaci się za prąd i sprzęt do kopania. Do wykopywania Bitcoina używa się specjalnych układów w maszynach ASIC, produkowanych głównie w Chinach, a do kopania innych kryptowalut można używać kart graficznych.
 3. Pieniądze elektroniczne za kryptowaluty, czyli zrób komuś przelew z banku za Bitcoin. To najprostszy sposób na zakup Bitcoinów. Chętnych do wymiany za przelew również znajdziesz na Paxful. Znajomi posiadacze mogą być chętni na otrzymanie płatności z banku do banku. Opcją pośrednią jest wykonanie “przelewu gotówki”, czyli wpłata pieniędzy na poczcie na konto za niewielką opłatą.
 4. Graj w gry Play to Earn. Stwierdzenie, że gry komputerowe to marnowanie czasu przeszło już do lamusa. Dziś grając w gry zdobywasz NFT, które mogą w przyszłości wzbogacić graczy. Piszemy o tym więcej w artykule Jak wygrać życie grając w gry?
 5. Napisz lub kup skrypt bota do High Frequency Trading na kryptowalutach (instrukcja!). Będzie do tego potrzebny jeszcze w miarę dobry serwer do szybkiego wykonywania zleceń. Skrypt pozwoli osiągnąć przewagę nad traderami, którzy ręcznie dokonują transakcji. Będzie do tego potrzebne nabycie umiejętności z dziedziny programowania oraz opracowanie strategii inwestycyjnych. Potencjalna nagroda do zdobycia jest jednak warta wysiłku. Duży wolumen transakcji pozwoli na indywidualną umowę z brokerem i obniżenie prowizji. Wdrażanie i testowanie strategii to świetny temat do dzielenia się i budowania wizerunku eksperta.
 6. Zbieraj darmowe Bitcoiny. To popularna opcja ze względu na to, że była to historycznie najprostsza droga do wypróbowania czym są kryptowaluty, jak przeprowadzać transakcję, etc. Aktualnie wypłaty z kranów i programów dystrybucji są bardzo małe, ale jeśli ktoś ma dużo czasu, może spróbować. Najpopularniejszy serwis rozdający drobne ilości BTC (który opisujemy tutaj!) oferuje również lokaty Bitcoin.Jak zdobyć Bitcoin? Najlepiej zacząć od najprostszych transakcji. Płatność gotówką za Bitcoin
 7. Sprzedawaj własny, realny produkt za Bitcoin. Produkujesz warzywa i owoce, płyn do spryskiwaczy samochodowych lub znicze? Zawsze możesz umówić się z kupującym na zapłatę w kryptowalucie. Dostarczając partie towaru do hurtowni lub do sklepu zapytaj o możliwość otrzymania zapłaty w Bitcoin. Być może unikniecie dzięki temu ryzyka, wysokich opłat bankowych lub długiego czasu oczekiwania na rozliczenie? Jeśli nie ma jak kupić bitcoinów za gotówkę, często może uda się wymienić na fizyczny produkt.
 8. Kup Bitcoin poniżej ceny rynkowej. Jest to możliwe! Być może uda Ci się znaleźć na LocalBitcoins sprzedawcę, który musi pozbyć się szybko większej ilości BTC? Może znajomy chciałby szybko sprzedać i oferuje dobrą stawkę? Może sprzedający jest zmuszony do użycia nietypowego środka zapłaty (np. rzadko używany elektroniczny portfel) i oferuje lepszą cenę? Dzięki temu szybko zdobędziesz Bitcoin, sprzedając potem szybko kryptowalutę po cenie rynkowej na popularnych giełdach, drobną różnicę zatrzymując jako zysk. Uważaj jednak na oferty “zbyt dobre, aby były prawdziwe”.
 9. Dokonuj arbitrażu na kryptowalutach. Jest to popularna metoda na dużą liczbę drobnych zysków. Warto ją jednak zautomatyzować za pomocą zaprogramowanych botów lub skryptów, żeby zmaksymalizować liczbę zyskownych transakcji. Arbitraż polega na wykorzystywaniu drobnych różnic w cenach kryptowalut na różnych giełdach. Potrzeba do tego niewiele: założenie kont na różnych giełdach i zasilenie ich kwotami odpowiednimi do poziomów zarządzania ryzykiem. Potem wystarczy jedynie śledzić różnice kursowe i dokonywać odpowiednich transakcji kupna i sprzedaży, powiększając stan konta w kryptowalutach o drobne sumy, wynikające z różnic.
 10. Zrób własny token NFT i go sprzedawaj. Skorzystaj z naszej instrukcji i stwórz własny token NFT za darmo! Jeśli jesteś artystą, uzyskasz nowy kanał sprzedaży dla swojej sztuki. Jeśli jesteś kreatywny, dzięki temu świat dowie się o Twoim talencie.
 11. Spekuluj na rynkach kryptowalut. Jednym słowem, sprzedawaj, kiedy jest drogo i odkupuj, kiedy jest tanio. Następnie powtarzaj tak często, jak to jest możliwe. Jest to ryzykowna działalność! Tylu, ilu jest spekulantów, tyle jest metod poszukiwania potencjalnych zysków. Analiza techniczna, sygnały od insiderów, boty to podstawowy arsenał do dyspozycji. Zarabianie w Bitcoinach. Spekulacja kryptowalutami na giełdach i miejscach wymiany. Czy jesteś dobrym traderem kryptowalut?
 12. Prowadź hosting lub serwer i pobieraj opłaty za usług w Bitcoin. Jest to jedna z najprostszych metod pobierania opłat w BTC w branży IT. Można wynająć tanio maszynę wirtualną i odsprzedawać miejsca hostingowe na prywatne lub biznesowe strony internetowe. Zarobioną marżę przeznaczasz na zakup kryptowalut. Możesz też rozszerzyć asortyment usług IT. Sprzedawaj wynajętą moc obliczeniową lub usługi, które można skonfigurować na hostingu lub wirtualnej maszynie w firmie, która prowadzi hosting.
 13. Produkuj video lub filmy promocyjne za kryptowaluty. Dzisiejsze smartfony i oprogramowanie na komputerze lub aplikacje na telefonie potrafią zdziałać cuda. Widownia jest przyzwyczajona do streamingu lub spontanicznego nagrywania tego, co dzieje się na świecie. Masz smartfona iPhone, Samsunga, Xiaomi lub Huawei potrafiącego nagrywać w HD? Możesz zostać reporterem lub nagrywać dla małych przedsiębiorców lub sklepów materiały do wykorzystania w marketingu produktów i usług. Rozliczanie takiej usługi w kryptowalutach jest naturalne i szybkie.
 14. Pisanie tekstów (copywriting) za Bitcoin. Dobrych tekstów w internecie jest niestety mało, przeważają te pisane przez automaty lub sprzedażowe opisy, nie mające wiele wspólnego z prawdziwym produktem lub usługą. Popyt na dobry copywriting jest stały, a stawki za dobrze napisane teksty w zyskownych branżach są wysokie. Zapłata za teksty w kryptowalutach nie jest już niespotykaną rzeczą, a rozliczenie ułatwia elektroniczny charakter komunikacji i proces dostarczania zamówionych artykułów. Zleceń można szukać w serwisach freelancer czy fiverr. Warto popytać również wśród znajomych.
 15. Babysitting za Bitcoin. Choć może brzmieć to nierealnie, opieka nad dziećmi za kryptowaluty to całkiem sensowna propozycja. Młodzi ludzie, którzy są najczęściej zleceniodawcami takiej usługi, są pokoleniem najlepiej zaznajomionym z nowymi technologiami. Nierzadko da się znaleźć takich, którzy z radością rozliczą się kryptowalutami, błyskawicznie i bez pośrednictwa banków czy kłopotliwej wycieczki do bankomatu.
 16. Tłumaczenia za kryptowaluty. Znasz dobrze język obcy? Wykorzystaj to do zdobycia Bitcoinów. Popyt na dobre tłumaczenia, szczególnie niszowych języków jest na stałym, wysokim poziomie, a stawki są atrakcyjne. Zlecanie przez internet zdecydowanie ułatwia rozliczenie bezgotówkowe, a w tym kryptowaluty nie mają sobie równych. W przypadku tłumaczeń kryptowaluty są szczególnie użyteczne, ponieważ często transakcje są międzypaństwowe, co tradycyjnie prowadzi do dodatkowych opłat za przelewy lub pośredników.Jak zarabiać w bitcoin... Tłumaczenia za bitcoin - czy to przyszłość rozliczania języków obcych?
 17. Produkuj i sprzedawaj gadżety związane z kryptowalutami. Koszulki, ubrania, fizyczne tokeny, przywieszki, naklejki… Możliwości jest multum, najlepiej zainspirować się przeglądając listę bestsellerów na chińskich giełdach, aby wystawiać je później na polskich serwisach aukcyjnych. Dobrym źródłem pomysłów na produkty są też zagraniczne strony z ogłoszeniami i blogi. Dystrybucję można rozpocząć od sprzedaży na popularnych serwisach aukcyjnych. Niektóre serwisy ogłoszeniowe pozwalają na zapis, że zapłatą za przedmiot jest kryptowaluta!
 18. Zostań ekspertem poprzez odpowiadanie na pytania lub rozwiązywanie problemów w internecie. Dziel się swoją wiedzą za kryptowaluty. Popularnym sposobem zapłaty za wiedzę, szczególnie w zorganizowanych społecznościach w internecie, takich jak fora internetowe są dobrowolne wpłaty na adresy kryptowalut, umieszczane w stopce lub podpisie. Spróbuj znaleźć rozwiązanie na popularne zgłaszane problemy i dostarczaj gotowe odpowiedzi dla tych, którzy np. nie znają angielskiego lub są mniej biegli w posługiwaniu się wyszukiwarką. Wyrazy wdzięczności otrzymasz w drobnych ilościach kryptowaluty.
 19. Publikuj odpowiedzi na pytania i rozwiązania realnych problemów na eksperckim blogu. Jeśli zbierzesz odpowiednio dużo materiału, który okaże się użyteczny i ma pozytywne opinie w kryptowalutowej społeczności, możesz pomyśleć o regularnym publikowaniu wartościowych treści na stronie. Posiadając i utrzymując bloga przejmujesz również kontrolę nad sposobem przyjmowania dotacji lub płatności za dostęp. Opublikuj adres i czekaj na wpłaty. Możesz też wdrożyć płatności kryptowalutami lub paywall.
 20. Publikuj w social media. W świecie, gdzie każdy ma dostęp do szerokiego rynku komunikacji, często nie wystarczy jedynie publikować wartościowych i użytecznych treści. Trzeba mieć również sposoby na dotarcie do szerokiej rzeczy zainteresowanych użytkowników lub nawet uświadamiać użytkowników, że istnieją nowe możliwości i innowacyjne sposoby rozwiązywania starych problemów. Poczytny profil ekspercki w temacie kryptowalut na facebooku lub na twitterze może stać się trampoliną do zysków. Zmonetyzuj te profile umożliwiając publiczności dokonywanie wpłat.
 21. Załóż ekspercki vlog i publikuj na youtube wartościowe filmy o kryptowalutach. Większość użytkowników korzysta z wielkich pakietów transferu danych i ogląda głównie materiały video. Teksty, czyli artykuły i strony są powoli w odwrocie. Są to zwykle świadomi użytkownicy z niezłymi smartfonami. Są to potencjalni użytkownicy kryptowalut, ze względu na wysoki stopień obycia z technologią. Dobrej jakości filmy tłumaczące jak skonfigurować portfel, jak dokonywać transakcji, jak zabezpieczyć środki lub zdobyć darmowe tokeny z airdropów z pewnością spotkają się z dużym zainteresowaniem. Pobieranie opłat za najcenniejszą treść, czyli filmy premium lub dostęp do video kursu, daje spore szanse na zarobek.Jak zacząć z Bitcoinem? Video o kryptowalutach i Bitcoin to nowy sposób komunikacji treści z użytkownikami
 22. Nagrywaj podcasty. Wielu użytkowników internetu wykonuje codziennie szereg mało produktywnych czynności, takich jak długie dojazdy komunikacją miejską lub samochodem albo obowiązki domowe. Czas spędzony na łatwych lub powtarzalnych czynnościach można wykorzystać słuchając zdobywających gwałtownie popularność podcastów. Są to często rozmowy poświęcone konkretnym tematom lub problemom, wraz z omówieniem rozwiązań. Można też nagrać dyskusje lub monologi poświęcone rozwojowi technologii, okazjom inwestycyjnym, obiecującym innowacjom. Wierni słuchacze wspierają podkasterów dotacjami lub patronatem, czerpiąc z ich materiałów realne profity.
 23. Załóż stronę internetową o kryptowalutach i pobieraj płatności lub otrzymuj dotacje. Jest wiele tematów w dziedzinie kryptowalut, które otrzymują niedostateczną ilość uwagi. Szczególnie część technologiczna i kryptograficzna, ale również rozwiązania informatyczne oraz marketingowe. Jest wiele nisz, w których można dostarczać wartościowe treści. Zwykła strona z newsami o kryptowalutach, tzw. curated content, może łatwo przekształcić się w zagłębie eksperckie. Może ją odwiedzać codziennie tysiąc użytkowników w poszukiwaniu świeżych informacji, rozwiązań palących problemów, szybkiego wsparcia i opinii społeczności. Stronę można zmonetyzować paywallem.
 24. Zostań ekspertem rozwiązując realne problemy w serwisach gromadzących wiedzę. Pytania i odpowiedzi w internecie to nie tylko strona ask.fm. To często strony, do których sięgają profesjonaliści w swoich codziennych zmaganiach z technologią i realnymi problemami. Ci, którzy mają wysoką reputację w serwisach typu Quora czy StackOverflow mają szacunek równy ekspertom w danej branży. Jeśli znasz odpowiedź na konkretnie postawione pytanie, opublikują ją, np. w postaci kodu lub wyjaśnienia, wraz z uzasadnieniem. Takie przestawienie znajdzie uznanie społeczności, co przekształci się w reputację i dotacje.
 25. Dziel się użyteczną wiedzą na blogach, stronach i serwisach społecznościowych. Stwórz łatwo identyfikowalny profil. Następnie używaj go do komentowania i publikowania wartościowych materiałów na blogach tematycznych, stronach z dziedziny kryptografii, kryptowalut i finansów. Nie zapomnij dołączyć adresu do otrzymywania dotacji lub QR kodu, żeby ułatwić przelewy. Pamiętaj, że treści, które publikujesz powinny rozwiązywać realne problemy, odpowiadać na często zadawane pytania w przystępnej i łatwej do zastosowania formie.
 26. Zostań specjalistą wdrażającym płatności Bitcoin, szczególnie u przedsiębiorców sprzedających online. Jest to aktualnie rynek, który jeszcze nie został zagospodarowany. Pierwsi eksperci od implementacji będą rekrutowani z tych, którzy publikują wartościowe treści w internecie oraz mają na koncie zakończone powodzeniem wdrożenia w prywatnych projektach. Jeśli masz miejsce do eksperymentowania, takie jak sklep przyjmujący kryptowaluty lub strona odbierająca dotację w krypto, masz już na starcie przewagę nad resztą stawki. Wybierz rozwiązanie, które działa w anglojęzycznym internecie, dodaj tłumaczenie lub umów się z twórcą oprogramowania na prowizję w zamian za stosowanie jego produktu w większej liczbie projektów. Poszukaj możliwości sprowadzania sprzętu do przeprowadzania transakcji (np. terminale) lub jednorazowych płatności. U nas znajdziesz instrukcję jak przyjmować płatności w firmie.Jak kupić Bitcoin i jak zacząć? Wdrożenia płatności kryptowalutami i bitcoin to przyszłość zapłaty za towary i usługi w małych biznesach. Jak zostać specjalistą od wdrażania płatności?
 27. Napisz e-booka i sprzedawaj go za Bitcoiny. Jesteś ekspertem blockchain? Masz zatem sporo materiałów, które pasują do tematycznej publikacji. Możesz również rozwijać tematy, które pojawiają się na bieżąco, czyli jak reagować na zmiany cen tokenów, wykorzystać nowości technologiczne lub innowacje. Dziel się strategiami inwestycyjnymi i spekulacyjnymi, najlepiej długoterminowymi. Opisuj osobiste doświadczenia. Duże prawdopodobieństwo sukcesu ma e-book wprowadzający początkujących do świata kryptowalut, opisujący technologiczną i kryptograficzną część w przystępny sposób.
 28. Załóż ekspercki newsletter i sprzedawaj subskrypcje do publikowanej cyklicznie, wartościowej treści. Aktualne i dokładne informacje z interesujących dziedzin dla oczekujących konkretnych i praktycznych materiałów są warte konkretnej zapłaty. Jeśli dysponujesz odpowiednią ilością wartościowych materiałów i potrafisz pozyskiwać i analizować informacje ze świata kryptowalut, będziesz w stanie tworzyć wysokiej jakości raporty. Wiesz jak wdrażać płatności krypto? Umiesz pozyskiwać klientów? Wdrażasz świeże technologie? W połączeniu z analitycznymi umiejętnościami i proaktywnym podejściem to mieszanka pozwalająca odnieść finansowy sukces jako specjalista i analityk.
 29. Wnieś wkład w historię i rozwój technologii Bitcoin. Fundamentalne zmiany dzieją się na naszych oczach, przyszłe pokolenia będą wdzięczne komuś, kto poświęci czas i wysiłek na dokumentowanie początkowych etapów rozwoju kryptowalut. Przykłady to film dokumentalny o kryptowalutach, wywiad z ludźmi z branży czy książka opisująca pierwsze lata lub rozwój rynku. Chcesz opisać jak sektor bankowy reagował na pojawienie się kryptowalut, jak politycy zmieniali prawo, żeby dostosować je do wymogów nowych technologii? To tylko wierzchołek góry lodowej dla kogoś, kto ma zmysł obserwacji i potrafi przemienić go w opowieść.
 30. Rozszerz swoje kompetencje o kryptowaluty w środowisku, w którym pracujesz. Czy działasz w korporacji, czy w świecie nauki, kompetencje związane z blockchain i kryptowalutami są aktualnie bardzo pożądane. Robisz kurs online z dziedziny kryptowalut lub blockchain, aby zdobyć certyfikat? To pomysł na pokazanie przełożonym, że ma się ambicje na rozszerzenie pola działania o nową, modną dziedzinę. Również korporacyjni prawnicy, księgowi, bo to jest branża nie tylko dla informatyków, będą atrakcyjnym nabytkiem dla pracodawcy. Pieniądze z podwyżki za rozszerzenie kompetencji przeznaczysz oczywiście na kryptowaluty.
 31. Przyjmij Bitcoin jako zapłatę za pracę. Zlecenia znajdziesz najszybciej na Praca za BTC Reddit. W Polsce ogłoszenia z wypłatami w BTC pojawiają się już w serwisie Freelancer i na forach poświęconych kryptowalutom.Bitcoin jak zarabiać... Boty i algorytmy zdominowały handel kryptowalutami na giełdach. Zwykły użytkownik nie ma szans na wyprzedzenie automatu.
 32. Zarabiaj na wypożyczaniu BTC na procent traderom grającym na lewarze. Są giełdy, które dają traderom możliwość grana z pomocą dźwigni. Pozwalają postawić na szali w spekulacji większą ilość kryptowaluty, niż spekulujący trader aktualnie posiada. Niektórzy brokerzy wypożyczają walor na własnych zasadach, są jednak giełdy, które pozwalają innym użytkownikom zarabiać na kredycie udzielanym traderom. Oprocentowanie pożyczki ustala rynek. Popularną giełdą, która płaci za przechowywanie kryptowalut jest Binance.
 33. Weź udział w airdropach, czyli rozdawaniu tokenów przez nowe projekty. Następnie sprzedaj otrzymane tokeny za BTC. Listę airdropów znajdziesz np. na najpopularniejszej stronie z kursami kryptowalut CoinMarketCap. Warunkiem uczestnictwa w airdropie jest często posiadanie konta w największych serwisach społecznościowych i udostępnienie podstawowych danych, takich jak adres email.
 34. Postaw maszynę vendingową przyjmującą Bitcoin. Dystrybutory napojów, jedzenia, produktów elektronicznych lub służących do rozrywki jest w Polsce sporo. Ten, kto opracuje maszynę przyjmującą i przetwarzającą kryptowaluty będzie mógł wziąć udział w podziale rynku. Wyzwanie jest spore, trzeba znaleźć sposób na zabezpieczenie się przed dużymi wahaniami kursu i liczyć na szybką popularyzację płatności w kraju.
 35. Dołóż swoją cegiełkę do rozwoju oprogramowania Bitcoin Core. Jesteś programistą? Możesz wnieść wkład w rozwój oprogramowania Bitcoin. Rozwiązuj tickety, testując lub pisząc kawałki kodu. W efekcie możesz otrzymać dotacje jako wynagrodzenie za wkład pracy. Zaufana społeczność zajmuje się rozwijaniem technologii, zarówno w przypadku Bitcoin, jak i innych kryptowalut. Wciąż brakuje zdolnych osób do wspierania procesu produkcji dobrej jakości kodu.
 36. Rozwiąż programem lub skryptem konkretny problem konsumentów lub przedsiębiorców. Jesteś programistą języka programowanie w internecie? Spróbuj zdobyć kryptowalutę w zamian za dostarczanie zdalnej usługi. Wybór jest szeroki. Zaprogramowania własnej kryptowaluty opartej o istniejące rozwiązania. Napisanie portfela lub usługi przechowywania tokenów. Popularna usługa w postaci pluginu do przeglądarki. Usługi internetowe przetwarzania transakcji, depozytów, wymiany kryptowalut, poola do wspólnego kopania. To tylko początek możliwości.
 37. Pisz na zlecenie skrypty i programy za Bitcoin. Programiści mają jeszcze jedną możliwość bezpośredniego zdobycia kryptowaluty: mogą pisać zlecone skrypty za Bitcoiny. Jeśli nie zależy Ci na rozwoju własnego produktu lub strony, z łatwością znajdziesz ludzi, którzy zapłacą za rozwiązania technologiczne do ich własnych projektów. Aktualnie, dzięki popularności techologii, jest wiele firm, które dysponują zasobami do rozwoju projektów. Zlecenia znajdziesz na forum BitcoinTalk, serwisach freelancerskich lub forach Jobs4Bitcoins.Zarabianie w Bitcoin. Programowanie za kryptowaluty lub praca nad projektami informatycznymi z dziedziny kryptowalut to dobry sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy
 38. Naprawiaj strony i skrypty za BTC. Sporo zleceniobiorców zaczęło przyjmować Bitcoin jako zapłatę również za programowanie. Więcej ludzi próbuje też sił w usługach szeroko pojętego IT. Co za tym idzie, spada jakość, szczególnie, jeśli zleceniodawca wpadnie na pomysł outsourcingu do szeroko pojętej Azji… Stąd duży popyt na dobrych specjalistów, którzy naprawią po kimś niedopracowane skrypty lub rozszerzą podstawową funkcjonalność. Oprogramowanie często trzeba też aktualizować lub dostosowywać do standardów zmieniającej się branży. To pole do popisu dla dobrych, pracujących zdalnie programistów, mogących szybko dorobić i przyjąć zapłatę w kryptowalutach za poprawianie po mniej doświadczonych.
 39. Usuwaj wirusy i malware za kryptowaluty. Przyjmowanie BTC za usługi informatyczne nie musi ograniczać się do programowania. Wiele ludzi potrzebuje codziennej pomocy w czyszczeniu komputerów z wirusów lub infekcji malware. Wielu webmasterów potrzebuje pomocy z zainfekowanymi frameworkami typu WordPress lub zaspamowanymi skrzynkami e-mail. Kryptowaluty zdecydowanie ułatwiają rozliczanie takich usług, wystarczy zapytać się wcześniej, czy możliwe jest rozliczenie właśnie w takiej formie. Warsztat rozwiązywania tego typu problemów zaczyna się od licencji programów antywirusowych i antymalware oraz ciągle rozszerzającej się bazy rozwiązań i skryptów przeciwko wirusom.
 40. Korepetycje za kryptowaluty. Udzielanie korepetycji i pomaganie w nauce jest głównie zajęciem studentów i nauczycieli. Jeśli chcemy udzielać pomocy w zakresie programu szkoły podstawowej i liceum, rozliczamy się z rodzicami. Jeśli pomagamy studentom w nauce lub pisaniu prac, mamy do czynienia z młodymi ludźmi, którzy łatwo przyswajają technologiczne nowości. Nie będzie trudno przekonać przynajmniej część z nich, żeby zapłacili za usługę za pomocą kryptowalut.
 41. Wypełnianie ankiet online. To opcja dla tych, którzy mają dużo czasu przed komputerem do dyspozycji i zadowolą się drobnymi kwotami. Wypłacające programy znajdziesz np. w podsumowaniu SurveyPolice lub szukając w anglojęzycznym internecie. Możesz też wypełniać ankiety za drobne kwoty wypłacane w złotówkach i zarobione pieniądze wpłacać na giełdę kryptowalut.
 42. Rozwożenie jedzenia za Bitcoin. Dysponujesz samochodem i czasem? Możesz nawiązać współpracę z Uber Eats w wielu miastach w Polsce lub miejscowymi restauracjami czy pizzeriami. Szybkość rozliczenia bezgotówkowego gra dużą rolę, a w przypadku lokalnej restauracji, która nie zawsze dysponuje terminalem płatniczym, umożliwienie elektronicznej płatności stanowi duże ułatwienie dla klientów. I, rzecz jasna, pozwoli odróżnić się od konkurencji (pamiętacie pizzę za 10000 BTC?). Choć nie oszukujmy się, gros środków na kryptowaluty z tego przychodu będzie pochodziło z gotówkowych wpłat na giełdę, to dodatkowe źródło pieniędzy na inwestycję w kryptowaluty to zawsze dobry pomysł.Jak zarabiać Bitcoin? Pizza Bitcoin - rozwożenie jedzenia i przyjmowanie płatności w kryptowalutach
 43. Wykonuj zlecenia na fiverr za dolary i wymieniaj je na kryptowaluty. Kategorii zleceń jest tyle, ile ludzie mogą mieć talentów, każdy znajdzie coś dla siebie. Prowizje serwisu są dość wysokie, ale rekompensuje to wielka liczba zleceniodawców. Graficy komputerowi, edytorzy, tłumacze, doradcy biznesowi, asystenci, wszyscy znajdą w serwisie chętnych do zapłaty za dobrze zrobioną pracę. Jest też dział nietypowych zleceń, gdzie kreatywność przekracza granice wyobraźni.
 44. Użyczaj swojego samochodu i podwoź ludzi za kryptowaluty. Ekonomia współdzielenia jest już w pełnym rozkwicie. Nikogo już nie dziwi fakt jeżdżenia Uberem w piątkowy wieczór w celu dorobienia. Użyczanie samochodu na dłuższych trasach też jest popularne, między innymi w serwisie BlaBlaCar. Rozliczenie, szczególnie w powtarzających się przewozach można umówić w kryptowalutach.
 45. Wynajmuj przestrzeń reklamową na stronach internetowych. Prowadzisz bloga lub stronę internetową? Zamiast wstawiać tam reklamy AdSense lub innych programów partnerskich wypłacających dolary lub złotówki, znajdź reklamodawcę, który zapłaci kryptowalutami za banner lub artykuł. Popularne sieci, takie jak CoinAd albo MellowAd przyjmują strony z dużym ruchem, ale mniejsze sieci przyjmą wszystkie strony. Najczęściej wystarczy w kod strony wkleić przygotowany przez reklamodawcę skrypt. Poradzi sobie z tym nawet początkujący webmaster.
 46. Prowadzenie działań w mediach społecznościowych. Kampanie social media składają się z wielu etapów. Przygotowanie profili na Facebooku, Twitterze, zdobywanie fanów i ich reakcji, przygotowywanie przekazu marketingowego w postaci postów lub grafik. Popyt na copywriterów, grafików, prowadzących projekty jest spory, a prowadzenie działań to podstawowe źródło klientów dla wielu przedsiębiorców i małych biznesów. Zaproponuj, że wykonasz zadanie z zakresu social media za BTC.
 47. Pozyskiwanie fanów na firmowe profile mediów społecznościowych. Siła napędowa dużych kampanii, przyspieszacz zdobywania dobrej reputacji profili biznesowych, niektórzy nie potrafią żyć bez szybkiego zebrania potrzebnej liczby kont “podążających” za brandem lub profilem. Jak się za to zabrać? Naucz się tworzyć chwytliwe komunikaty i wysyłaj je w miejsca z dużą liczbą aktywnych użytkowników.
 48. Przyjmuj Bitcoiny za projektowanie grafik lub designu stron internetowych. Działając jako freelancer z artystycznymi umiejętnościami z pewnością znajdziesz sporo zleceń. Czy współpracujesz z firmą czy z prywatnymi osobami, wystarczy zaproponować rozliczenie w kryptowalutach. Część z nich zgodzi się ze względu na niewątpliwe ułatwienie życia (podatkowe, czasowe, techniczne). Typów zleceń jest mnóstwo: bannery, obróbka zdjęć, projektowanie motywów do WordPressa lub landing pages.Jak zdobywać bitcoin? Projektant grafiki może pobierać opłaty w kryptowalutach za robienie grafiki lub stworzenie strony internetowej
 49. Projektuj, wdrażaj i utrzymuj witryny internetowe. Dobrze przygotowany webmaster znajdzie chętnych na swoje usługi, choć branża jest coraz silniej zdominowana przez automaty generujące proste strony i wizytówki. Często do projektu potrzeba szybko postawić WordPressa z zakupionym motywem. Informatyk, który może rozliczyć się w kryptowalutach jest dobrym kandydatem do wykonania projektu. Podobnie ze stronami firmowymi dla nowoczesnych i obeznanych z technologią przedsiębiorców.
 50. Oprowadzaj turystów po ciekawych miejscach za kryptowaluty. Przewodnicy ogłaszają się w internecie i zbierają zgłoszenia, po czym po zebraniu grupy o ustalonej godzinie rusza kilkugodzinna wycieczka po atrakcyjnych miejscach. Z organizacyjnego punktu widzenia warto pobrać drobną zaliczkę rezerwacyjną, która przepada w przypadku nie pojawienia się turystów o umówionej godzinie. Opłatę za udział można pobrać za pomocą transakcji w BTC na smartfonie.
 51. Załóż giełdę kryptowalut (duży budżet) lub DEX (mały budżet). Giełdy stanową aktualnie trzon ekosystemu kryptowalut i to na nich odbywa się większość wymiany. Skrypt i utrzymanie giełdy można wynająć wraz z informatykiem, który będzie prowadził projekt od strony technicznej w ramach udziałów w zyskach z obrotu. Na początek należy zainwestować w bezpieczne przechowywanie powierzonych przez użytkowników krypto (cold wallet, multi-sig) i niewielkie ilości kryptowalut w celu zapewnienia początkowej płynności.
 52. Załóż bankomat Bitcoin. Największym kosztem nie będzie sama maszyna, ale kwestie logistyczne i zapewnienie płynności. Wybierz miejsce często uczęszczane, na przykład galeria handlowa, duży sklep, punkt usługowy i nie zapomnij o ubezpieczeniu. Weź pod uwagę brzegowe przypadki: najczęściej będziesz obsługiwał dużą liczbę kupujących małe ilość kryptowalut i bardzo małą liczbę sprzedawców dużej ilości kryptowalut. Warto zatem przygotować się do obsługi takich zleceń.
 53. Handel urządzeniami do bezpiecznego przechowywania kryptowalut. Edukowanie użytkowników w temacie cyber bezpieczeństwa i przekonywanie ich do podniesienia poziomu bezpieczeństwa przechowywania kryptowalut jest cenne. Możesz zacząć od nauki jak działa klucz prywatny i publiczny, jakie są aktualnie najbezpieczniejsze metody przechowywania. Po wybraniu którą ścieżką pójdziesz, próbujesz zostać oficjalnym dystrybutorem sprzętu lub opracowujesz własne rozwiązanie sprzętowe lub oprogramowanie.Jak kupić i przechowywać bitcoin? Ledger Nano S - portfel elektroniczny bitcoin to dobry produkt na handel
 54. Dostarczaj karty płatnicze zasilane kryptowalutą. Brak takich kart to całkiem realny problem, którego rozwiązanie przyniesie duże zyski. Rynek jest opanowany przez monopolistów płatności międzynarodowych, których każdy potrafi z pamięci wymienić: Visa, Maestro, MasterCard. Należy się tam poruszać ostrożnie i z wyczuciem. Spodziewaj się, że ponad 90% wszystkich płatności to wypłaty z bankomatu. Ta branża jest bardzo chłonnym rynkiem. Pomoże wielu osobom jak zacząć z Bitcoin i rozwiąże problem początkujących jak zdobyć Bitcoin.
 55. Produkuj i rozprowadzaj karty podarunkowe. Karty podarunkowe służą do zbierania kapitału zanim jeszcze klient nabędzie towar lub skorzysta z usługi. Jeśli wymyślisz i wdrożysz usługę B2B zapewniającą obsługę kart prezentowych opartych na kryptowalutach, masz szanse na finansowy sukces. Serwisem, który działa w tej branży jest Paxful.
 56. Handluj urządzeniami do kopania kryptowalut. Jest wiele technologii, w których można wydobywać kryptowaluty. Największym zainteresowaniem cieszą się te kopane za pomocą produkowanych w Chinach, wyspecjalizowanych układów ASIC (np. Bitcoin). Są też kryptowaluty kopane za pomocą kart graficznych (Ethereum Classic, Litecoin), a nawet takie, które można kopać na procesorze komputera (Monero). Wydobyte kryptowaluty są “czyste” pod względem księgowym, wejście w ich posiadanie nie wiąże się w wydatkiem pochodzącym z systemu bankowego. Zacznij więc od zdobycia kontaktu u producenta, zredukuj liczbę pośredników, zajmij się obsługą księgową i celną transportu.
 57. Handel materiałami edukacyjnymi o kryptowalutach. Etap rozwoju krkyptowalut, na którym aktualnie się znajdujemy to tzw. wczesna większość. Dopiero setki tysięcy ludzi mają pojęcie o kryptowalutach. Jeśli docelowo liczba ludzi, którzy wiedzą jak poruszać się w świecie kryptowalut ma wzrosnąć do milionów, ktoś będzie dostarczał podstawową wiedzę wszystkim i bardziej zaawansowaną wiedzę tym, którzy jej potrzebują. Potrzeba analityków, programistów, sprzedawców, warto zacząć od zebrania wiedzy i opracowania jej do przystępnej dla początkujących odbiorców formy.Bitcoin jak zarabiać? Materiały edukacyjne o kryptowalutach to kolejny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy.
 58. Wypróbuj cloud mining. Kopanie kryptowalut w chmurze jest prawie tak stare, jak pierwsze kryptowaluty. Na początku służyło to pozyskaniu kapitału do większych przedsięwzięć związanych z miningiem, potem dołączyły do tego projekty przeznaczonych specjalnie pod wydobycie lub rozkodowywanie układów scalonych.
 59. Zrób własny token i dzięki temu zdobądź Bitcoin. Masz umiejętności sprzedażowe i dostęp do dobrej jakości IT powiązanej z kryptowalutami? To właściwie wszystko, co potrzebne do odniesienia sukcesu przy emisji własnego tokenu lub kryptowaluty. Obiecująca branża i techniczny Whitepaper to jeden filar sukcesu, drugim nowoczesna strona internetowa i obecność w branżowych mediach społecznościowych. Kotki, finanse, randki, oceany: czego będzie dotyczył token zależy tylko od Twojej inwencji.
 60. Produkuj lub sprzedawaj fizyczne Bitcoiny. Brzęczące, pozłacane monety z symbolem Bitcoin są cały czas jednym z najlepiej sprzedających się gadżetów związanych z kryptowalutami. Ich dystrybucja prawdopodobnie została zdominowana przez tych, którzy mają najlepsze kontakty z producentami w Azji, w związku jednak z rosnącą popularnością kryptowalut można znaleźć dla siebie niszę. Czy będą to gadżety związane z innymi kryptowalutami, czy ulepszone monety Bitcoin (inny materiał lub wzornictwo), sukces zależy od tego, ile wartości jesteś w stanie dostarczyć. Może warto zacząć projektować i produkować próbne serie, drukowane lokalnie na drukarce 3D?
 61. Zajmij się dystrybucją papierowych portfeli. Jeśli chcesz zajmować się bezpieczeństwem przechowywania kryptowalut i szukasz niezbyt trudnego wyzwania? Generowanie, oczywiście lokalnie, po stronie użytkownika, ładnie wyglądających i funkcjonalnych papierowych portfeli to jeden z lepszych wyborów. Skrypt jest już gotowy, wystarczy zaprojektować poprawnie drukujący się i użyteczny wygląd. Użytkownicy w ramach wynagrodzenia mogą przesyłać dotacje lub kupować zaszyfrowane, gotowe pakiety.Gdzie kupić Bitcoin? Papierowy portfel bitcoin to jeden z bezpiecznych sposobów przechowywania kryptowalut.
 62. Rozprowadzaj nowinki z amerykańskich lub azjatyckich startupów. Co chwila pojawiają się nowe, ciekawe rozwiązania. Są to nie tylko kryptowaluty, ale też fizyczne produkty ułatwiające życie, takie jak jednorazowe portfele, karty płatnicze, klucze zapewniające większe bezpieczeństwo, nakładki do płatności, zabezpieczenia przenoszące wartość w czasie i w przestrzeni. Jeśli zainspirował Cię jakiś pomysł, możesz zostać dystrybutorem tego produktu, zarobić kryptowalutę i przyczynić się do rozwoju technologii.
 63. Stwórz grę virtual reality z tokenem jako metodą płatności. Pamiętasz sukces Second Life, Minecrafta, WoW? Te gry, oprócz ekstremalnej grywalności miały swoją wewnętrzną walutę. Użytkownicy zaakceptowali, że wszystkie płatności w grze są obsługiwane przez wirtualny token, który mógł zostać sprzedany w realnym świecie. Gra z rozliczeniami w kryptowalucie to szansa na ogromne zyski. Będziesz potrzebował wielu programistów i grafików, ale potencjalne zyski są nieograniczone.
 64. Stwórz wielki zbiór danych lub archiwizuj ważne powiązania w świecie kryptowalut. Jednym słowem, zaangażuj się w Big Data w kryptowalutach. Technologia blockchain jest wprost stworzona do wykonywania na niej operacji w celu wyciągnięcia niskopoziomowych i niewidocznych gołym okiem powiązań. Typowym przykładem jest deanonimizacja transakcji i adresów Bitcoin. Wiadomo przecież, że Bitcoin jest pseudoanonimowy. Możesz spróbować sił w odkrywaniu międzyplatformowych powiązań lub zależności wśród transakcji między różnymi kryptowalutami. Są firmy, które zapłacą bardzo dużo za dostarczenie im wzorców zachowań użytkowników, które zwiększą sprzedaż lub zoptymalizują proces biznesowy.
 65. Rękodzieło za kryptowaluty. Znasz etsy? To strona, gdzie można było wystawić rękodzieło i sprzedać je za przystępną cenę. W Polsce popularne są profile facebookowe rękodzielniczych pracowni i allegro. Dlaczego nie sprzedać pięknych i kreatywnych rzeczy za kryptowaluty? Z pewnością znajdą się tacy, którzy docenią łatwość transakcji. Co lepsze, za pomocą kryptowalut można rozliczyć się również podczas targów i wystaw, wystarczy do tego jedynie telefon komórkowy.Jak zdobyć Bitcoin? Jesteś artystą? Możesz przyjmować kryptowaluty za swoje rękodzieło i handmade.
 66. Wykonywanie prac lub usług za drobne dotacje w kryptowalutach. Otrzymywanie kryptowalut nie jest ograniczone do sprzedaży fizycznych produktów, można ich również użyć do rozliczenia usług lub drobnych prac. Idealny do rozliczeń w Bitcoin jest również tryb “Pay as you want”, czyli na początku umawiasz się z klientami, że mogą wybrać na końcu kwotę, którą zapłacą Ci za usługę lub przysługę. Badania pokazały, że często są to wyższe kwoty, niż te, które ustaliłby usługodawca lub firma!
 67. Korzystaj z bankowych promocji. Jest kilka blogów, które warto śledzić. Branie udział w bankowych promocjach zwykle wiąże się z założeniem konta bankowego i używaniem go do wydawania pieniędzy. Bank odwdzięczy się na nam paroma stówkami na start, czasem tabletem, jeszcze rzadziej cashbackiem. Zyskane pieniądze można przeznaczyć na kryptowaluty. Przygotuj się na co najmniej kilkumiesięczny proces “odblokowywania” nagród w promocjach.
 68. Pieniądze oszczędzone na sklepowych lub internetowych promocjach przeznacz na zakup kryptowalut. Wiele osób tak zaczyna z Bitcoinem. Black Friday jest co prawda tylko raz w roku, ale dołączając do tego poświąteczne wyprzedaże, letnie wyprzedaże zimowych rzeczy i vice versa, odpowiednio odwlekając zakupy możemy zaoszczędzić realne kwoty. Wystarczy wypracować w sobie konsekwencję przelewania zaoszczędzonych kwot na konto, które trafi ostatecznie do kryptowalutowej świnki skarbonki.
 69. Zamieniaj prezenty i dotacje na kryptowaluty. Dostajesz jeszcze kieszonkowe? Kupuj Bitcoin. Babcia przekazuje Ci pieniądze na urodziny? Kupuj Bitcoin. Możesz zamieniać pieniądze, które wpadają ekstra lub z różnych nietypowych okazji na Bitcoin i inne kryptowaluty. Jest spora szansa, że w długim terminie je pomnożysz.Jak kupić Bitcoin? Monety i banknoty za bitcoin - możesz przeznaczać pieniądze z prezentów na kryptowalutę
 70. Jesteś w czymś dobry? Wygrywaj zawody, zdobywaj nagrody, udzielaj lekcji i prezentacji. Za nagrody, wynagrodzenie lub spieniężone trofea możesz kupować kryptowaluty. Grasz w hokeja, pokera, scrabble, counter strike, rozwiązywanie zadań matematycznych, konkurs piękności czy wyścigi? Często dzięki swoim wysokim umiejętnościom i szczęściu możesz zasilić fundusz, za który kupujesz kryptowaluty.
 71. Wykorzystaj arbitraż pomiędzy kryptowalutami i walutami narodowymi. Sprawdź, jak kształtują się ceny za Bitcoin wyrażane w złotówkach na różnych giełdach kryptowalut. Często znajdziesz różnice, które da się wykorzystać do zgarnięcia zysku za dokonanie transakcji między giełdami. Możesz też szukać bardziej skomplikowanych zależności między walutami narodowymi i wykorzystywać do tego konta walutowe lub kantor internetowy. Różnice potrafią czasem sięgać nawet kilku procent. Pamiętaj, że transfery środków pomiędzy giełdami lub kontami mogą zająć nawet kilka dni.
 72. Pożycz pieniądze na kryptowalutowy biznes. Co prawda nie rekomenduję tego sposobu, ale powinien się znaleźć na liście jako jeden ze sposobów na zdobycie środków do kupna kryptowalut. Znany jest przypadek Holendra, który sprzedał dom, żeby kupić Bitcoin, znany jest również człowiek w USA, który wziął kredyt hipoteczny na zakup kryptowalut. Ci ludzie cieszą się z dobrej decyzji, ponieważ przyniosła im wielokrotny zysk. Jeśli masz w sobie żyłkę hazardzisty, możesz spróbować tej metody, np. biorąc pożyczkę w banku. Kilka razy w ciągu ostatnich lat okazywało się, że ci, którzy zaczęli w ten sposób z Bitcoin zdobywali fortunę lub wielokrotnie pomnożyli swoją inwestycję. Trzeba jednak mieć pomysł z potencjałem i żelazną wolę jego realizacji.
 73. Wygraj Bitcoin na loterii. Loterie były popularnym sposobem dystrybucji kryptowalut, gdy jeszcze nie miały większej wartości (tj. przed 2017 rokiem). Dziś loterii można spróbować w niewielu miejscach, np. w serwisie oferującym lokaty Bitcoin, szansa na wygraną ok. 1 BTC jest niewiele wyższa niż w Dużego Lotka. Co nie jest dla wszystkich oczywiste, solo mining kryptowalut jest również swojego rodzaju loterią. Szansa na wykopanie bloku jest mikroskopijna, a nagroda całkiem spora.
 74. Wystawiaj opinie i recenzje w internecie za kryptowaluty. Wiele serwisów, począwszy od Yelp, przez Booking, TripAdvisor, a kończąc na opisach miejsc na mapach Googla, opiera swoją wartość na opiniach prawdziwych użytkowników. Wielu firmom zależy na tym, żeby ich obecność w internecie była zbudowana na pozytywnych ratingach i opisach zachęcających do skorzystania z usług lub produktów. Otwiera to wiele możliwości dla tych, którzy mogą odwiedzać różne miejsca i opisywać swoje doświadczenia na często odwiedzanych stronach.Bitcoin jak zacząć? Zbieranie darmowych bitcoinów to dobry sposób na zdobycie Bitcoin na początek przygody z kryptowalutami
 75. Marketing produktu, strony lub usługi za kryptowaluty. Nowa linia ubrań, strona internetowa, gadżet, zaawansowany technologicznie produkt czy kampania wizerunkowa? Możesz podjąć się działań marketingowych, takich jak marketing szeptany w internecie, zarządzanie percepcją w mediach społecznościowych, rozdawanie ulotek lub zbieranie listy mailingowej, pod warunkiem, że rozliczenie nastąpi w kryptowalucie.
 76. Handel domenami internetowymi. Rynek polskich domen internetowych przeżywa kryzys. Słabe domeny straciły wartość, a ceny dobrych domen spadły do dawno niespotykanych, niskich poziomów. Szanse na tym rynku ma każdy, można kupić dobre domeny i próbować pozyskać klientów firmowych lub inwestorów. W świecie kryptowalut jest nowa opcja, domeny .eth (ENS domains). Zastępują one adres ETH składający się z trudnego dla człowieka ciągu liter i cyfr.
 77. Handel i dystrybucja niezwiązana z kryptowalutami. Jesteś obrotny lub masz rodzinne tradycje związane z handlem? Jesteś w stanie szybciej niż przeciętny człowiek znaleźć możliwość wypracowania zysku na obracaniu towarem. Masz dostęp do stoiska na targowisku, osiedlowego sklepu lub często odwiedzanej strony internetowej? Spróbuj swoich sił w tanim pozyskiwaniu produktów, np. prosto od hurtownika z Chin i sprzedaży. Jeśli uda Ci się wypracować nadwyżki, ulokuj je w BTC.
 78. Handel wirtualnymi przedmiotami i NFT. Wiele osób słyszało o nożu w grze komputerowej, który jest wart kilkaset dolarów. Na platformach aukcyjnych można spotkać oferty sprzedaży postaci lub kont z popularnych gier internetowych. Jeśli Twoją pasją są gry i wirtualny świat, możesz wykorzystać swoje zaangażowanie i umiejętności do wypracowania gotówki, którą można ulokować w Bitcoinie. Zacznij od naszego poradnika gier NFT.
 79. Sprzedaż lub marketing materiałów edukacyjnych. Jeśli jesteś specjalistą w swoim fachu lub masz nietypowe, ale zyskowne hobby lub umiejętność, zarabiaj na swojej pasji. Stwórz pakiet edukacyjny, który w przystępnej formie wprowadza w temat lub kup prawa do takiego wydawnictwa lub opracowania. Sprzedaż i dystrybucja przyczynia się do popularyzacji dziedziny, a Ty zyskasz dodatkowe fundusze, które możesz przeznaczyć na zakup kryptowalut. Tematów jest mnóstwo: jak zrzucić zbędne kilogramy, jak rzucić palenie…
 80. Zostań brokerem nieruchomości. Temat w Polsce nabiera dopiero rozpędu, choć w większych miastach jest już sporo agencji, które zatrudniają pomocników w sprzedaży i prezentacji mieszkań i domów. Polityka niskich stóp procentowych, wzrost poziomu życia i zamożności w Polsce zmieniły rynek nieruchomości i Polacy mogą pozwolić sobie na mieszkania i domy. Chcesz robić flipy, remontować mieszkania i sprzedawać z zyskiem? Pamiętaj, żeby choć część zysków przeznaczyć na zakup Bitcoina.
 81. Sprzedawaj profesjonalnie zrobione zdjęcia lub rób sesje fotograficzne. Jesteś fotografem i masz profesjonalny sprzęt? Masz możliwość zdobycia kryptowalut na parę sposobów. Możesz sprzedać swoje zdjęcia za kryptowaluty. Opublikuj album z poglądowymi motywami, najlepiej takimi, które często wykorzystuje się w artykułach prasowych, kalendarzach lub książkach i zaproponuj rozliczenie w Bitcoinie. Innym sposobem to przeprowadzenie indywidualnej sesji zdjęciowej za kryptowaluty. Jeszcze innym, praca dla przedsiębiorcy, np. sesja zdjęciowa produktu lub usługi.Jak zarabiać bitcoin? Fotografia za Bitcoin - jeśli jesteś profesjonalnym fotografem, możesz wdrożyć nowy system płatności za Twoje zdjęcia. Kryptowaluty za fotografie.
 82. Zajmij się SEO, czyli pozycjonowaniem stron internetowych za Bitcoiny. Największa część pracy pozycjonera to zdobywanie wartościowych linków, ale mogą trafić się również budowa wizerunku firmy lub produktu klienta, projekty social mediowe, etc. Zaproponuj rozliczenie w BTC!
 83. Wynajmuj pokój, mieszkanie, dom, garaż, miejsce parkingowe, działkę za kryptowaluty. Znajdź najemcę na nieruchomość, którą dysponujesz i umów się na płatność kryptowalutami. Często okazuje się, że obie strony transakcji odniosą korzyści z faktu, że płatność zostanie przeprowadzona za pomocą kryptowalut.
 84. Jesteś złotą rączką? Wykonuj naprawy za kryptowaluty. Jesteś w stanie pomóc w czasie awarii lub kryzysu związanego z elektryką, przeciekającymi rurami, zgubionym lub złamanym kluczem, niesprawnymi urządzeniami, popsutym autem? Znajdziesz wielu ludzi chętnych do wykorzystania Twoich umiejętności. Możesz również zaskoczyć ich świadomością technologii i zaproponować rozliczenie za pomocą kryptowalut. Wielką zaletą będzie rozliczenie płatności na miejscu za pomocą smartfona.
 85. Przyjmuj Bitcoin jako zapłatę za usługę. Jeśli jesteś przedsiębiorcą z sektora szeroko pojętych usług, rozważ rozliczanie w kryptowalutach. Taką możliwość mają prawnicy, lekarze, taksówkarze, fizjoterapeuci, instruktorzy, informatycy i wielu innych. Spróbuj rozpoznać wśród swoich klientów potencjalnych kontrahentów, którzy mogą zaakceptować rozliczenie w Bitcoin. Najczęściej są to osoby młode i zaawansowane technologicznie.
 86. Zamień zwrot podatku na kryptowaluty. Co roku w kwietniu osoby fizyczne otrzymują z urzędu skarbowego zwrot zaliczki pobranej przez urząd podatkowy. Jeśli jesteś tym szczęściarzem, który taki zwrot dostaje, dlaczego nie zamienić go na kryptowaluty?Jak zacząć Bitcoin? Zwrot podatku na bitcoin - to jest często dobry pomysł. Na początku roku dostajesz zwrot podatku, za który możesz kupić kryptowaluty!
 87. Przyjmij Bitcoin za edukację w dziedzinie kryptowalut. Jesteś w świecie kryptowalut wcześniej niż 90% ludzi. Jeśli poświęcisz swój czas na zebranie materiałów i dobrze wychodzi Ci prezentowanie i tłumaczenie, możesz organizować szkolenia kryptowalutowe w gronie znajomych i znajomych znajomych. W ramach spotkania pokażesz gdzie zdobyć kryptowaluty, jak je bezpiecznie przechowywać i gdzie zdobywać informacje z branży. Podczas warsztatów dokonacie pierwszych transakcji i zabezpieczycie portfel. Na koniec możesz przyjąć drobną zapłatę w Bitcoin.
 88. Sprzedaj Bitcoin drożej w nietypowym systemie płatności. Często możesz spotkać w internecie pytania: czy mogę kupić Bitcoin za moneybookers? Czy mogę kupić Bitcoin za Paypal? Gdzie kupić Bitcoin za kartę kredytową? Jeśli dysponujesz kryptowalutą, możesz za kilkuprocentową opłatą sprzedawać chętnym kryptowalutę za pieniądze z Paypala, karty kredytowej lub portfeli elektronicznych. Pamiętaj, żeby budować zaufanie, zbierając komentarze od zadowolonych kontrahentów.
 89. Otrzymaj Bitcoin za alternatywne kryptowaluty. Bitcoina można zdobyć wymieniając na niego alternatywne kryptowaluty. Jesteś posiadaczem Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Solana, Ripple? Możesz z łatwością pozbyć się ich po aktualnym kursie na jednej z giełd.
 90. Pożyczaj Bitcoin, żeby otrzymać je z powrotem z odsetkami. W świecie smart kontraktów nie jest trudno zawrzeć transakcję czasowego oddania kryptowaluty w zastaw w zamian za obietnicę zwrotu kryptowaluty z odsetkami. Można użyć jednej z zdecentralizowanych giełd, takich jak Uniswap, Aave czy yearn. Opisaliśmy już podstawowe sposoby zarabiania na DeFi. Pamiętaj, że jeśli traktujemy kryptowaluty jako aktywa, to ich wartość w czasie zmienia się i powinieneś wziąć to pod uwagę rozważając jakie odsetki zażądać za wypożyczenie.
 91. Ulokuj Bitcoin na lokacie. Nie jest łatwo znaleźć zaufanego partnera, który płaci za ulokowane środki. Jedną z opcji jest lokata w serwisie, który opisaliśmy w artykule Jak zdobyć darmowe Bitcoiny (działa od 2013 i płaci ponad 4%). Giełdy kryptowalut również oferują odsetki za trzymanie tam kryptowalut.
 92. Utrzymuj aliasy e-mail w atrakcyjnej końcówce. Jeśli dysponujesz ciekawą domeną internetową, szczególnie krótką (np. dwuznakową .pl lub trzyznakową .com), możesz oferować usługę utrzymywania aliasów e-mail i pobierać za to drobną opłatę w kryptowalucie. Jeśli tylko przekierowujesz wiadomości na adres klienta, nie będzie nawet konieczności utrzymywania skrzynek pocztowych. Jeśli zrobisz stronę internetową reklamującą usługę i wdrożysz płatności w kryptowalutach, proces obsługi klientów będzie łatwiejszy dla obu stron.
 93. Przekierowania i skracanie linków za Bitcoin. Jeśli masz krótką domenę, możesz postawić tam serwis skracający linki. Przyda się do tego np. dwuliterowa domena z dwuliterową końcówką krajową. Najtańsze domeny to końcówki małych krajów i wysp. Skrypt skracający linki i dostarczający statystyki można kupić na stronach ze skryptami, takich jak CodeCanyon. Możesz powiązać nazwę domeny z tematem, którym uzasadnisz marketing usług, np. związany z kryptowalutami lub dedykowany dla mieszkańców konkretnego regionu.
 94. Ulokuj kryptowaluty Proof of Stake i otrzymuj odsetki. Wiele kryptowalut odchodzi od metody Proof of Work ze względu na jej energochłonność. Bardziej ekologicznym rozwiązaniem jest trzymanie kryptowalut i otrzymywanie odsetek za ulokowanie ich u walidatora, który zajmuje się potwierdzaniem transakcji. Sztandarowym przykładem jest Ethereum, które planuje taką zmianę już od kilku lat. Działające serwisy to NEO, Cosmos, Algorand (tu trzeba głosować!), Stellar, Solana i wiele innych.Crypto kittens to moda, która panowała na poczętku 2018 w łańcuchu Ethereum.
 95. Sprzedawaj antyki za kryptowaluty. Jeśli interesujesz się historią, lubisz wizyty w antykwariacie lub posiadasz już kolekcję antyków, możesz rozważyć sprzedaż jej za kryptowaluty. Dotyczy to starych mebli, monet, pamiątek związanych z ważnymi datami lub miejscami. Możesz również kupować antyki po dobrych cenach i odsprzedawać je z zyskiem, który oczywiście przeznaczysz na kryptowaluty.
 96. Sprzedaj złoto lub srebro za BTC. Jeśli jesteś już zmęczony sytuacją na rynku metali szlachetnych, możesz rozważyć sprzedaż złota bezpośrednio za kryptowaluty. Rozważ sprzedaż metali szlachetnych u dealera lub przez internet.
 97. Sprzedaj nieużywany lub stary sprzęt elektroniczny. Masz w domu smartfon poprzedniej generacji, laptop lub komputer, który działa, ale nikt go już nie używa? Wystaw je na portalu aukcyjnym, stronie z ogłoszeniami lub sprzedaj znajomemu. Urządzenie znajdzie nowe zastosowanie, a Ty uzyskasz dodatkowe środki na zakup kryptowalut. Pamiętaj, że nawet bardzo stary sprzęt sprzed wielu lat może się komuś przydać, jako zapasowy telefon lub na części zamienne.
 98. Sprzedaj książki za kryptowaluty. Masz stare podręczniki, przedwojenne wydania, czy najnowsze, ale już przeczytane nowele, książki chętnie znajdują nowych właścicieli. Możesz poświęcić jeden lub dwa jesienne wieczory na porządki na półkach, opisywanie i wystawienie ich na portalu aukcyjnym. Potem jeszcze tylko wysyłka i można cieszyć się dodatkowymi funduszami, które oczywiście trafią do Bitcoina. Chyba, że znajdziesz kogoś, kto odkupi kawałek Twojej biblioteki bezpośrednio za kryptowaluty, to zdecydowanie skróci transakcję.
 99. Sprzedaj akcje lub udziały. Rynek akcji, szczególnie polski, regularnie Cię zawodzi? Być może dobrym pomysłem jest pozbyć się części akcji polskich spółek i przeznaczyć fundusze na kryptowaluty? Przemyślenie strategii inwestycyjnej i przesunięcie części środków do bardziej ryzykownego sektora blockchain może być poprawną decyzją w przypadku Twojego portfolio. Nie zapomnij wcześniej posłuchać opinii swojego doradcy inwestycyjnego.
 100. Sprzedaj swoje niepotrzebne rzeczy za kryptowaluty. Możesz urządzić garażową wyprzedaż za kryptowaluty. Będzie to prawdopodobnie pierwsza wyprzedaż w Twojej okolicy z płatnościami w Bitcoinach. Jeśli nie masz możliwości stacjonarnej wyprzedaży, możesz podejść do tematu tradycyjnie. Porządki w szafie i wystawianie niepotrzebnych rzeczy na portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych to produktywne zajęcie na długie jesienne i zimowe wieczory.Sprzedawaj niepotrzebne rzeczy za kryptowaluty i oszczędzaj w cyfrowej walucie. Pozbądź się starych rzeczy za bitcoin

Czy znaleźliście sposób dla siebie? Ta wiedza na pewno przyda się również waszym znajomym. Podzielcie się tym artykułem ze znajomymi i komentujcie.

Najnowsze artykuły

Dowiedz się więcej:

2 KOMENTARZE

 1. przy obecnych opłatach za przesył, BTC jest kompletnie nie opłacalny do płacenia za cokolwiek. sam mam trochę ( ułamek) i każda próba przesyłu , konwersji kończy się niczym. opłata przewyższa kwotę. kraniki to rzeczywiście już kicha.odpadają. ”kliki” spadły do dosłownie 1-5 satoshi. zakup np. na bitbayu i próba przesłania BTC gdziekolwiek już uszczupla kwote . i to ładnie uszczupla. opłata zniszczy BTC i jego zamysł. górnicy go zabiją zachłannością.
  kup 1 btc , przerzucaj go między portfelami i po paru takich przelewach nie masz juz BTC. zero. opłaty sa za duże.
  steam juz zawiesił chyba przyjmowanie btc. przez opłaty.
  można tez w chmurze kopać , tylko trzeba znaleźć uczciwą.

 2. 101 Sposob: OLX i “Kantor Internetowy Kryptowaluty BitCoin Sprzedam Biznes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sprawdź nas na facebooku!