cenazysk.pl

w poszukiwaniu wartości

Bitcoin coin
Bitcoin coin

Jak zdobyć adres Bitcoin w 60 sekund?

| 0 comments

Od posiadania adresu zaczyna się korzystanie z kryptowalut. Adres składa się z klucza prywatnego, który należy dyskretnie chronić i klucza publicznego, który jest identyfikatorem. Klucz publiczny przekazujemy drugiej stronie transakcji, żeby przetransferować na niego środki lub rozpoznajemy po nim dokonane transakcje.

Jeśli jesteś już zaawansowanym użytkownikiem kryptowalut – sprawdź najlepsze giełdy kryptowalut!

Chociaż to adres w postaci klucza publicznego będziemy częściej widzieć i mogłoby się wydawać, że jest ważniejszy, to tak naprawdę jest to nieodwracalnie zakodowany klucz prywatny.

Jak się robi adres bitcoin?

  1. Najprościej wygenerować adres BTC za pomocą generatora adresów bitcoin BitAddress.org, działającego w przeglądarce internetowej po stronie klienta. Po wejściu na stronę wystarczy poruszać kursorem lub napisać kilka dowolnych znaków w celu dodania losowości… i gotowe. Adres, w postaci klucza publicznego i prywatnego zapisujemy jako pdf i chowamy w bezpiecznym miejscu. Przyda się skopiowanie części publicznej, która posłuży jako identyfikator lub bezpośrednio do transakcji. Zajęło krócej niż minutę, prawda?
  2. Najpopularniejsze serwisy obsługujące portfele bitcoin, takie jak http://blockchain.info, Coinbase również zapewniają obsługę adresów, włącznie z bezpiecznym przechowywaniem kluczy prywatnych. Nie polecam jako sposób na długoterminowe przechowywanie.
  3. Giełdy kryptowalut również dostarczą adresu bitcoin. Przyjmiemy na taki adres przelew kryptowaluty i pojawi się na naszym koncie w danej giełdzie – nie polecamy jednak tego sposobu!
  4. Portfel offline to jeden z bezpieczniejszych sposobów przechowywania bitcoina. Portfel w postaci urządzenia usb również ma adres – klucz publiczny, a klucz prywatny zapisany jest bezpiecznie w urządzeniu. Zobacz test jednego z portfeli – Ledger Nano S.

Jak widać powyżej, mamy klika rozwiązań do wyboru. Polecam pełną kontrolę nad własnym portfelem, czyli najkrótszą drogę: wygenerowanie i zapisanie adresu przez przeglądarkę (punkt pierwszy powyżej). Napisz w komentarzach który sposób był dla Ciebie odpowiedni.

###

Znasz się na kryptowalutach? Załóż konto na giełdzie kryptowalut bez weryfikacji z najniższymi prowizjami.

Inwestowanie w Bitcoin jest proste: sprawdź jak bezpiecznie kupić kryptowaluty.

Kopanie bitcoinów na dowolnym urządzeniu przez przeglądarkę internetową – sprawdź czy się opłaca w 2017?

Masz już kryptowaluty i nie czujesz się pewny w 100%? Pamiętaj, żeby trzymać je w bezpiecznym portfelu bitcoin / ethereum.

 

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.