cenazysk.pl

w poszukiwaniu wartości

logo dogecoin

Jak najszybciej kupić kryptowalutę Dogecoin?

| 0 comments

logo dogecoinKryptowaluta Dogecoin (DOGE) to bliski kuzyn Bitcoina – kryptowaluta służąca do płatności w internecie. Jej maskotką jest szeroko znana w internecie rasa psa Shiba Inu. Odróżnia się od Bitcoina sposobem wydobycia za pomocą kart graficznych (algorytm scrypt), a nie układów ASIC. Społeczność Dogecoin twierdzi, że kryptowaluta Doge odróżnia się od pozostałych tym, że gromadzą się wokół niej ludzie przyjaźni i pełni pozytywnej energii.

Gdzie najtaniej kupić kryptowalutę Dogecoin? Jest to jedna z najstarszych kryptowalut, więc sporo giełd wspiera Dogecoina. Jeśli szukasz niskich prowizji, sprawdź dokładnie ile zapłacisz używając giełdy z Polski lub USA. W większości są to miejsca mające wysokie opłaty (np. BitBay pobiera ponad 0.7%). Giełdy z najniższymi prowizjami (0.2% za całą transakcję) są zlokalizowane w Chinach i najtańszą z nich jest HitBTC.

 

HitBTC logo

Giełda kryptowalut HitBTC.com – zaletami są: anonimowość, brak weryfikacji, intuicyjne korzystanie z serwisu, najniższe prowizje (0.1%) i dostępność rzadkich kryptowalut (m.in. Siacoin, Ardor,). Ciągle możliwa jest szybka i darmowa rejestracja w HitBTC. Najbezpieczniej trzymać kryptowaluty na portfelu pod własną kontrolą. Żeby kupić Doge na giełdach bez weryfikacji, trzeba wcześniej zdobyć Bitcoin (dbając o anonimowość przelewów…) na przykład za pomocą LocalBitcoins. Warunki kupna ustala się z kontrahentem – jeśli zależy Ci na anonimowości, wspomnij o tym sprzedającemu. Sprawdzony i godny zaufania kontrahent ma konto o wysokiej reputacji.

Jeśli szukasz mniej ryzykownej opcji i jesteś w stanie zrezygnować z przywileju anonimowości (przynajmniej częściowej), Dogecoin znajdziesz na wielu innych giełdach. Najszybszym wyborem jest długo istniejącej na polskim rynku giełdzie BitMarket. Jeśli szukasz zagranicznej giełdy, spróbuj dużych serwisów: Poloniex lub Kraken. Na tych wszystkich giełdach możesz zasilać konto zarówno kryptowalutami, jak i przelewem bankowym (sprawdź inne metody płatności za bitcoin).

Kurs dogecoin, jak wielu innych kryptowalut, podlega dużym zmianom. Ostatnie wzrosty wywindowały kurs dogecoin do poziomu 1 centa za 1 doge. Do tej pory kurs był dużo niższy. Jeśli uważasz, że Dogecoin ma potencjał do wzrostów, jak najszybciej zarejestruj konto na giełdzie kryptowalut.

###

Liczysz na darmowe Dogecoin? Sprawdź w artykule o darmowych Bitcoin.

Gdzie kupić rozwojową kryptowalutę IOTA?

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.